EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

No i mamy tydzień jak nowy trend nie może się uformować. Dane o zamówieniach w niemieckim przemyśle były bardzo niekorzystne (-4,3% vs -2,1). Do tego pozytywny raport o zatrudnieniu w USA (192k vs 33k). Ciężko się Edkowi wybujać z tego dołka.
W środę posiedzenie EBC, czekam z wypiekami na twarzy. S/L w tym samym miejscu, pozycje niezmienione.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Ten rachityczny trend się broni! Dziwnym nocnym ruchem znaleźliśmy się na nowych maksimach (~1,1295). Jakieś plotki z Fedu o odejściu Hermana Cain`a (zapewne jastrzębia) dały paliwa do nocnych wzrostów. Z drugiej strony Wnioski dla bezrobotnych z USA (194k) są najniższe od wielu lat (mam dane od 2006 roku i tak dobrych w tym okresie jeszcze nie było!).

Pomału zaczynam rozglądać się za strefami oporu. Te są niestety odległe ale jakby udało się tam dojść kursowi to natychmiast odwracam pozycje i zwiększam zaangażowanie dwukrotnie na Shorcie (dodatni swap i wielomiesięczny kurs spadkowy na EURUSD).

Póki co pozycje niezmienione (Longi; 1,1230 i 1,1232), SL (1,1175) tam gdzie był, natomiast pojawił się TP (w okolicach 1,1380).

Tak to widzę:
https://ibb.co/jJdn1b0

Udanego weekendu!
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Nowy tydzień rozpoczął się stagnacją w EURUSD. W ogóle strasznie męczący ten trend. Dwa tygodnie a kurs zrobił ledwie 140 pipsów od minimów do maksimów :evil:. Liczę, że do czwartku osiągniemy 1,1380 żeby odwrócić pozycje. W czwartek idą PMI-e dla Strefy euro i możemy doświadczyć odwrotu. Zobaczymy jak to będzie, wymagana piekielna cierpliwość a z tym coraz trudniej...

https://ibb.co/g7d1fcy
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Jak Ty możesz cokolwiek wyczytać z tak wyrysowanych lini trendu i Supply i Demand? Poczytaj lepiej jak robić prawidłową linie trendu, jak wyglądają prawidłowo wytyczone poziomy Supply and Demand, poczytaj o FTR, FTB, RBR, DSD. Poczytaj o podstawowych i najważniejszych wzorach wykresów świecowych takich jak engulfing, shooting star itp. Olej analizę fundamentalną. Ona do niczego nie prowadzi...

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

O, mamy przyczynek do dyskusji :).

Trend - Ciąg coraz niższych (wyższych) dołków (szczytów) cenowych następujących po sobie do czasu aż ostatni najniższy (najwyższy) zostanie przełamany. To moja definicja trendu, a poniżej zaznaczone dołki, szczyty na moim wykresie. Czy prowadzone po bezwzględnych maksimach/minimach (wykres świecowy) czy po cenach zamknięcia (wykres liniowy) ma dla mnie mniejsze znaczenie. Ważne by linia dobrze "trzymała" trend.

https://ibb.co/jJPnPcs

Poziomy wsparcia i oporu, tutaj muszę przyznać że wyznaczam je "nie klasycznie". W mojej analizie kluczowe są tak zwane "source of rally". Czyli miejsca z których rozpoczął się nowy trend. Nie widać tego w momencie kiedy trend się kształtuje - dopiero po tym jak się wyrysuje. Więc zgoda, użycie słów poziom wsparcia i oporu jest tu nieprecyzyjne, moje poziomy z wykresów wyznaczam używając innych kryteriów. Ale jak już się wyrysuje trend to miejsca te z reguły dobrze "odbijają" cenę.

Wzory wykresów świecowych takich jak engulfing, shooting star itp. - nie wiem, nie znam się - nie używam.
FTR, FTB, RBR, DSD - mam blade pojęcie co to jest, nie stosuję.
Olać fundament? - Nie wyobrażam sobie, pchać się w trade wbrew fundamentom.

A teraz, może podzielisz się swoją opinią bazując na swoich wykresach/wskaźnikach - co dalej dla EURUSD, tak do końca tygodnia, hm?
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

:wink: Musisz rysowac grubsze linie to bedzie wieksza szansa, ze "utrzymaja". :wink:
Czasami gram Edka dlugoterminowo i w tej chwili to czekam na 1.1525 +/-. Moze nie ma to sensu ale tak mi wychodzi. :564:

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Można zapodać nawet kanały wsparcia i oporu z linią trendu jako osią :564: (załączam przykład) ale to tylko zaburza percepcję trendu.

Edek na poziomie 1,1525 to odważne założenie - dla mnie, bez solidnych fundamentów czarno to widzę. Musisz mieć sporo środków na swapy w takim układzie.
Ale podzielę się pewną metodą której jeszcze nie przetestowałem. Zakładając ujemną korelacje niemalże na poziomie 100% (https://imghostr.com/X7a1L3yt) pomiędzy EURUSD a USDPLN, zamiast kupować EURUSD sprzedam USDPLN. Swap kilkukrotnie niższy a można zarobić na ruchu, bo USDPLN dość ładne ma zasięgi. :lol: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Ja czekam zeby sprzedac. Na tym rachunku moge tylko zrbic jedna, dwie operacje w miesiacu to mam wolne od podatku. Zobaczymy jak bedzie. Powodzenia z nowa metoda.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

A to co innego. W takim układzie nie ryzykujesz dalszego spadku będąc w rynku, w najgorszym wypadku nie zarobisz bo kurs tam nie dojdzie - ma to dużo większy sens.
To konto bez podatku, to dopiero ciekawa sprawa :). Czyżby e-obywatelstwo w Estonii? Sam to kiedyś rozważałem...

-- Dodano: 18 kwie 2019, 08:46 --

Niestety, dane zawiodły :( . Sektor przemysłowy we Francji i Niemczech zwija się, patrząc na PMIe poniżej wartości umownej 50 (49,6 i 44,5 odpowiednio).
Trend wygląda na naruszony i załamuje się. Jak H4 o 12:00 zamknie się poniżej linii to szukam dobrego miejsca do wyjścia z pozycji i ocalenia części zysku (wejścia L po 1,1230 i 1,1232).
Opór (czerwony box) na wykresie będzie miejscem otwarcia Shorta (~1,1315). Ewentualne Longi poniżej, tam gdzie zielony box (~1,1200).
Idą Święta więc w piątek Niemcy nie pracują a w poniedziałek większość krajów UE. Może wzrosnąć zmienność i ryzyko dziwnych, niewytłumaczalnych ruchów. Gdybyśmy jakimś cudem dotarli do 1,1380 śmiało w to wchodzę dużymi Shortami :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

ja to widze w ten sposób. Ale mogę sie mylić... Przepraszam że pobazgrałem na twoim zdjęciu ;). Oczywiście jest to trochę wróżenie z fusów, bo ja się staram reagować na cenę a nie ją przewidywać...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ