[EUR/CHF]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

No i proszę, źle oznaczyłem fale. Okazało się że to cały czas była fala 3, która wybiła jak strzała. Oczekujemy teraz korekty korekty (fali 4 i kolejnego wybicia fali 5)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

podłoga może być na pierwszym piętrze, narazie to chyba plota, ale żeby nie okazało się za jakiś czas że coś w tym prawdy było :idea:

http://forex-nawigator.biz/forum/daytra ... ml#p577595
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Ok. mamy formację. Ja zakładam poziom zniesienia 23.6 fali 3 i ustawiam target na 1.2239. Aczkolwiek mogę wtopić, bo może nastąpić jeszcze jeden ruch wzrostowy fali 3, ale zobaczymy co się stanie....

Pozdrawiam

-- Dodano: 24 kwie 2013, 11:03 --

No i wtopa, rynek poszedł o jedną falę do góry tak jak się tego obawiałem, ale nie ma co płakać, mamy teraz jaśniejszą strukturę, bo wyrysowała się fala 4 i można grać pod falę 5. A zatem kolejny wzrost....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

EURO-SWISS: The cross settling around the 50% fib retracement of eur 1.2318 for
the year's range to date ( 1.2075- 1.2561). Currently trades at eur 1.2325 after
making intraday high of eur 1.2343. Initial support now expected between eur
1.2300-05. In options the 1 mth vol traded initially at 4.1 but was paid as high
as 5.1 on break of 1.2300. Additionally traders reported selling of euro-usd
options against buying of usd-chf options as dealers look to cover chf exposure.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Czyżby już wyrysowała nam się struktura abc...?

Obrazek

Pozdrawiam

Puszkin
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:53

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: Puszkin »

Kolego pcamator zapomnij o Eliocie na forexie to nie akcje. Poza tym tu się gra na dźwigni nie starczy Ci floty na Eliota. Nie piszę też że to tylko teoria. I że to lipa. Zresztą sam się przekonasz.
Tu już mnie ktoś pytał dlaczego podłoga podniesiona. Bo podniesiona i to fakt. Najpierw o 70 pipsów teraz o dodatkowe 70. Nie musi być komunikatu o podniesieniu. Pykam czasem na tej parze i jestem wściekły że aktualnie nie mogę w nią przypakować na buy. Tak konkretnie oczywiście. Wystarczy nabrać za dużą kasę i obliczyć sobie tak aby rachunek wytrzymał 100 pipsów cofki. Tyle nie spadnie ale lepiej mieć zapas.
Tu jest gra w otwarte karty. Nic łatwiejszego. Zresztą za kilka dni a może nawet wcześniej się ruszy do góry.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Masz rację, nie ma co opierać się na Elliocie, powoli sam się przekonuję. Niemniej według linii trendu D1, powinniśmy poszybować aż do poziomu 1.2352 - to się okaże, natomiast docelowo 1.2391. Tam powinniśmy przebić linię trendu W1 i poszybować w górę. Też tak myślisz...?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5085
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

a może o to biega :idea:

EURO-SWISS: Picking up talk that the demand seen in euro-Swiss linked to
interest to buy Chf1.23 and Chf1.25 option strikes, one week to one month
maturity.
Rate currently trades around Chf1.2301.
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Puszkin
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 07 gru 2009, 09:53

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: Puszkin »

Nie wiem kolego niemiaszek o co biega, ale z doświadczenia wiem, że jak jest ustawiona podłoga i co kilka miesięcy jest coraz wyżej to zawsze to się kończy hiperbolą. Jakby to były akcje to już dawno by poszybowało w górę. Mali gracze po kilku miesiącach pozbyli by się towaru bo ... nic się nie dzieje nie ma zysków ani strat a więksi i cwani napakowali by się na full. Potem by tych kilku grubasów rozpoczęło handel krzyżowy i podniosło cenę bardzo mocno. Oczywiście prasa fachowa zaraz by pisała oj jaki fajny walor rośnie już kilka miesięcy itp itd. Dalej wiadomo. Szybka wyprzedaż i spadek do poziomu z którego ruszyło do góry. Tysiące z ręką w nocniku i kilku dobrze zarobionych.
Niestety to forex i niesamowita płynność rynku. Tu nie da się skupić jednego waloru i go potem podbić przy małej płynności. Trochę inne mechanizmy. Ale z ciekawością obserwuję to zjawisko. Chyba pierwszy raz w życiu widzę ustawienie podłogi na parze walutowej i stopniowe jej podnoszenie. Dzisiaj o 9 rano raport miesięczny ECB - i chyba będzie miało coś to wspólnego z CHF bo wskaźnik mi pokazuje HIGH NEWS dla tej pary.
Od ostatniej mojej prognozy na tej parze wzrosło o 100 pipsów. Poprzednia też była trafiona 400 pipsów.
A ja down wyłapię po kilkanaście lub trochę więcej i w nogi : - )
Mam nadzieję, że jeszcze raz spadnie to wtedy przypakuję na ostro i zostawię niech sobie leży nawet do emerytury:-)

marciin
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:44

Re: [EUR/CHF]

Nieprzeczytany post autor: marciin »

Tak z ciekawości zapytam czy ktoś może mi wytłumaczyć co to się działo między kwietniem a wrześniem 2012 roku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ