Admiral Markets - Wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
6
17%
Poza paroma minusami są ok
16
44%
Przeciętny
9
25%
Mają wiele wad
2
6%
Stanowczo odradzam
3
8%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
02 cze 2021, 15:37
Szczerze to nie wiem czy inni takie coś mają. TMS chyba tak, ale XTB już niekoniecznie (ale pewności nie mam), ale może "ukrywają" to w prowizji od zlecenia?
Trzeba by chyba zapytać u źródła. Może zadzwonię do TMS i XTB z takim pytaniem.
Tylko zastanawia mnie w jaki sposób TMS pobiera taka opłatę. Rozszerza spread, a może ukrywają to w prowizji ?Bo prowizję mają dosyć wysoką. Sprawdzałem już, ale zapomniałem. Zdaje się, że minimalna to 5$, ale procentowo nie pamiętam.
Ciekawe czy Tickmill nie planuje rozszerzyć oferty o cfd na akcje ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Admiral Markets
Sprawdź najnowszą ofertę Admiral Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli już to uwzględnia to w prowizji. Ale najlepiej podpytaj. Odnośnie Tickmilla - na razie cisza o takich planach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
02 cze 2021, 15:37
Warto dodać, że dotyczy to tylko transakcji na akcjach, ETF i CFD na te instrumenty.

Szczerze to nie wiem czy inni takie coś mają. TMS chyba tak, ale XTB już niekoniecznie (ale pewności nie mam), ale może "ukrywają" to w prowizji od zlecenia?
Trzeba mieć świadomość, że CFD czy ETF to instrumenty pochodne. I czym jest CFD każdy powinien wiedzieć. I w większości przypadków broker nalicza sobie za nie swapy bo jest mozliwość ich lewarowania. I niech każdy kto kupi taki CFD na akcje nie ma złudzeń, że kupił jakiekolwiek akcje :)
Bo przy zakupie rzeczywistych akcji nie jest naliczany żaden swap co najwyżej pobierana prowizja. I spread tez jest kreowany przez rynek nikt tego niejako odgórnie nie ustala ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Przecież tu jest mowa o przewalutowaniach, czyli wymianie danej waluty na inną walutę.
Czyli, o opcji traktowania brokera jako kantoru wymiany walut.
Jeżeli komuś zależy na korzystnych przewalutowaniach, to niech sobie od razu założy dwa konta, czy ile mu potrzeba, w różnych walutach.
Oczywiście, gdyby np. chciał przelać pieniądze z konta PLN na konto USD, to wtedy zapłaci tę prowizję od przewalutowania.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

MarioDM pisze:
02 cze 2021, 15:33
Admiral wprowadza opłatę za przewalutowanie podczas każdej operacji na stałym poziomie 0,3%.

https://admiralmarkets.com/pl/about-us/ ... ator=cysec

Zapytałem mailowo czy to oznacza brak swapu i oczywiście swap nie znika.
Jak mi wytłumaczono :

"Ustalony wskaźnik konwersji na poziomie 0,3% będzie obowiązywał podczas rozliczania zysków i strat oraz naliczania opłat za usługi, np. prowizje, dywidendy czy koszty za trzymania pozycji przez noc (jeżeli takie wystąpią). Przeliczenie nastąpi w momencie dokonywania rozliczenia na rachunku z bazową walutą.
Przy tym inne opłaty, takie jak SWAP, będą wciąż obowiązywały dla pozycji handlowych. "

oraz :

"...zawsze wszyscy brokerzy płacili tę opłatę, i większość brokerów pobierała tę opłatę zawsze. Admirals tę opłatę płaciła zawsze za klientów.
Opłata SWAP będzie wciąż obowiązywała, ponieważ prowizja za przewalutowanie oraz opłata za przeniesienie pozycji na dzień następny nie mają nic wspólnego.
Raz jeszcze chcemy podkreślić, że jest to zwykła procedura, o której inni brokerzy nawet nie powiadomiają."

Zastanawiam się czy to nie jest golenie jeleni. Bo w sumie za co ta opłata ? Jeśli kupuję cfd na akcje z USA to następuje przewalutowanie z PLN na USD ? Ok, jeśli tak się dzieje to za co wtedy swap skoro mam depo przewalutowane ? No i to stwierdzenie, że inni brokerzy też mają taką opłatą i nawet o niej nie informują.
Tu w sumie nie wiem, bo trudno jest to sprawdzić.
Ktoś się orientuje w temacie ?
Wielu brokerow tak ma np. CMC. Jak zarobisz $10.00 to po przewalutowaniu na PLN bedzie jakbys zarobil $9.97. Gdybys mial to przewalutowac w banku to Twoj zarobek bedzie momniejszony o $0.30 za kazde $10.00 lub cos w tym rodzaju. Jest to dodatkowa oplata jaka broker chce wyrwac od tradera ale wychodzi taniej niz konto w USD czy euro. Nie zbiedniejesz od tego.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
07 cze 2021, 12:02
MarioDM pisze:
02 cze 2021, 15:33
Admiral wprowadza opłatę za przewalutowanie podczas każdej operacji na stałym poziomie 0,3%.

https://admiralmarkets.com/pl/about-us/ ... ator=cysec

Zapytałem mailowo czy to oznacza brak swapu i oczywiście swap nie znika.
Jak mi wytłumaczono :

"Ustalony wskaźnik konwersji na poziomie 0,3% będzie obowiązywał podczas rozliczania zysków i strat oraz naliczania opłat za usługi, np. prowizje, dywidendy czy koszty za trzymania pozycji przez noc (jeżeli takie wystąpią). Przeliczenie nastąpi w momencie dokonywania rozliczenia na rachunku z bazową walutą.
Przy tym inne opłaty, takie jak SWAP, będą wciąż obowiązywały dla pozycji handlowych. "

oraz :

"...zawsze wszyscy brokerzy płacili tę opłatę, i większość brokerów pobierała tę opłatę zawsze. Admirals tę opłatę płaciła zawsze za klientów.
Opłata SWAP będzie wciąż obowiązywała, ponieważ prowizja za przewalutowanie oraz opłata za przeniesienie pozycji na dzień następny nie mają nic wspólnego.
Raz jeszcze chcemy podkreślić, że jest to zwykła procedura, o której inni brokerzy nawet nie powiadomiają."

Zastanawiam się czy to nie jest golenie jeleni. Bo w sumie za co ta opłata ? Jeśli kupuję cfd na akcje z USA to następuje przewalutowanie z PLN na USD ? Ok, jeśli tak się dzieje to za co wtedy swap skoro mam depo przewalutowane ? No i to stwierdzenie, że inni brokerzy też mają taką opłatą i nawet o niej nie informują.
Tu w sumie nie wiem, bo trudno jest to sprawdzić.
Ktoś się orientuje w temacie ?
Wielu brokerow tak ma np. CMC. Jak zarobisz $10.00 to po przewalutowaniu na PLN bedzie jakbys zarobil $9.97. Gdybys mial to przewalutowac w banku to Twoj zarobek bedzie momniejszony o $0.30 za kazde $10.00 lub cos w tym rodzaju. Jest to dodatkowa oplata jaka broker chce wyrwac od tradera ale wychodzi taniej niz konto w USD czy euro. Nie zbiedniejesz od tego.
W Admiralu nie brali za to prowizji!
Cóż, teraz już jest inaczej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Z ciekawosci sprawdzilem u swojego brokera. Mam depozyt w C$ i kazde 10.00USD zysku jest przewalutowywane w cenie spot minus 3.8 centa kanadyjskiego. Czyli mniej wiecej tyle samo co w Admiralu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

MarioDM pisze:
04 cze 2021, 11:10
Trzeba by chyba zapytać u źródła. Może zadzwonię do TMS i XTB z takim pytaniem.
Zadzwoniłem i przeprowadziłem risercz.

TMS nie pobiera takiej opłaty, ale oni mają niewiele cfd na akcje USA. Wszystkich cfd na akcje mają około 600, więc te z USA pewnie około 100 i być może brak opłaty wynika z niewielkiej oferty.
XTB i CMC mają taką opłatę i wynosi ona 0,5% .
Przypominam, że w Admiralu wynosi 0,3% więc nieco mniej.
Czyli faktycznie inni brokerzy mają taką opłatę. Nie sprawdzałem u Saxo, ale coś czuję, że pewnie też mają.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: belon »

Witam,

dzisiaj dostałem informację z AM, że zamykają oddział AS Estonia dla polskiego klienta detalicznego.
Czy ktoś może dostał podobne info?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

belon pisze:
14 lip 2021, 15:31
Witam,

dzisiaj dostałem informację z AM, że zamykają oddział AS Estonia dla polskiego klienta detalicznego.
Czy ktoś może dostał podobne info?
Sądziłem, że nie mają już tego estońskiego oddziału. Ja zakładałem konto w marcu tego roku i jest ono pod nadzorem cypryjskim, a z tego co mówili to mają jeszcze konta pod nadzorem brytyjskim i to ponoć koniec jeśli chodzi o Europę.

Z niusów :

"Od 13 lipca 2021 r. Admirals obcina prowizje dla akcji i kontraktów CFD na akcje.

Oferujemy:
do 6 transakcji* bez pobierania prowizji dziennie " .

Całkiem nieźle, bo trudno aby otwierać więcej pozycji na akcjach (cfd) dziennie. DT na akcjach jest raczej trudnym zajęciem, bo wahania są zbyt małe aby to miało sens. Przynajmniej dla mnie.

EDIT

Zerknąłem na szczegółowe warunki i chyba nie jest aż tak kolorowo, bo nie będzie prowizji tylko w jedną stronę. Czyli otworzenie bez prowizji, ale zamknięcie to już chyba z prowizją. Trochę to dziwne i niejasne.

https://admiralmarkets.com/pl/terms-and ... gn=default

Chyba, że można bez prowizji otworzyć pozycje na 3 cfd na akcje i na tych 3 zamknąć też bez prowizji.
Chyba zapytam mailowo o szczegóły.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ