XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zarabia na przyciąganiu klientów do siebie, generowanym obrocie przez większych inwestorów (jest limit wolumenu dla transakcji bezprowizyjnych), a także na transakcjach zawieranych na innych instrumentach, gdzie jest już spread, swap, prowizja.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mam szybkie pytanko.

Na rachunku demo miałem otworzonych kilka pozycji (stratnych). Anulowałem SL. Pozycje były z początku grudnia i jedna z listopada. Nie nastąpił MC, a mimo to pozycje zostały zamknięte dziś, 13 sekund po północy. Jest w komentarzu dopisek "expiration". Czyli co, wygasły ? O co kaman ?
To były pozycje na EurJpy , EurUsd i AudUsd .
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hmm... Jeśli żadne EA nie działało w tle, to obstawiam jakiś error po stronie serwera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
24 gru 2020, 11:54
Hmm... Jeśli żadne EA nie działało w tle, to obstawiam jakiś error po stronie serwera.
No właśnie wszystko było wyłączone. Platformę XTB odpalałem raz dziennie dosłownie na kilka sekund aby demo nie wygasło. I taki zonk z otwartymi pozycjami.
Ten błąd przydarza się tylko na demo czy może także w realu ? Pytam, bo to w końcu XTB. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

olds

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: olds »

Przymierzam się do przejścia do XTB, mam już konto real (standard) ale dużym zaskoczeniem i rozczarowaniem jest spread. Np. dla EURJPY w Xstation okno market watch o godz. 9 wynosi 3,7. W tym samym czasie na stronie https://www.xtb.com/pl/oferta/dostepne- ... ex/eur-jpy spread wynosi 1,6. a w opisie obok spread standardowy = 1,4. Podobna różnica jest na każdej parze (dla przykładu EURUSD w oknie market watch 1,6, na stronie 1 w opisie 0,9). W Xstation mam więc spread o połowę większy niż na stronie czy w opisie. Ktoś wie o co chodzi z tym spreadem?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Patrzę teraz, spread rynkowy skacze w granicy 1.2 - 1.6 pips (więcej na razie nie widziałem) - konto Live. Średnio 1.4 można faktycznie przyjąć.
XTB zrezygnował niedawno z podziału Standard/Pro - jest dostępny już tylko jeden rodzaj.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: olds »

raposo pisze:
09 mar 2021, 09:42
Patrzę teraz, spread rynkowy skacze w granicy 1.2 - 1.6 pips
na EURJPY mam 3,8-4. To dyskwalifikacja, próbuję wyjaśnić przez chat

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Coś masz nie teges, napewno :) Nie skoczyło mi powyżej 1.6 odkąd napisałeś wcześniejszy post. Chyba, że jakaś segregacja klientów... :twisted:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: olds »

raposo pisze:
09 mar 2021, 09:52
Coś masz nie teges, napewno :) Nie skoczyło mi powyżej 1.6 odkąd napisałeś wcześniejszy post. Chyba, że jakaś segregacja klientów... :twisted:
Śmieszna i trochę dziwna sprawa. 13 lat temu założyłem w XTB konto i tak sobie tam zostało ze statusem basic. Tydzień temu postanowiłem wrócić do XTB założyłem i wpłaciłem kasę na konto standard. Tydzień nauki Xstation i dziś o 9 już mam składać zlecenie buy na AUDJPY (fajne wejście na H1) a tu zonk, spread koło 6,5 pipsa. Sprawdziłem resztę też kosmos. Helpdesk początkowo coś tam pisał o zmienności spreadu, ale po twoim wpisie już wiedziałem , że coś jest nie tak. W końcu zajarzyłem, że warunki tradingu w tym spread musi lecieć z tego konta basic (mimo , że na Xstation stałem na swoim nowym koncie typu standard). W rozmowie na chacie to się w końcu potwierdziło, założyłem nowe konto standard na razie wolne od tego basicowego spreadu i szybko złożyłem wniosek o zamknięcie starego konta basic żeby ten nieszczęsny spread nie wyłaził na obecne konta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

olds pisze:
09 mar 2021, 11:40
raposo pisze:
09 mar 2021, 09:52
Coś masz nie teges, napewno :) Nie skoczyło mi powyżej 1.6 odkąd napisałeś wcześniejszy post. Chyba, że jakaś segregacja klientów... :twisted:
Śmieszna i trochę dziwna sprawa. 13 lat temu założyłem w XTB konto i tak sobie tam zostało ze statusem basic. Tydzień temu postanowiłem wrócić do XTB założyłem i wpłaciłem kasę na konto standard. Tydzień nauki Xstation i dziś o 9 już mam składać zlecenie buy na AUDJPY (fajne wejście na H1) a tu zonk, spread koło 6,5 pipsa. Sprawdziłem resztę też kosmos. Helpdesk początkowo coś tam pisał o zmienności spreadu, ale po twoim wpisie już wiedziałem , że coś jest nie tak. W końcu zajarzyłem, że warunki tradingu w tym spread musi lecieć z tego konta basic (mimo , że na Xstation stałem na swoim nowym koncie typu standard). W rozmowie na chacie to się w końcu potwierdziło, założyłem nowe konto standard na razie wolne od tego basicowego spreadu i szybko złożyłem wniosek o zamknięcie starego konta basic żeby ten nieszczęsny spread nie wyłaził na obecne konta.
Otwórz sobie konto prof. z platforma xstation. Spread na AUDJPY wynosi 0,6-0,8 pipsa. Na EURUSD wynosi 0,2-0,3 pipsa. Nie jest najgorzej ;)

ODPOWIEDZ