XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jest to realne, biorąc ostatnią zmienność na złotówce, interwencje NBP i niepewność na rynku.

Też handluję ostatnio na PLN w XTB i już bywały sytuacje, że kurs szedł w „moją stronę”, a mimo to minus się powiększał ;). Niepewne czasy, to i niepewne warunki handlu. Standard.

Btw. 17.0 pips to jeszcze nie tak źle ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Runittwice
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2022, 10:27

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Runittwice »

Miałem na myśli 170 pipsow ,a nie 17. W tej sytuacji gdy mnie wyrzuciło z rynku było to 248.U innych brokerów nie zaobserwowałem takiej ceny Najwyzsze transakcyjne były 4,921

Awatar użytkownika
FxGuru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: FxGuru »

Chciałem spytać jak to jest z tym rozliczeniem , 2022.02.05 przysłali mi PIT 8c nastepnie transakcje_gield_zagranicznych_2021.xlsx 2022.02.07 a teraz niedawno dosłali Raport podatkowy 2021.pdf 2022.03.11 to jednak rozliczają wszystkie tranzakcje nawet zagraniczne ? nie wiem jak i gdzie powpisywać dane z tych raportów
Kto nie stosuje się do zasad ten sam się smaruje stolcem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FxGuru pisze:
27 mar 2022, 11:27
Chciałem spytać jak to jest z tym rozliczeniem , 2022.02.05 przysłali mi PIT 8c nastepnie transakcje_gield_zagranicznych_2021.xlsx 2022.02.07 a teraz niedawno dosłali Raport podatkowy 2021.pdf 2022.03.11 to jednak rozliczają wszystkie tranzakcje nawet zagraniczne ? nie wiem jak i gdzie powpisywać dane z tych raportów
Cześć,

Rozmawiałem o tym z XTB. Cała historia w skrócie: wysłali prośbę o interpretację do US, otrzymali ją więc i muszą się do niej stosować. Z interpretacji US wynikało, że nie mają ujmować w PIT-8c transakcji z giełd zagranicznych (więc to nie pomysł XTB ;) ). Aby jakoś wybrnąć z sytuacji i pomóc klientom, przygotowano także dodatkowy raport dotyczący ew. transakcji z giełd zagranicznych. Jest tam ponoć też instrukcja co gdzie należy wpisać w PIT, aby rozliczyć podatek.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FxGuru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: FxGuru »

W tym raporcie są transakcje z giełd zagranicznych , ale nie ma tam żadnych z forexu typu EUR/USD takie transakcje nie są uznawane za zagraniczne ?
Kto nie stosuje się do zasad ten sam się smaruje stolcem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FxGuru pisze:
10 kwie 2022, 17:29
W tym raporcie są transakcje z giełd zagranicznych , ale nie ma tam żadnych z forexu typu EUR/USD takie transakcje nie są uznawane za zagraniczne ?
Nie w tym sensie. Pisałem o „transakcjach z giełd zagranicznych”.

„Emitentem” kontraktu CFD (na pary walutowe, towary itd.) jest broker i to na jego podwórku odbywa się transakcja. A w przypadku rzeczywistych akcji czy ETF (nie CFD na nie), transakcja odbywa się na giełdzie, a broker tylko w niej pośredniczy. I to zasadnicza różnica (dla US :) ). Dlatego wszystkie transakcje na CFD są ujęte w PIT-8C ale transakcje z giełd zagranicznych już nie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FxGuru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: FxGuru »

Rozumiem że krypto typu BTC cfd są już ujęte w PIT8C ?
Kto nie stosuje się do zasad ten sam się smaruje stolcem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FxGuru pisze:
12 kwie 2022, 12:05
Rozumiem że krypto typu BTC cfd są już ujęte w PIT8C ?
Są to CFD na kryptowaluty, a nie "normalne" kryptowaluty więc tak.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FxGuru
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 08 kwie 2020, 16:25

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: FxGuru »

Dzięki sporo mi pomogłeś :D , ale i tak mam bul dupy bo podatek musze zapłacić , z konta nie wypłacam bo chce żeby rosło więc nie czuje że na rynkach zarobiłem :roll:
Kto nie stosuje się do zasad ten sam się smaruje stolcem.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

FxGuru pisze:
12 kwie 2022, 13:03
Dzięki sporo mi pomogłeś :D , ale i tak mam bul dupy bo podatek musze zapłacić , z konta nie wypłacam bo chce żeby rosło więc nie czuje że na rynkach zarobiłem :roll:
No to błąd! I to błąd zasadniczy.
Skoro masz podatek do zapłacenia, to znaczy że zarobiłeś i przynajmniej na pokrycie tego podatku powinieneś wypłacić. Inaczej, to biznes nie ma sensu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ