Admiral Markets - Wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
6
17%
Poza paroma minusami są ok
16
44%
Przeciętny
9
25%
Mają wiele wad
2
6%
Stanowczo odradzam
3
8%
 
Liczba głosów: 36

strike
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2011, 21:49

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: strike »

od kiedy zmienił się swap na EURUSD dla pozycji krótkich z dodatniego na ujemny w AM?

Admiral Markets
Sprawdź najnowszą ofertę Admiral Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Leszcz_z Fx pisze:
16 kwie 2020, 02:16
a po co dzwonisz i dyskutujesz z panienką? chcesz sobie pogadać czy jak?
Hmmm, a mam wpływ na to, kto odbierze?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

strike pisze:
27 kwie 2020, 21:17
od kiedy zmienił się swap na EURUSD dla pozycji krótkich z dodatniego na ujemny w AM?
Od niedawna, też mnie to zdziwiło.
Rozmawiałem z obsługą klienta, zmienili z uwagi na sytuację na rynku. Tylko szkoda, że nic o tym na swojej stronie nie napisali.

Awatar użytkownika
Blackhole
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 30 lis 2007, 08:06

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: Blackhole »

Ktoś wie i potrafi wyjaśnić, dlaczego na platformie uruchomionej na komputerze lokalnym mam więcej par walutowych, a na platformie działającej na VPS o wiele mniej? W MT4 z obu miejsc jestem zalogowany do tego samego rachunku. Skąd taka rozbieżność?
"W Bogu wszelkie nasze bogactwo."

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Klik prawym na kwotowania -> Pokaż wszystko ?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dwa ciekawe newsy z Admiral Markets, a raczej już z... Admirals 8)

1. Zadecydowano o rebrandingu, więc popularne AM już nie będzie AM, tylko A - jak Admirals ;)

2. Dużo ciekawsze i ważniejsze. Od marca depozyty są ubezpieczone w Lloyd's w 100% do kwoty 100 000 EUR. Dotyczy klientów z jurysdykcji cypryjskiej. Warunki? O szczegółach piszemy tutaj:
https://forexclub.pl/admirals-zwieksza- ... 0-000-eur/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To jest dobre. Można zamówić sobie kartę Visa za jedyne 10 euro, no chyba, że na rachunku jest minimum 5 000 euro to wtedy za free. Opłata miesięczna za kartę to jedyne 2 euro.
Zajebisty pomysł. Tylko po co mi taka karta ? Czy Admiral myśli, że w Polsce nie ma kart ? Jeśli będę chciał wypłacić kasę to zrobię to przelewem, bo pewnie ich kartą można tylko płacić, a wypłata w bankomacie jest dodatkowo płatna.

https://admiralmarkets.com/pl/about-us/ ... gn=default
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ok, ale zdajesz sobie sprawę, że Admiral Markets działa prawie na całym świecie i nie wszędzie usługi bankowo-kartowe mogą wyglądać tak, jak u nas? :)

Widać, że dopiero startują z sektorem finansów osobistych:
https://admiralmarkets.com/pl/products/portfel-admirals
"Błyskawicznie wymieniaj waluty po aktualnych kursach rynkowych bez żadnych dodatkowych opłat. 5 bezpłatnych wymian walut, następnie opłata 1%, minimum 1 EUR"
Jak dla mnie nie brzmi źle. I coraz więcej brokerów dywersyfikuje swoje usługi o działalność "kantorową" - LMAX, TMS, Dukascopy, Conotoxia (choć tu akurat odwrotna kolejność :P ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Admiral wprowadza opłatę za przewalutowanie podczas każdej operacji na stałym poziomie 0,3%.

https://admiralmarkets.com/pl/about-us/ ... ator=cysec

Zapytałem mailowo czy to oznacza brak swapu i oczywiście swap nie znika.
Jak mi wytłumaczono :

"Ustalony wskaźnik konwersji na poziomie 0,3% będzie obowiązywał podczas rozliczania zysków i strat oraz naliczania opłat za usługi, np. prowizje, dywidendy czy koszty za trzymania pozycji przez noc (jeżeli takie wystąpią). Przeliczenie nastąpi w momencie dokonywania rozliczenia na rachunku z bazową walutą.
Przy tym inne opłaty, takie jak SWAP, będą wciąż obowiązywały dla pozycji handlowych. "

oraz :

"...zawsze wszyscy brokerzy płacili tę opłatę, i większość brokerów pobierała tę opłatę zawsze. Admirals tę opłatę płaciła zawsze za klientów.
Opłata SWAP będzie wciąż obowiązywała, ponieważ prowizja za przewalutowanie oraz opłata za przeniesienie pozycji na dzień następny nie mają nic wspólnego.
Raz jeszcze chcemy podkreślić, że jest to zwykła procedura, o której inni brokerzy nawet nie powiadomiają."

Zastanawiam się czy to nie jest golenie jeleni. Bo w sumie za co ta opłata ? Jeśli kupuję cfd na akcje z USA to następuje przewalutowanie z PLN na USD ? Ok, jeśli tak się dzieje to za co wtedy swap skoro mam depo przewalutowane ? No i to stwierdzenie, że inni brokerzy też mają taką opłatą i nawet o niej nie informują.
Tu w sumie nie wiem, bo trudno jest to sprawdzić.
Ktoś się orientuje w temacie ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Admiral Markets - Wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Warto dodać, że dotyczy to tylko transakcji na akcjach, ETF i CFD na te instrumenty.

Szczerze to nie wiem czy inni takie coś mają. TMS chyba tak, ale XTB już niekoniecznie (ale pewności nie mam), ale może "ukrywają" to w prowizji od zlecenia?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ