FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

raposo pisze:
Damian77 pisze:fxpro najlepsze czasy ma chyba za sobą, mojej reklamacji (poprawienia kilku świeczek d1) nie są w stanie od lutego naprawić - ostatnia z rozbrajającą szczerością Pani z fxpro napisała @ czy mogę jeszcze raz napisać o co mi chodziło przez pół roku korespondencji z nią
Damian, abstrahując od Twojej sprawy w której faktycznie idzie się ostatecznie pogubić :), FxPro było swego czasu zdecydowanym liderem na rynku FX, które kreowało nowe trendy. Mieli gorszy czas ale od 2-3 lat zdecydowanie poprawili swoją ofertę i poszli w słuszną stronę. Jak każda firma, mają jakąś określoną politykę i strategię rozwoju ale w kontekście wypłat akurat np. problemów z pośrednikami nie da się przewidzieć, a wiem, że przelewy są cały czas realizowane - dziś dwóch znajomych dostało przelewy zlecone w zeszłym tygodniu w normalnym trybie.
ale dlaczego "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić" ?
dostajesz reklamacje z pełnym opisem, zrzutami ekranów jak jest a jak powinno być (a dokładniej jak było) i jak traktujesz klienta poważnie to nie gubisz zgłoszenia, a nawet jak zgubisz i na Twoją prośbę klient wysyła/opisuje raz jeszcze to tym razem starasz się znowu nie zgubić.. a oni znowu zgubili...

pomimo tego , że broker pogubił się, IB brokera (forexclub) również nie wykazał się starannością w reprezentowaniu klienta , z którego czerpał prowizję to nadal NIE uważam , że "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Damian77 pisze: ale dlaczego "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić" ?
dostajesz reklamacje z pełnym opisem, zrzutami ekranów jak jest a jak powinno być (a dokładniej jak było) i jak traktujesz klienta poważnie to nie gubisz zgłoszenia, a nawet jak zgubisz i na Twoją prośbę klient wysyła/opisuje raz jeszcze to tym razem starasz się znowu nie zgubić.. a oni znowu zgubili...

pomimo tego , że broker pogubił się, IB brokera (forexclub) również nie wykazał się starannością w reprezentowaniu klienta , z którego czerpał prowizję to nadal NIE uważam , że "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić"
Z tego co pamiętam to sami zainteresowaliśmy się sprawą i chcieliśmy Ci pomóc, dlatego nie rozumiem tej obecnej ofensywy w naszym kierunku ;). Powiedzmy sobie wprost - ta reklamacja nie dotyczy wpłat, wypłat, błędu w transakcji czy nawet handlu w FxPro. Ona dotyczy... Zmian w wyglądzie świec w wykresie DAXa... I to w dodatku z zeszłego roku. Z tego co wiem to nie handlujesz w FxPro tylko bazowałeś na ich wykresach do analizy. Rozumiem, że dla Ciebie to może wydawać się bardzo ważne ale żadnemu innemu klientowi to nie przeszkadzało i to dość niski priorytet, aby cały dział IT miał skrupulatnie teraz rozgryzać o co chodzi i naprawiać te kilka(naście) świec. I nie o to chodzi, że zostałeś zignorowany, bo tak nie było ale można się pogubić jakie dokładnie są roszczenia, aby dana cena znalazła się obecnie w historycznym wykresie i czemu akurat taka, a nie inna, bo przecież skądś obecna jest wzięta. Warto dodać, że nie mówimy tu o żadnych bad-tickach, gdzie w takich przypadkach sprawa jest ewidentna i korekty następują w ciągu doby.

Dodatkowo, z tego co pamiętam, reklamacja dotyczyła wykresu kontraktu futures, którego serie wygasają i po 2 tygodniach stary symbol jest usuwany i już nie ma do niego dostępu. Nie od dziś wiadomo, że MT4 idealne nie jest i nie zawsze naniesione dane będą pokrywały się w 100% z tymi z przed 8 czy 10 miesięcy. Wykresy MT4 mogły być tworzone w oparciu o dane z innego interwału i stąd różnica w wyglądzie. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie "dlaczego" nie znając aż tak dobrze struktury budowania wykresów przez tę platformę ale na pewno FxPro specjalnie sobie tego nie zedytowało, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

raposo pisze:
Damian77 pisze: ale dlaczego "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić" ?
dostajesz reklamacje z pełnym opisem, zrzutami ekranów jak jest a jak powinno być (a dokładniej jak było) i jak traktujesz klienta poważnie to nie gubisz zgłoszenia, a nawet jak zgubisz i na Twoją prośbę klient wysyła/opisuje raz jeszcze to tym razem starasz się znowu nie zgubić.. a oni znowu zgubili...

pomimo tego , że broker pogubił się, IB brokera (forexclub) również nie wykazał się starannością w reprezentowaniu klienta , z którego czerpał prowizję to nadal NIE uważam , że "faktycznie idzie się ostatecznie pogubić"
Z tego co pamiętam to sami zainteresowaliśmy się sprawą i chcieliśmy Ci pomóc, dlatego nie rozumiem tej obecnej ofensywy w naszym kierunku ;). Powiedzmy sobie wprost - ta reklamacja nie dotyczy wpłat, wypłat, błędu w transakcji czy nawet handlu w FxPro. Ona dotyczy... Zmian w wyglądzie świec w wykresie DAXa... I to w dodatku z zeszłego roku. Z tego co wiem to nie handlujesz w FxPro tylko bazowałeś na ich wykresach do analizy. Rozumiem, że dla Ciebie to może wydawać się bardzo ważne ale żadnemu innemu klientowi to nie przeszkadzało i to dość niski priorytet, aby cały dział IT miał skrupulatnie teraz rozgryzać o co chodzi i naprawiać te kilka(naście) świec. I nie o to chodzi, że zostałeś zignorowany, bo tak nie było ale można się pogubić jakie dokładnie są roszczenia, aby dana cena znalazła się obecnie w historycznym wykresie i czemu akurat taka, a nie inna, bo przecież skądś obecna jest wzięta. Warto dodać, że nie mówimy tu o żadnych bad-tickach, gdzie w takich przypadkach sprawa jest ewidentna i korekty następują w ciągu doby.

Dodatkowo, z tego co pamiętam, reklamacja dotyczyła wykresu kontraktu futures, którego serie wygasają i po 2 tygodniach stary symbol jest usuwany i już nie ma do niego dostępu. Nie od dziś wiadomo, że MT4 idealne nie jest i nie zawsze naniesione dane będą pokrywały się w 100% z tymi z przed 8 czy 10 miesięcy. Wykresy MT4 mogły być tworzone w oparciu o dane z innego interwału i stąd różnica w wyglądzie. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie "dlaczego" nie znając aż tak dobrze struktury budowania wykresów przez tę platformę ale na pewno FxPro specjalnie sobie tego nie zedytowało, bo nie widzę w tym najmniejszego sensu.
Tak zainteresowaliście się 11 lutego , ale już 15 kwietnia napisaliście czy mogę przypomnieć co jest dokładnie przedmiotem reklamacj bo już nie mieliście mojego maila z lutego i dlatego wrzuciłem Was do jednego worka z brokerem, bo broker miał ten sam problem.

Parametry świeczek zmienione nawet o ponad 200p nie jest bad tickiem?
Tak przestałem handlować w FxPro jak zmniejszyli lewar.
Jeżeli obecna cena wzięła się skądś ? tak jak piszesz, to cena jaka była na otwarciu i odnotowałem sobie w kajecie też była skądś? dlaczego po kilku miesiącach zniknęła. Widziałeś wykresy przed i po .. jest różnica nawet w wyglądzie. Dlaczego dotknęło to tylko FXPRO?

Akapit z futures to już nie ma co komentować, przecież świeczki z 20015 roku są na obecnej serii , mimo , że jej nie było wtedy.
Jeżeli tak podchodzimy jak argumentujesz to dlaczego jest historia na wykresie a nie tylko max 3 miesiące?
Jeżeli to takie marginalne, to powodzenia z wykresami , które będą losowo zmieniane po 2-3 miesiącach.
Poza tym jedną reklamację rozpatrują i naprawiają wykresy a drugą reklamację olewają?

Z pewnością z każdym miesiącem naprawienie wykresu traci na ważności, gdybym wiedział , że przez pół roku nikt nic nie zrobi to bym nie zawracał sobie głowy.

raposo pisze:I nie o to chodzi, że zostałeś zignorowany, bo tak nie było ale można się pogubić jakie dokładnie są roszczenia
co za bzdury, czego w opisie reklamacji i załączonych screenach nie zrozumieliście?
jeśli IB i broker gubią maila z opisem to nie jest wina klienta

przyznam, że kiedyś pomylili się na moją korzyść , chciałem wypłacić X, tyle z rachunku zeszło ale na koncie w PL wpłynęło 5x więcej.
Po kilku miesiącach się zorientowali i wzięli resztę, a mogłem wypłacić resztę i zamknąć konto...

re5

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: re5 »

raposo zdaje się, że Ty masz jakiś tam kontakt lepszy z FxPro niż przeciętny użytkownik.

Czy mógłbyś zapytać ich dlaczego CFD na indeks DAXa otwierają o godz. 8.01 a nie jak Bóg przykazał o 8.00? I kiedy naprawią ten błąd?

W załączniku screen.

Taki poślizg minutowy na samym otwarciu sesji wypacza obraz rysowanych świec na wyższych interwałach, przez co utrudnia analizę techniczną, wprowadzając w błąd. A dzieje się tak dlatego, że świeca dzienna, tygodniowa a nawet miesięczna ma błędne otwarcie (oszukane o 1 minutę) przez co przemieszczają się jej pivoty czy open i są w złym miejscu.

Bywa i tak że pierwsza świeca H1 w FxPro po otwarciu sesji jest np. spadkowa, choć powinna być wzrostowa (właśnie przez upie.dolenie tej 1 minuty na samym początku sesji) i już mamy zupełnie inny obraz sytuacji. Tak samo jest z mniejszymi interwałami tuż po otwarciu sesji.

Tacy "pro" to oni wcale nie są. A ten ich slogan "10+ lat wysokich standardów" to można sobie między bajki włożyć.

Dasz radę raposo zainterweniować w tej sprawie, żeby to naprawili?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ma sprawy, zapytam ale prawdopodobnie taki datafeed dostarcza im ich dostawca "i tyle" ale jutro potwierdzę...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Resetujemy (po wielu latach) ankietę opinii o brokerze:

Wyniki ankiety do dnia 27.10.2016 to:

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam: 96 głosów (36%)
Poza paroma minusami są ok: 82 głosy (31%)
Przeciętny: 42 głosy (16%)
Mają wiele wad: 14 głosów (5%)
Stanowczo odradzam: 33 głosy (12%)
 
Liczba głosów : 267

Zapraszamy do oddawania głosów w nowej ankiecie.

Awatar użytkownika
Prist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2015, 19:53

jakie konto do akcji

Nieprzeczytany post autor: Prist »

Cześć,
jakie konto z poniższych najlepiej wybrać do grania na akcjach?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
karma zatoczy koło i je...e Cię w czoło

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na akcjach wszędzie będzie ta sama oferta. Różnice dotyczą walut.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Prist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 23 lip 2015, 19:53

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Prist »

dzieki
karma zatoczy koło i je...e Cię w czoło

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Prist pisze:dziekie raposo, a co oznaczają dane programy partnerskie?
Wybierasz czy dane konto ma być w grupie IB (jakim jest np Forex club) czy też nie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ