[EUR/CHF]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Soros zawsze gra na osłabienie waluty w przypadku planowanego ataku, bo jeśli by grał na umocnienie to wystarczy, że bank centralny puści drukarki w ruch i ładuje w rynek drukowany papier.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Widzę panowie, że temat trochę się wam rozmył. Szwajcaria gra na osłabienie waluty ergo to SNB zarabia, a nie żaden wyimaginowany Soros. Przy osłabieniu waluty powiększa się zysk banku centralnego, bo za wirtualne, "dodrukowane" pieniądze kupowana jest twarda waluta USD, EUR lub złoto - w tym wypadku dolary (interwencja rozpoczęta o godz. 14.00 czyli w momencie otwarcia biur maklerskich w NYC).

Czym innym jest obrona waluty przed nadmiernym osłabieniem z czym walczyła Polska, Rosja i parę innych krajów. Wtedy dla obrony waluty upłynnia się rezerwy banku centralnego i tak długo bank może się bronić na ile wystarczy mu rezerw.

Dlaczego SNB gra na osłabienie franka? 1. Bo jeśli frank się umocni za bardzo, to gospodarka Szwajcarii może złapać zadyszkę, a także 2. z uwagi na fakt, że CHF jest walutą kredytową w Europie CHF musi być bardziej atrakcyjny dla kredytobiorców niż EUR inaczej masowe odejście od franka paradoksalnie osłabi go nadmiernie - franek przestanie się liczyć jako waluta i zostanie zepchnięty do strefy walut minorowo-egzotycznych. SNB nie ma więc wyjścia i musi intensywnie pielęgnować kurs franka.

...więc moja taktyka wygląda następująco: L w okolicy 1.5085 z oczekiwaniem na interwencję do 1.5200 lub jeśli jesteśmy poza godzinami 14-20 naszego czasu, to proponuję zamykać pozycję z częściowym zyskiem w okolicy 1.5120
Real od maja 2009 SaxoBank

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

Czy ktoś z forumowiczów gra intensywnie na tej parze? Mam wrażenie, że celem SNB jest ścisłe związanie kursu franka w relacji 1.51, bo wahania kursu są już naprawę minimalne. Jak rozszerzą jeszcze spread i zwiększą wymagany depozyt to ta para całkowicie wypadnie z forexowej gry bo zarejestrujemy tylko linię ciągłą.

Czy ktoś ma podobne spostrzerzenia?
Real od maja 2009 SaxoBank

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

Ta para świetnie nadaje się do skalpu nie trzeba dawać odległych SL a i tak kurs odbija się od Bandy do Bandy świetna sprawa . :idea:
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

Andreas.von.Shick
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 09 maja 2009, 14:51

Nieprzeczytany post autor: Andreas.von.Shick »

SNB ogłosił niedwno zacieśnienie polityki monetarnej czyli umocnienie franka w związku z konczącym się kryzysem. Sądzicie, że poziom 1.50/1.51 zostanie odpuszzony i pozwolą umocnić się frankowi bardziej? Imho to jakiś blef bo nikt nie rozpoczynałby kombinacji z progiem 1.50 żeby po chwili z niego zrezygnować. Moim zdaniem idziemy w kierunku ścisłego związania franka z EUR.

A jakie wy macie zdanie w tej kwesti?
Real od maja 2009 SaxoBank

Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

polecam kupować eur/chf w okolicach 1.5085 , SL 1.5060 , TP 1.5133

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

kingjaxe pisze:polecam kupować eur/chf w okolicach 1.5085 , SL 1.5060 , TP 1.5133
Też uważam te okolice za dobre do kupna , ale jak nie tylko ja tak uważam to obawiam się, że to wcale nie musi być takie dobre wejście :evil:
Czas pokaże :idea:
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

Kupować przy S1 i sprzedawać przy R1 jak się nie uda to trzymać jak akcje :lol: Tak się chcę zacząć bawić na tej parze, zobaczymy co z tego wyjdzie :lol:
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

Awatar użytkownika
kingjaxe
Gaduła
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:02

Nieprzeczytany post autor: kingjaxe »

no tak , podaż zaatakowała w nocy, jak każdy spał i bank szwajcarski nie mógł zareagować, niepotrzebnie dałem tego SL ,
Ciekawe jak to się wszystko zakończy, bo od paru miesięcy bank nie pozwala zepchnąć ceny poniżej 1.5 w końcu któraś ze stron będzie musiała skapitulować.

Awatar użytkownika
Cool
Gaduła
Gaduła
Posty: 98
Rejestracja: 30 lis 2006, 21:31

Nieprzeczytany post autor: Cool »

Tak jak sądziłem czym więcej osób widzi świetną transakcję tym większe prawdopodobieństwo , że nie zadziała .
kingjaxe pisze:niepotrzebnie dałem tego SL ,
Pomyśl co by się stało gdyby kurs nie wrócił i nie dał byś Sl,
Złota zasada zawsze ustawiaj SL :idea:

Możliwa dzisiaj ponowna akcja Banku i kurs poszybuje w górę :idea:
https://forex.inwest-24.pl/
Wszystko o rynku Forex

ODPOWIEDZ