FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Prist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2015, 19:53

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Prist »

raposo pisze:
Prist pisze:dziekie raposo, a co oznaczają dane programy partnerskie?
Wybierasz czy dane konto ma być w grupie IB (jakim jest np Forex club) czy też nie.
dzieki jeszcze raz, skasowałem tamten post bo pomyślałem że może wrzuciłem ten numer 6-cio cyfrowy a nie powinienem go upubliczniac...
karma zatoczy koło i je...e Cię w czoło

MANY
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 lis 2012, 13:00

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: MANY »

Da się jakoś pobrać dane historyczne wykresów do cTradera? np złoto zaczyna się od 2011, a w XM na MT4 mam chyba od 96'

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MANY pisze:Da się jakoś pobrać dane historyczne wykresów do cTradera? np złoto zaczyna się od 2011, a w XM na MT4 mam chyba od 96'
W MT4 można sobie zaciągnąć dane z Centrum Historii ale niestety, cTrader nie oferuje takiej możliwości.

-- pt 24-02-2017, 15:34 --

FxPro dodało nową metodę płatności - Przelewy24. Czyli darmowe i natychmiastowe transakcje w PLN.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Normanos
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2017, 19:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Normanos »

Jestem początkującym w temacie i ten wątek zachęcił mnie do załozenia kont u tego brokera. Mam w związku z tym proste pytania:
1. Które konto demo i live z obecnej propozycji FxPro bedzie najlepsze do handlu z urzyciem MT4 na głównych parach walutowych. (Nie rozumiem co oznacza i jak bedzie pracować konto ''MT4 Instant'' oraz ''fixed spreed'' w porównaniu do pierwszego z listy: ''MT4'')
3. Przy zakładaniu profilu mam wybrać zakładkę z regulatorem: ''CySec'' lub ''FCA''. Rozumiem co to oznacza, jednak nie mam świadomości co lepsze, biorąc pod uwagę obecne czasy i na tyle, na ile dajacą sie przewidzieć przyszłość jakości regulacji. Prosze o podpowiedz.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Ad.1) Fixed spread oznacza stałe spready. Tyle, że stałe spready mają dwie taryfy - nocną i dzienną. To sprawia, że wiesz jakich opłat możesz być pewien w momencie zawierania transakcji. Na drugim rodzaju kont masz spready zmienne, które są zależne od warunków rynkowych.

Teoretycznie spready zmienne dają szansę do zawarcia transakcji przy niższych kosztach ale w praktyce 100% gwarancji nie ma.

Ad.2) zabrakło :)

Ad.3) CySEC to regulacje cypryjskie, FCA brytyjskie. W obecnej sytuacji jedne i drugie są dość restrykcyjne. FCA ma dobrą renomę od lat. CySEC właśnie tę renomę sobie poprawia będąc bardzo surowym dla brokerów. Paradoksalnie, wydaje mi się, że to teraz cypryjscy brokerzy mają więcej na głowie i bardziej muszą się pilnować... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Normanos
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2017, 19:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Normanos »

Konto demo FxPro na MT4 już smiga i wybrałem stałe spredy. Twoja uwaga co do cypryjskiego regulatora też została wzięta pod uwagę. Dzieki raposo za podpowiedzi :)

kylos
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2014, 19:31

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: kylos »

Witam,

Raposo, mam pytanie. Gdzieś powyżej pisałeś ,że wypłata na konto BZW i Pekao jest darmowa.
Jak to jest ,bo w tym zleceniu transferu bankowego nie widać żadnych takich opcji....
zasadniczo to zrobiłem depozyt przez przelewy24 i teraz chcę część pieniędzy wypłacić- mogę prosić o jakąś
podpowiedź jak to zrobić najefektywniej?

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kylos pisze:Witam,

Raposo, mam pytanie. Gdzieś powyżej pisałeś ,że wypłata na konto BZW i Pekao jest darmowa.
Jak to jest ,bo w tym zleceniu transferu bankowego nie widać żadnych takich opcji....
zasadniczo to zrobiłem depozyt przez przelewy24 i teraz chcę część pieniędzy wypłacić- mogę prosić o jakąś
podpowiedź jak to zrobić najefektywniej?
Witaj,

Pisałem akurat o wpłatach do WBK i Pekao :). W obecnej sytuacji zbyt wielu opcji nie masz. Właściwie to masz jedną - zlecić wypłatę przelewem bankowym :).

Wypłać środki -> Wypłata transfer bankowy -> wypełniasz i już. W przypadku konta w PLN nie powinna zostać pobrana żadna prowizja. Przynajmniej nie pamiętam, aby mi została jakaś naliczona ale wypłacałem ostatnio środki z FxPro w zeszłym roku. Sama wypłata powinna zostać zrealizowana właśnie z konta w WBK lub Pekao.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kylos
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2014, 19:31

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: kylos »

Dzięki za błyskawiczną i konkretną odpowiedź.

atlasarena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 17:52

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: atlasarena »

Drodzy,
Proszę o pomoc. Broker zamknął mi 3 transakcje bez żadnego powodu z czwartku na piątek. Zgłosiłem to i w połowie następnego dnia w piątek koło 14 otworzyli je ponownie – NIE DAJĄĆ MI ZNAĆ o tym, ani telefonicznie/mailowe o tym fakcie (plus to, czy akceptuje ich decyzję). Dowiedziałem się o tym sam wchodząc na platformę tuż przed zamknięciem rynku w piątek przed 22. Tuż przed 22 otworzyłem kilka pozycji, a kilka otworzyłem. Gdybym wiedział, że otworzyli mi je ponownie wtedy, kiedy to zrobili, to wtedy bym podjął zupełnie inne decyzje niż wtedy, kiedy dowiedziałem się o tym tuż przed 22 sam wchodząc na platformę. Jest to karygodne. Dodatkowo, gdyby doszło do jakiś wielkich wahań rynkowych mógłbym stracić majątek – wtedy, gdy nie wiedziałem, że pozycje zostały ponownie otwarte. Na reklamację o 22 było już za późno, więc zgłosiłem ją w poniedziałek. Broker postawił mnie w niesprawiedliwym położeniu. Uważąm, że broker powinien cofnąć wszystkie decyzje, które podjąłem od momentu dowiedzenia się samemu o ponownym otwarciu tych pozycji, czyli w piątek 21:45-22:00. Uważam, że takie rozwiązanie jest fair.

Czy mieliście taką może sytuację, co o tym myślicie?

ODPOWIEDZ