Realizacja zysków - psychologia

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Realizacja zysków - psychologia

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

Jak radzicie sobie od strony psychiki z sytuacjami kiedy wasze wejscia sa skuteczne, ale w momencie realizacji zyskow czujecie dyskomfort(delikatnie mowiac :) ) bo cena idzie dalej w Waszym kierunku a wy zrealizowaliscie juz zysk. Odpowiedz wydaje sie banalna- pozwol zyskom rosnac, ale wtedy pojawia sie dyskomfor gdy cena zawraca i zaliczam BE lub SL. Interesuja mnie glownie wypowiedzi osob z dluzszym doswiadczeniem. Czy to minie? Co "mowicie" do siebie w takich sytuacjach? Jestem z natury perfekcjonista i bardzo mecza mnie psychicznie takie sytuacje, gdy pozycja nie zostala zamknieta "idealnie".

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Stwierdzenie że jesteś perfekcjonistą oznacza zupełnie co innego niż powiedziałaś więc wnioskuję że twoja wypowiedź to g***o prawda, zwykła imaginacja niedowartościowanej osoby. Perfekcjonista nie wali tylu byków w kilku zdaniach. Pomyśl - Perfekcjonistą jest ten który nie toleruje porażki np. w szachy? Czy ten który dąży do perfekcji poprzez swój upór i ciężką pracę. Perfekcjonista nie jest w stanie znieść obecnej niezadowalającej go sytuacji dlatego ciężko ćwiczy by być lepszym. Ty natomiast chcesz po prostu usprawiedliwić obecny system którym grasz i wmówić sobie że BE lub SL jest dobre ponieważ system sprawdził Ci się na historii w dłuższym czasie. Jednym słowem twoja wypowiedź to jedna wielka bzdura i brednia. To, że wmówisz sobie, że BE jest dobre nie zmieni postaci rzeczy i BE nigdy nie przyniesie Ci zysków.

Pozdrawiam
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

admkowal wyluzuj trochę, taki jeżyk jest niepotrzebny. Pozatym przeczytaj z 3 razy wypowiedz, bo zdaje się ze nie zrozumiałeś jej do końca.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

Jeżeli przesadziłem - Wybacz widocznie nie zdałem sobie z tego sprawy. Jednak przeczytanie po raz drugi wypowiedzi nie zmienia mojego stanowiska. Po pierwsze kolega nie wie że każdy człowiek na ziemi jest perfekcjonistą bo przecież kto jest zadowolony z porażek? :?: :?:
Po drugie na pytanie: "Jak poradzić sobie z tym, że mój system wskazuje dobre miejsce wejścia ale złe sygnały do wyjścia" odpowiedź jest tylko jedna - Pracuj dalej nad system albo zdaj się na swojego czuja i czekaj na MC. Bo nic nie daje większej pewności jak doświadczenie i sprawdzony system.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

dzacek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2007, 13:56

Nieprzeczytany post autor: dzacek »

MrYogi pisze:admkowal wyluzuj trochę, taki jeżyk jest niepotrzebny. Pozatym przeczytaj z 3 razy wypowiedz, bo zdaje się ze nie zrozumiałeś jej do końca.
Do wypowiedzi poprzednika nie bede sie ustosunkowywal. Ale chetnie poslucham Twojej rady (jesli nie jestem zbyt nachalny) w kwestii mojego pytania...

Analityk
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:26

Nieprzeczytany post autor: Analityk »

Z mojej strony moge Ci jedynie polecic otwieranie kilku pozycji zamiast jednej a mianowicie np zamiast pozycji za 0.1 to np dwie pozycje za 0.03 jedna za 0.04 W momencie ktorym nie bedziesz wiedział co robic mozesz zrealizować część zysków
Jesteś tak dobry jak twoje analizy..:P

Awatar użytkownika
admkowal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 874
Rejestracja: 29 paź 2009, 14:57

Nieprzeczytany post autor: admkowal »

dzacek pisze:
MrYogi pisze:admkowal wyluzuj trochę, taki jeżyk jest niepotrzebny. Pozatym przeczytaj z 3 razy wypowiedz, bo zdaje się ze nie zrozumiałeś jej do końca.
Do wypowiedzi poprzednika nie bede sie ustosunkowywal. Ale chetnie poslucham Twojej rady (jesli nie jestem zbyt nachalny) w kwestii mojego pytania...
I weź się Polaku domyśl do kogo te zdania celują. Mówisz o jednym, cytujesz drugiego. Tu "poprzednik" tam "posłucham Twojej rady". Przyimki są fajne ale kiedy wiadomo do czego/kogo się odnoszą.
its not what you trade its how you trade it
trading is waiting
--
więcej info na temat tradingu - strona www w profilu

AK

Analityk
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 05 mar 2010, 17:26

Nieprzeczytany post autor: Analityk »

admkowal pisze: I weź się Polaku domyśl do kogo te zdania celują. Mówisz o jednym, cytujesz drugiego. Tu "poprzednik" tam "posłucham Twojej rady". Przyimki są fajne ale kiedy wiadomo do czego/kogo się odnoszą.
Wrzuć na luz... :)
Jesteś tak dobry jak twoje analizy..:P

Awatar użytkownika
AndyPSV
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2007, 02:13

Nieprzeczytany post autor: AndyPSV »

bywa: pytanie - co zmienisz
musisz to zaakceptowac

najlepiej jest ustawic trailing
Masz bialy jezyk po obudzeniu? Jest to indykator stopnia zaawansowania choroby organizmu, ktora objawia sie m.in. "mgielki umyslowej" oraz permanentnego zmeczenia; kliknij po wiecej na ikonke "www" pod postem

banaszko

Nieprzeczytany post autor: banaszko »

niekiedy i ts nic nie daje.... w sensie spokoju psychicznego ;)


zalezy jak grasz, na jakich interwałach i gdzie ustawiasz stopy... jak skalpujesz to gdy masz kilkanascie pipsów pasuje niby juz zamykac no bo to jest skalp przeciez, gdy grasz na wiekszych interwąłach to juz jest wiekszy problem- tak mi sie wydaje.... sytuacje o której mówisz każdy chyba miał ja cały czas tez sobie próbuje z tym radzic. Ale musisz tez zrozumiec (ale to takze zalezy od Twojego systemu), ze nawet jak walnie to sl to jest to czesc systemu i mozesz sie np cieszyc ze nie straciłes;) kazdy chce maksymalizowac zyski, ale nie mozna łapac kazdej górki i kazdego dołka, nikt tak nie potrafi...takze jak nie wejdziesz na low i nie sprzedaz na high to sie nie martw :D

ODPOWIEDZ