FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: jkar »

To ja pokażę jednego z normalnych ( mam takich nie mniej niz 5)...



P.S. Sytuacja jest bardzo jasna stop los oddalony o 10 godzinny atr w sytuacji kiedy zmiennosc rynku jest juz znikoma...
Kierunek kwotowan , akurat u tego brokera na kilka sekund przed zamknieciem , jasno pokazuje intencje.
Spred którego średnia mediana z 6 miesięcy nie przekracza 4 - pipsów w skali 5 - cio minutowej ( z uwzględnieniem niusów) raptem skacze do 20 -stu.
Ja poszukam innego brokera... załuję tylko , ze dałem sie jednak przekonac jak ktoś inny o czyms takim tu pisał i... znalazły sie usprawiedliwienia .
Oczywiscie złożę informację do Cysec bo takie strzyżenie owiec nie moze odbywać się bez buczenia....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 18:27 przez jkar, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To ja pokażę Ci kolejnego i od razu wytłumaczę o co chodzi... :)

W załączniku HFT Brokers, konto realne. Jak widać, wygląda jeszcze inaczej niż to co Ty wrzuciłeś i inaczej niż w FxPro. Tu sprawa jest banalna - Handel kończą o 22:00 czasu polskiego. w FxPro jest to 23:00 czasu polskiego. Nie wiem od jakiego brokera wrzuciłeś wykres ale włącz interwał minutowy, sprawdź kiedy była ostatnia świeczka i na zegarze w Terminalu nad kwotowaniami zweryfikuj o ile czas jest przesunięty (lub nie jest) względem polskiego.

Jeśli nie była to świeca z 22:59 czasu polskiego to niestety ale właśnie TEN broker Cię oszukał, a nie FxPro. CityIndex był tu dobry do weryfikacji, bo o tej samej godzinie kończą handel więc nie ma niedomówień - taki ruch wystąpił na rynku i nie wygenerował go sam broker.

Ale spokojnie. Uczymy się na błędach - ja też za swoje sporo zapłaciłem. Tyle, że warto nie robić (niepotrzebnie) antyreklamy brokerowi i nie dawać się ponosić emocjom - szkoda zdrowia ;).

-- pn 16-05-2016, 17:34 --
jkar pisze:To ja pokażę jednego z normalnych ( mam takich nie mniej niz 5)...



P.S. Sytuacja jest bardzo jasna stop los oddalony o 10 godzinny atr w sytuacji kiedy zmiennosc rynku jest juz znikoma...
Kierunek kwotowan , akurat u tego brokera na kilka sekund przed zamknieciem , jasno pokazuje intencje.
Spred którego średnia mediana z 6 miesięcy nie przekracza 4 - pipsów w skali 5 - cio minutowej ( z uwzględnieniem niusów) raptem skacze do 20 -stu.
Ja poszukam innego brokera... załuję tylko , ze dałem sie jednak przekonac jak ktoś inny o czyms takim tu pisał i... znalazły sie usprawiedliwienia .
Oczywiscie złożę informację do Cysec bo takie strzyżenie owiec nie moze odbywać się bez buczenia....
Niestety ale mylisz się i właśnie Ci to udowodniłem. Szkoda tylko, że nie chcesz przyjąć tej wiedzy i jestem pewien, że przez to jeszcze nieraz się zdziwisz handlując u innego brokera. Inaczej musielibyśmy mówić tu o jakimś spisku-zmowie dwóch niezależnych od siebie brokerów, bo Cityindex miało niemalże identyczne kwotowania.

Btw. City jest pod regulacjami brytyjskimi więc równie dobrze można złożyć taką informację i tam...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: jkar »

Nie bardzo ogarniam... o co cały ten spin
Krótko i zwęzłowato: 10 krotne rozszerzenie spredu na płaski rynku... chcecie miec- to oddajcie kasę do FxPro...
Ale najlepiej od razu... po co zawierac transakcje - i tracić czas.

P.S. Tą drogą apeluję też do wszystkich czytających; o powielenie załączonego zrzutu ekranu ( wskazując na jakiej platformire wystąpił ) na wszelkich dostępnych forach. Cel chyba jest jasny... nie dajmy się!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 19:01 przez jkar, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ależ ja jestem bardzo spokojny :). Tylko fajnie byłoby trzymać się faktów i nie twierdzić, że broker zły kiedy to rynek jest zły. A tak można tupać nogami, krzyczeć i się wyżywać na brokerze kiedy to zaraz będziesz miał identyczną sytuację gdzie indziej i stworzy się kolejna afera... ;)

Sam już zdecydowałeś. Broker Cię "oszukał", jesteś obrażony i temat zamknięty ale potomnym może się przyda ta wiedza, dlatego dokończę...

Kolejny screen. Brytyjski broker, znów inny finał piątku. Mało tego, akurat zabrakło trzech ostatnich świec do pełnej godziny. Czemu? Kto to wie... I czemu nie czujemy się oszukani? A gdybyśmy mieli tam gdzieś wyżej TP? ;)

Rynek może i płaski ale właśnie dzięki niskiej płynności między 22:00 a 23:00 (czasu PL), czyli od razu po zamknięciu giełdy w USA właśnie bardzo łatwo jest ruszyć kurs na rynku. Wystarczyło rzucić większe zlecenie w ostatnich minutach handlu. A że płynność licha to spread się rozszerza, ot tajemnica.

Oczywiście, jest też cień szansy, że to sam broker ruszył spreadem i wygenerował ten ruch ale uwierzyłbym w to tylko wtedy, gdybym nie zobaczył identycznej sytuacji w City, którego akurat miałem pod ręką...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: brg »

Niestety, spread w piątek wieczorem wzrasta praktycznie u wszystkich brokerów którzy nie mają stałych spreadów. Kiedyś próbowałem się doszukać jakieś logiki, bo czasem wzrasta minimalnie, czasem więcej, ale niestety nie znalazłem takiej :). Jak ktoś nie jest pewien swojej pozycji a chce ją przetrzymać przez weekend zalecam zamiast SL skorzystanie otworzenie przed zamknięciem rynków pozycji przeciwstawnej - w razie wystąpienia luki na naszą niekorzyść SL zostanie zrealizowany do pierwszej dostępnej cenie i możemy wtopić znacznie więcej niż zakładaliśmy.

Spready na zamknięciu w piątek możesz sprawdzić na Myfxbooku, powinieneś jeszcze złapać piątkowe zamknięcie.

jkar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1433
Rejestracja: 13 kwie 2014, 19:29

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: jkar »

raposo pisze:


Oczywiście, jest też cień szansy, że to sam broker ruszył spreadem i wygenerował ten ruch ale uwierzyłbym w to tylko wtedy, gdybym nie zobaczył identycznej sytuacji w City, którego akurat miałem pod ręką...
Było też pytanie o mniejsze TF... proszę bardzo...

Wnioski niech wyciągnie ...kazdy sobie sam.
Ja żałuję ze 9 miesiecy temu na tym forum nie wziąłem do serca ostrzeżenia... bo broker "wyjaśnił" i miał się tym "zająć"...
Jeszcze raz ... krótko i zwęzłowato spred wzrósł 10- krotnie na płaskim rynku... jak będzie trzeba moze wzrosnąc pewnie i 100- krotnie - precedens juz był - nic nie stoi na przeszkodzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2016, 19:22 przez jkar, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak by powiało zdrowo to bym jeszcze raz pofrunął.

Awatar użytkownika
galileo
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 02 mar 2008, 19:56

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: galileo »

Znam sporo osób, które handlują na danych w FxPro w klasyczny sposób i nie ma żadnych problemów. Ani utrudnień, ani wypowiedzeń umowy.

Raposo co masz na myśli pisząc w "które handlują na danych w klasyczny sposób"? :roll:
Niech Pipsy Będą z Nami !!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jkar pisze: Było też pytanie o mniejsze TF... proszę bardzo...

Wnioski niech wyciągnie ...kazdy sobie sam.
Ja żałuję ze 9 miesiecy temu na tym forum nie wziąłem do serca ostrzeżenia... bo broker "wyjaśnił" i miał się tym "zająć"...
No i na screenie, którego wrzuciłeś - swoją drogą proszę podaj nazwę oraz czy to demo/real - widać, że ostatnia świeca jest o 23:48 czasu platformy. To oznacza, że najzwyczajniej ten broker Cię oszukał, bo brakuje przynajmniej 11 świec kwotowań M1 ;). Dlatego też nie masz tego ruchu. Pisałem Ci o tym wcześniej.

-- pn 16-05-2016, 18:21 --
galileo pisze:
Znam sporo osób, które handlują na danych w FxPro w klasyczny sposób i nie ma żadnych problemów. Ani utrudnień, ani wypowiedzeń umowy.

Raposo co masz na myśli pisząc w "które handlują na danych w klasyczny sposób"? :roll:
Nie wykorzystując luk w infrastrukturze/ofercie brokera (patrz: porównywanie kwotowań, bonusy, wyszukiwanie błędów w swapach itd. itp.).

-- pn 16-05-2016, 18:39 --
brg pisze: Spready na zamknięciu w piątek możesz sprawdzić na Myfxbooku, powinieneś jeszcze złapać piątkowe zamknięcie.
Na MyFxBook jest FxPro ale tylko cTrader (pokazuje 6,6 pips jako max), a też nie wiemy na jakim koncie (fixed czy variable) grał jkar więc jutro postaram się dowiedzieć do ilu doszedł spread na obu tych kontach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: green7 »

jkar pisze:To ja pokażę jednego z normalnych ( mam takich nie mniej niz 5)...
P.S. Sytuacja jest bardzo jasna stop los oddalony o 10 godzinny atr w sytuacji kiedy zmiennosc rynku jest juz znikoma...
Ej ...ale to 23 - zamknięcie ryku wtedy często dzieją się takie rzeczy. Po prostu z ordebooka znikają zlecenia, co poszerza spread. Dlatego też u niektórych brokerów ECN o 23 jest parę minut przerwy w których nie da się handlować. A tu jeszcze masz koniec tygodnia. Cuda mogą się dziać nie zależnie od brokera.
Pokaż jakieś screeny to będzie wiadomo coś więcej o co kaman - aczkolwiek u innych broków widzę że minutę przed 23 była spora świeczka w górę a potem spadek. Czy aby nie było tak, że jakiś automat przesuwał Ci stopa ?
Green
Obrazek
Obrazek

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

Re Raposo, moja styczniowa reklamacja nadal nierozstrzygnięta - po drodze wszyscy zgubili o co w ogóle chodziło, wysyłałem ponownie opis, screeny , ponaglałem a teraz dostaję informację, że dział techniczny nie wie o co mi chodzi- czy mogę opisać raz jeszcze

poddaje się z fxpro



edit
fragment , którego nie zrozumieli przez tyle miesięcy
"przypadkiem zauważyłem, że są pozmieniane świeczki na wykresie D1 #ger30_h6 .
Z moich notatek wynika,że 24 sierpnia 2015 r. świeczka D1 otworzyła się
po cenie 9783 a obecnie z wykresu wynika cena otwarcia 10 009 czyli 226 pkt różnicy."

ODPOWIEDZ