Scalpowanie - jaki broker ?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
tonnyamato
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2008, 00:28

Scalpowanie - jaki broker ?

Nieprzeczytany post autor: tonnyamato »

Witam.
Chcę zacząć skalpować niewielkimi kwotami (mikroloty), polując na ruchy 10-20 pips i zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego brokera. Z tego co mi wiadomo niektórzy brokerzy zabraniają tego typu praktyk.
Wobec tego mam pytanie do Was - u jakiego brokera polecacie otworzyć mi konto, abym mógł zając się skutecznym skalpingiem ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
schwede
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 gru 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: schwede »

ja scalpuje na Oandzie spread rzędu 0,9 pipsa na eur/usd i jak na razie nie ma problemu w ciagu miesiaca dokonalem z 700 tranzakcji i raz tylko na danych była 1 rekwotowana
Giełda to gra o sumie dodatniej, gdy ktoś traci to ktoś inny zarabia-Punkt widzenia brokera. Giełda to gra o sumie ujemnej dla stron otwierających pozycję i dodatniej dla brokera. Mój punkt widzenia.
brak otwartej pozycji to też pozycja

tonnyamato
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2008, 00:28

Nieprzeczytany post autor: tonnyamato »

Zapomniałem dodać, że na początek chcę wpłacić kwotę ok 100 $ i tym kapitałem skalpować :)
Przeglądam wątek dotyczący Oandy i widzę, że ludzie mają problemy z wpłatami i wypłatami na konto, które kosztują ich po 20 $. W takim wypadku zakładanie konta na Oandzie jak dla mnie mija się z celem. Szukam brokera który zezwala na scalpowanie, mając przy tym niskie opłaty za przelewy.

Jon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2009, 11:26

Nieprzeczytany post autor: Jon »

Tu masz cennik przelewow z bossa:
Wykonanie przelewu środków pienięŜnych na rachunek bankowy
Klienta na podstawie dyspozycji złoŜonej osobiście lub telefonicznie:
a) w Polsce (nie dotyczy przelewów na rachunki
w Banku BOŚ S.A.)- bezpłatnie dla przelewów powyŜej 5000 zł
włącznie lub 3 zł dla przelewów do 5000 zł

skalpowanie jest, min pozycja 0,1 lota tylko otwarcie rachunku jest wyzsze - bodajze od 5000

atsimer
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2009, 12:59

Nieprzeczytany post autor: atsimer »

Potwierdzam, Oanda bardzo dobrze się nadaje do scalpu, z minimalnym spreadem 0,9. Uwaga na dane! Podwyższają do 10.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

atsimer pisze:Potwierdzam, Oanda bardzo dobrze się nadaje do scalpu, z minimalnym spreadem 0,9. Uwaga na dane! Podwyższają do 10.
Dla mniejszych kwot może i tak, jak już są większe to Dukas albo IB.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

forexavatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:24

Nieprzeczytany post autor: forexavatar »

http://pipswanted.com/Scalping-Hedging-Brokers-Review prosze bardzo zestawienie brokerow odnosnie skalpowania i hedżowania

AMRG
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2009, 21:17

Nieprzeczytany post autor: AMRG »

Faktycznie Oanda ma bardzo niski spread na eur/usd. Sam planuje otworzyć nieduży rachunek i zacząć scalpować. Na demówce bawiłem się w XTB i w sumie tutaj chciałem otworzyć rachunek real. Jednak po przeczytaniu tego wątku zaczynam się wahać.

Proszę powiedzcie jak sprawa wygląda z wypłatami (czy istnieje minimalna wypłata) ? informacje zawarte na ich stronie są nierzetelne. Dziękuję za pomoc !

forexavatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:24

Nieprzeczytany post autor: forexavatar »

Jeśli chodzi o skalperów to nie mają łatwego życia. To prawda ze mistrzostwa automatycznych systemow transakcyjnych rok temu wygrały scalpery, ale trzeba pamietać ze grały na rachunkach demo. Na realu sa zupełnie inne warunki. Wchodzi w gre m.in. tzw. slippage, który może uniemozliwic scalperom realizowanie zyskownych transakcji. Jak chcesz wiedzieć dokladnie jak to działa to polecam artykuł http://pipswanted.com/Is-it-true-that-a ... ding-Money bardzo dobrze i przejrzyscie napisane

seedraev
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 12 wrz 2009, 13:43

Nieprzeczytany post autor: seedraev »

tonnyamato pisze:Zapomniałem dodać, że na początek chcę wpłacić kwotę ok 100 $ i tym kapitałem skalpować :)
Przeglądam wątek dotyczący Oandy i widzę, że ludzie mają problemy z wpłatami i wypłatami na konto, które kosztują ich po 20 $. W takim wypadku zakładanie konta na Oandzie jak dla mnie mija się z celem. Szukam brokera który zezwala na scalpowanie, mając przy tym niskie opłaty za przelewy.
Możesz dokonać wpłaty przez paypal a to jest opłata ok 2,9 % od wpłacanej kwoty. Przez paypal możesz również wypłacić i jeśli jest to pierwsza wypłata w danym miesiącu to jest za darmo.

ODPOWIEDZ