XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Hb86
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2022, 13:17

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Hb86 »

Dziękuje za odpowiedzi, czyli bardziej gra do 1 bramki...
Wierzę, że dotyczy to wszystkich broków na świecie.
Napisałeś
'
Ale tak, przede wszystkim muszą zabezpieczać swój interes (w skrajnym przypadku jak broker padnie to i tak Ci nie wypłacą kasy z Twoich trejdów :) ).
"
Wiem co się dzieje z rachunkami maklerski - akcje są w KDPW i są przenoszone, a na jakieś drobne pieniądze mamy BFG.

Jak jest z kontami brokerskimi?
Zakładam że pozycje są zamykane w momencie ogłoszenia niewypłacalności, a co potem z kapitałem(wolnym i tym z zamkniętych pozycji)?
Pytam oczywiście o polskich brokerów.

Dzisiaj czytałem artykuł o bankructwie Amsterdam Trade Bank i tam ichniejszy BFG chroni do 100 000e
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2022, 12:29 przez Hb86, łącznie zmieniany 1 raz.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hb86 pisze:
24 kwie 2022, 11:44
Dziękuje za odpowiedzi, czyli bardziej gra do 1 bramki...
Wierzę, że dotyczy to wszystkich broków na świecie.
Wszyscy działają tak samo ;)
Hb86 pisze:
24 kwie 2022, 11:44
Wiem co się dzieje z rachunkami maklerski - akcje są w KDPW i są przenoszone, a na jakieś drobne pieniądze mamy BFG.

Jak jest z kontami brokerskimi?
Zakładam że pozycje są zamykane w momencie ogłoszenia niewypłacalności, a co potem z kapitałem(wolnym i tym z zamkniętych pozycji)?
Pytam oczywiście o polskich brokerów.

Dzisiaj czytałem artykuł o bankructwie Amsterdam Trade Bank i tam ichniejszy BFG chroni do 100 000e
Na to pytanie odpowiedziałem Ci już tutaj:
post1026213.html#p1026213

Tutaj możesz poczytać więcej na ten temat:
https://forexclub.pl/5-cech-bezpiecznego-brokera-forex/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Czy XTB to ECN? Czy są problemy z egzekucją zleceń? Czy wypłaty są bezproblemowe? Skoro tak walę pytaniami, czy XTB uwzględni moje doświadczenie u innego brokera abym uzyskał status klienta doświadczonego, głównie chodzi mi o lewar 1:100 na indeksach.
A może inny broker? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

zakaven pisze:
17 maja 2022, 18:39
Czy XTB to ECN? Czy są problemy z egzekucją zleceń? Czy wypłaty są bezproblemowe? Skoro tak walę pytaniami, czy XTB uwzględni moje doświadczenie u innego brokera abym uzyskał status klienta doświadczonego, głównie chodzi mi o lewar 1:100 na indeksach.
A może inny broker? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Ja do nich bym dla zasad nie wrócił. To był mój pierwszy brok z dekadę temu, pierwsze transakcje otwierałem po 0,1 do 0,4 lota i miałem u nich rekwoty na majorsach. Nerwy i bełkotliwe maile z backoffice. Wyrzuć tę myśl o XTB z głowy. Kilka lat temu koleś grał średnio 23 lota na transakcje skończyło się pozwem. Kiedyś pisali w ofercie że 1000 lotów u nich nawet otworzysz ale jak wiemy to była bzdura. Jak pytasz o coś ze stajni Raposo to bierz IC Markets.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zakaven pisze:
17 maja 2022, 18:39
Czy XTB to ECN? Czy są problemy z egzekucją zleceń? Czy wypłaty są bezproblemowe? Skoro tak walę pytaniami, czy XTB uwzględni moje doświadczenie u innego brokera abym uzyskał status klienta doświadczonego, głównie chodzi mi o lewar 1:100 na indeksach.
A może inny broker? Z góry dziękuję za odpowiedź.
XTB to MM. Egzekucja zleceń jest OK. Ideałów na próżno szukać ale przy takiej liczbie klientów odsetek problemów jest naprawdę niewielki. Wypłaty są bezproblemowe.

Jeśli chodzi o klienta doświadczonego, to tak - powinni uwzględnić Twoje transakcje od innego brokera, ale trzeba spełnić też drugi warunek. Tu masz w praktyce opisane jak wygląda procedura:
https://forexclub.pl/klient-doswiadczon ... procedure/
To był mój pierwszy brok z dekadę temu, pierwsze transakcje otwierałem po 0,1 do 0,4 lota i miałem u nich rekwoty na majorsach. Nerwy i bełkotliwe maile z backoffice. Wyrzuć tę myśl o XTB z głowy. Kilka lat temu koleś grał średnio 23 lota na transakcje skończyło się pozwem. Kiedyś pisali w ofercie że 1000 lotów u nich nawet otworzysz ale jak wiemy to była bzdura.
To był mój drugi broker, konto zakładane w 2007 roku :) Dekadę temu to faktycznie nie dało się tam grać - z tym w 100% się zgadzam. Teraz sporadycznie coś tam handluję (głównie towary, indeksy, ETF, akcje) i nie zauważyłem problemów, aczkolwiek to już inna platforma, inne rozmiary firmy itd.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

Dziękuję raposo i SEROL666 za odpowiedzi. MM odpada, powinienem się sam zorientować bo na stronie nic nie było na ten temat, a w telewizorze reklama leci :lol: Oj głupi ja :oops: Wytłumaczę się, gram na kilku kontach u jednego brokera z lewarem do 1:30 i absolutnie nie chcę tego zmieniać ale potrzebuję jednego konta z lewarem 1:100. Szczerze mówiąc to nie kontaktowałem się ze swoim brokerem ale myślę, że słusznie wyszedłem z założenia, że jak mi zmienią status to na wszystkich kontach a nie tylko na jednym. Zależy mi też na prostej platformie przeglądarkowej, dlatego zwróciłem uwagę na XTB.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zakaven pisze:
18 maja 2022, 13:23
Dziękuję raposo i SEROL666 za odpowiedzi. MM odpada, powinienem się sam zorientować bo na stronie nic nie było na ten temat, a w telewizorze reklama leci :lol: Oj głupi ja :oops: Wytłumaczę się, gram na kilku kontach u jednego brokera z lewarem do 1:30 i absolutnie nie chcę tego zmieniać ale potrzebuję jednego konta z lewarem 1:100. Szczerze mówiąc to nie kontaktowałem się ze swoim brokerem ale myślę, że słusznie wyszedłem z założenia, że jak mi zmienią status to na wszystkich kontach a nie tylko na jednym. Zależy mi też na prostej platformie przeglądarkowej, dlatego zwróciłem uwagę na XTB.
Jak ci zmienią status, to nadal wybór dźwigni zależy od ciebie. Broker ciebie nie przymusza do określonej dźwigni. Broker ci jedynie udostępnia daną dźwignię.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

ninjaproject pisze:
18 maja 2022, 13:26
zakaven pisze:
18 maja 2022, 13:23
Dziękuję raposo i SEROL666 za odpowiedzi. MM odpada, powinienem się sam zorientować bo na stronie nic nie było na ten temat, a w telewizorze reklama leci :lol: Oj głupi ja :oops: Wytłumaczę się, gram na kilku kontach u jednego brokera z lewarem do 1:30 i absolutnie nie chcę tego zmieniać ale potrzebuję jednego konta z lewarem 1:100. Szczerze mówiąc to nie kontaktowałem się ze swoim brokerem ale myślę, że słusznie wyszedłem z założenia, że jak mi zmienią status to na wszystkich kontach a nie tylko na jednym. Zależy mi też na prostej platformie przeglądarkowej, dlatego zwróciłem uwagę na XTB.
Jak ci zmienią status, to nadal wybór dźwigni zależy od ciebie. Broker ciebie nie przymusza do określonej dźwigni. Broker ci jedynie udostępnia daną dźwignię.
Mając pięć kont u jednego broka, mogę na jednym mieć 1:100 a na pozostałych czterech 1:30?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

zakaven pisze:
18 maja 2022, 13:46
ninjaproject pisze:
18 maja 2022, 13:26
zakaven pisze:
18 maja 2022, 13:23
Dziękuję raposo i SEROL666 za odpowiedzi. MM odpada, powinienem się sam zorientować bo na stronie nic nie było na ten temat, a w telewizorze reklama leci :lol: Oj głupi ja :oops: Wytłumaczę się, gram na kilku kontach u jednego brokera z lewarem do 1:30 i absolutnie nie chcę tego zmieniać ale potrzebuję jednego konta z lewarem 1:100. Szczerze mówiąc to nie kontaktowałem się ze swoim brokerem ale myślę, że słusznie wyszedłem z założenia, że jak mi zmienią status to na wszystkich kontach a nie tylko na jednym. Zależy mi też na prostej platformie przeglądarkowej, dlatego zwróciłem uwagę na XTB.
Jak ci zmienią status, to nadal wybór dźwigni zależy od ciebie. Broker ciebie nie przymusza do określonej dźwigni. Broker ci jedynie udostępnia daną dźwignię.
Mając pięć kont mogę na jednym mieć 1:100 a na pozostałych czterech 1:30?
Tak, to ty wybierasz dźwignię dla konta. Z tych, które broker ci udostępnia, oczywiście.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zakaven
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1158
Rejestracja: 16 sty 2016, 08:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zakaven »

ninjaproject pisze:
18 maja 2022, 13:48
zakaven pisze:
18 maja 2022, 13:46
ninjaproject pisze:
18 maja 2022, 13:26

Jak ci zmienią status, to nadal wybór dźwigni zależy od ciebie. Broker ciebie nie przymusza do określonej dźwigni. Broker ci jedynie udostępnia daną dźwignię.
Mając pięć kont mogę na jednym mieć 1:100 a na pozostałych czterech 1:30?
Tak, to ty wybierasz dźwignię dla konta. Z tych, które broker ci udostępnia, oczywiście.
Sprawdziłem, zadzwoniłem i.... wiedza pana z infolinii mforex nie pozwoliła odpowiedzieć na to pytanie, przekazał je kolegom z działu forexu i mają dzwonić.
W trakcie pisania posta zadzwonili, można powiedzieć błyskawicznie. I okazuje się że być może moje wykształcenie spełnia drugi warunek, alternatywa 50 godzin orania bani, zdalnie. Pierwszy spełniam, tylko duże ale....Mianowicie obecnie na daxie i nasdaqu jako klient detaliczny mam lewar 1x20, mając status klienta doświadczonego będzie to tylko 1:33 i stopout na poziomie 50%.
Jest jeszcze klient profesjonalny, ale jeszcze nie sprawdzałem ile trzeba stracić, żeby nim zostać :lol:
Ostatnio zmieniony 18 maja 2022, 14:32 przez zakaven, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ