AliorTrader - ECN.

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
2
6%
Poza paroma minusami są ok
12
39%
Przeciętny
7
23%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
5
16%
 
Liczba głosów: 31

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

"Forex-trader" - dlatego tych wszystkich notowanych na giełdzie w Wawie brokerów MM omijam szerokim łukiem. Masz absolutną rację. Jeśli w ofercie jest napisane "broker MM" to dla mnie nie jest to broker tylko zwyczajny złodziej. Pamiętam sprawę tego chłopaka z franciszkami co mu wywali konto na debet. Na sprawie wyszło, że kwotowań nie puszczają w sieć tylko grał na ich kompie. Wracając do tematu zwieszeń. Były opóźnienia na danych i raz wszedłem w pozycję na wykresie tickowym na danych i otworzyła się inaczej. Reklamacja uwzględniona. U mnie platforma po jakimś czasie od odpalenia potrafi zwolnić, np. po 2-3h potrafi spóźnić się parę minut. To wada. Ale nie miałem tak, że się całkowicie zwiesiła i trzeba było instalować od nowa. A jeszcze jedno. Mam osiedlowy internet, taki najtańszy parę mega. Nawet nie chce mi się go podwyższać, bo po co. Nie oglądam nic na necie. Więc może z tego moje opóźnienia.
Pisząc swoją wypowiedź, nie starałem się określić czy broker jest dobry czy zły. Każdy szuka czegoś innego, czegoś co mu pasuje. Ja najbardziej cenię bezpieczeństwo i to w moim subiektywnym odczuciu dostaję. Oczywiście mogę się mylić. Byłbym skłonny zmienić brokera, ale na takiego który nie jest MM i ma jakieś placówki. Banki działające w PL powinny mieć taką opcję, to by było najlepsze. I przyznaję nigdy nie miałem konta real gdzieś indziej. Więc nie mogę porównywać, mogę tylko opisać wady/zalety.
Jeszcze jest takie coś jak odpalenie platformy z przeglądarki. Pojawiło się to ostatnio, ale nawet z tego nie skorzystałem.
Uzupełniając:
zalety:
9. wykres tickowy i możliwość skalpingu. Nie mówię, że to robię, ale kiedyś czytałem, że Plus 500 za skalping banował realne konta. Tutaj tego nie ma. Aczkolwiek pozycje mam miesiącami.

wady:
6. brak mt4. Nie ma takiej opcji w koncie.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Zawsze myslalem, ze broker ktory przyznaje sie do tego, ze jest MM jest lepszy niz ten ktory to ukrywa albo taki co robi STP do firmy obok ktora tez kontroluje on albo jego pociotek. Czlowiek uczy sie cale zycie.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Caldeborn pisze:Zawsze myslalem, ze broker ktory przyznaje sie do tego, ze jest MM jest lepszy niz ten ktory to ukrywa albo taki co robi STP do firmy obok ktora tez kontroluje on albo jego pociotek. Czlowiek uczy sie cale zycie.
Ja szukałem ECN. W arkuszu zleceń mam "Integral BNP" i "Integral FIX". Tak do końca nie wierzę, że wszystkie zlecenia idą na rynek. Myślę, ale to tylko moje "myślę", że przynajmniej u brokera jest system który paruje przeciwstawne pozycje klientów, lub tracący są w wewnętrznym komputerze. Natomiast ci nasi giełdowi brokerzy MM nawet nie kryją, że grasz przeciw nim i na pewno jeśli masz ustawione SL to u ciebie wykres tam doleci. Poza tym o tych giełdowych była ostatnio sprawa jak klienci otwierali i zamykali pozycje to zawsze były z poślizgiem. Tyle, że zawsze na ich korzyść. Przyglądałem się temu na Aliorze. Jak mam ustawiony SL czy TP to są oczywiście przesunięcia, ale nie ma tak, że 100% na ich stronę. Znalazłem kolejną zaletę.
Może podsumowywując, pisząc tutaj pierwszego posta chciałem tylko pokazać zalety/wady wg mnie. Widzę, że zostałem obrońcą aliora. Nie o to mi chodziło. Napisałem moje doświadczenia prawie 8 letnie z tym brokerem. Są one subiektywne bo z innych nie korzystałem. Każdy ma wybór. Alior ma zalety, ale ma też i wady. Wymieniłem oba składniki. Czytający podejmie decyzję czy chce tam konto czy nie.
Zalety:
10. Ceny SL i TP nie zamykają się w stronę brokera, jest różnie.
11. Nigdy żaden specjalista brokera Aliora nie zadzwonił do mnie z propozycją otwarcia pozycji. Np. na surowcach - patrz, żeby mnie wydymać. I to chyba najważniejsza zaleta brokera :569: Ileż miałem telefonów od oszustów których experci ręczyli mi 30% zysku na miesiąc, byle tylko przelać do nich kasę.
Wady:
7. Broker nie rozwija oferty, ubywa składników.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
fxfreak
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 lut 2019, 15:29

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: fxfreak »

Dwa lata temu na FxCuffs na stanowisku Alior byłem przekonywany, że istnieją u nich DODATNIE spready. Czy komukolwiek się to przydarzyło żeby otwierając pozycję być juz na plusie?
"rynki nigdy się nie mylą - za to opinie, często"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

fxfreak pisze:Dwa lata temu na FxCuffs na stanowisku Alior byłem przekonywany, że istnieją u nich DODATNIE spready. Czy komukolwiek się to przydarzyło żeby otwierając pozycję być juz na plusie?
To wtedy UJEMNE :). Ponoć dawno temu ktoś je widział... Ale to sytuacje śladowe i raczej nie dawały przewagi już na starcie (z reguły nie niwelowały kosztów prowizji). Opisywano takie przypadki kilka lat temu w tym wątku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze: Napisałem moje doświadczenia prawie 8 letnie z tym brokerem. Są one subiektywne bo z innych nie korzystałem. Każdy ma wybór. Alior ma zalety, ale ma też i wady. Wymieniłem oba składniki. Czytający podejmie decyzję czy chce tam konto czy nie.
Zalety:
Czy na priv moge ci zadać pare pytań odnośnie tego brokera (Alior) bo mam go od niedawna?

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Proszę cię bardzo, możesz nawet zapytać oficjalnie, wszyscy przeczytają.
A spredy dodatnie czasem są. Wykres tickowy zaczyna dziwnie się zachowywać i zielona linia jest pod czerwoną. Jak wystąpi to zrobię screena i zobaczycie. Ale to rzadki przypadek. Czasem jest raz na kilka tygodni, czasem kilka miesięcy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:Proszę cię bardzo, możesz nawet zapytać oficjalnie, wszyscy przeczytają.
A spredy dodatnie czasem są. Wykres tickowy zaczyna dziwnie się zachowywać i zielona linia jest pod czerwoną. Jak wystąpi to zrobię screena i zobaczycie. Ale to rzadki przypadek. Czasem jest raz na kilka tygodni, czasem kilka miesięcy.
Z tego co widze, to nie ma ciągłości na wykresach CFD. Stanowi pewne utrudnienie do analizy AT. I w związku z tym pewnie nie ma rolowania. W momencie wygasnięcia kontraktu pewnie pozycje są zamykane po kursie.
Może to byc równiez zaletą, bo niejeden broker nalicza swapy w momencie rolowania jak mu sie podoba. Np. taki TMS. Mowa oczywiście o brokerach MM.
Chodzi mi o Twoje potwierdzenie, czy faktycznie tak jest?

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Nie za bardzo rozumiem. W chwili obecnej nie ma rolowania kontraktów, przynajmniej z tego co korzystam. Rozumiem, że chodzi ci o contango/backwardation. Kiedyś kontrakty na ropę przeliczały się i jak sprawdzałem to odpowiadało to czy były przeliczne w górę czy w dół. Grałem na to i można było zarobić gdy cena się nie zmieniała. Teraz ropa jest automatycznie zamykana w momencie wygaśnięcia kontraktu. Nowy kontrakt startuje z innej ceny. Więc jak chcesz na dłużej trzymać ropę to jest problem. Stary musisz zamknąć i otworzyć nowy. Dla mnie teraz jest gorzej. Natomiast z pozostałych surowców gram teraz złoto/srebro i jak kiedyś był to pallad. Platyny nigdy nie grałem, miedzi, gazu i "płodów rolnych" nigdy. Więc się nie wypowiem. Tylko z informacji wiem, że tam się kontrakty zamykają.
Złoto/srebro wykazują niewielką różnicę, jak np. porównasz z kwotowaniami investing. Ale ta różnica jest zawsze stała. Dla złota kilka dolarów. Nie jest to problemem. Złoto/srebro trzymam od października i nic się nie zmienia - nie ma jakiś rolowań.
Indeksy. Może to śmiesznie brzmi, ale daxa nigdy nie grałem. Kiedyś miałem pozycję na US chyba 30 lub 500 i trzymałem jak rosło kilka miesięcy. Są komunikaty o dywidendach, ale była to drobnica i nie patrzyłem ile dały dywidendy. Nic się nie zmieniało w jakiś rolowaniach.
Ogólnie to teraz swapy dużo się pogorszyły. Kiedyś można było wyżyć z tego np. USD/MXN na down.
Waluty. Na investing waluty startują teraz w niedzielę około 19-20. Na Aliorze startują zawsze o 23/0 w zależności od czasu. No i w piątek zamykają się o 23/0. Oczywiście po weekendzie może otworzyć się to różnie.
Na wykresie tickowym w momencie danych,naliczania swapów, piątkowym zakończeniu swapy się rozjeżdżają.
U mnie wygląda to tak. Nowy komp z win 7 64bit ma aliora. Na drugim kompie mam win xp 32 bit i tam sobie rysuję na np. investing "malunki". Na aliorze nawet nie mam świeczek tylko linie.
Mam nadzieję, że o to ci chodziło. Jeśli nie to pisz. Jak umiem to pomogę.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AliorTrader - ECN.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:. Teraz ropa jest automatycznie zamykana w momencie wygaśnięcia kontraktu. Nowy kontrakt startuje z innej ceny. Więc jak chcesz na dłużej trzymać ropę to jest problem. Stary musisz zamknąć i otworzyć nowy. Dla mnie teraz jest gorzej. Natomiast z pozostałych surowców gram teraz złoto/srebro i jak kiedyś był to pallad. Platyny nigdy nie grałem, miedzi, gazu i "płodów rolnych" nigdy. Więc się nie wypowiem. Tylko z informacji wiem, że tam się kontrakty zamykają.
Właśnie o to mi chodziło. U brokera MM masz ciągłość nie tylko wykresu ale i pozycji. Po okresie wygaśnięcia kontraktu broker nie zamyka pozycji ale roluje ja do nowej ceny obciążając/wypłacając swapy. Swap to różnica kursowa po rolowaniu. Mam pod obserwacja cukier, kawe oraz gaz. Jeśli chodzi o same surowce to Alior ma strasznie ubogą oferte. Tych CFD/futures na surowce to zaledwie kilka sztuk :(
Ropa, kakao, bawełna, cukier, kawa i jakis HG, Nędza
Dzieki i pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ