[USD/PLN]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
oskarb
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2009, 19:50

Nieprzeczytany post autor: oskarb »

Nie, aż tak nie jest i ja to trochę wyolbrzymiłem, bo to jest tak, że my jesteśmy podzieleni na dwie grupy i mamy się skonfrontować. Ale na moje pytania czy można zmieniać strony usłyszałem: Pan jest po właściwej stronie, a co autor miał na myśli to ja już nie wiem.
Szkoła na szczęście nie imienia Lenina ;]

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

daromanchester pisze:To mi przypomina tytułu prac za komuny:
Dokładnie tak ale sam byłem studentem i to rozumiem.
Musisz ustawić się do tego że rynkiem rządzą spekulacje i tak będzie jeszcze długo do póki nie nastąpią regulacje ale nikomu na tym nie zależy.
Spekulują banki politycy i itd..... Manipuluje się informacjami rynkowymi aby uzyskać pożądany efekt..
oskarb
Ty też jesteś prawdopodobnie ofiarą spekulanta który gra na giełdzie jak przep... to poglądy mu się zmienią :lol:

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

cugan pisze:USD w złym świetle nie wolno kłamać w pracach naukowych co powiedzą studenci jak przeczytają Twoje bzdury lepiej napisz prawdę .USD w przyszłości będzie mocniejszy od EUR ale żeby to prognozować dzisiaj to jak wróżba z fusów
Za 10 lat przeczytasz i powiesz k... miał rację :lol:
Dla Polski najlepiej jest nie wchodzić do strefy EURO łatwiej nam będzie przechodzić wszelkie kryzysy.
Nie zmienisz sentymentów ludzi a sentyment jest wielki zaj... umocnienia USD
1) 1,27 EUR/USD
2) 1,17 -//-
3) dopisz sam :lol:
Nie jestem się w stanie z Tobą zgodzić. Dolar ma tak słabe fundamenty, że go one w końcu dopadną. szczególnie długi termin powinien przynieść olbrzymią deprecjacje dolara. Wiem, że może być to kwestia wielu lat, ale dolar już fundamentalnie nie ma szans sie poddźwignąć. Kadencja Obamy go ostatecznie dobije. Pierwszym gwoździem do trumny dolara bedzie powolne wypieranie go przez inne waluty w transakcjach międzynarodowych, lub zastąpienie go jakims innym instrumentem finansowym, być może specjalnie stworzonym na potrzeby handlu miedzynarodowego.
Drugim gwoździem będzie zaprzestanie finansowania deficytu amerykańskiego, przez resztę świata(głównie Chiny, Japonię, państwa arabskie). A to też jest tylko kwestią czasu. Trzecim gwoździem będzie inflacja, a może hiperinflacja, która będzie naturalną konsekwencją wpompowywania przez FED gigantycznych sum w rynek amerykański, które nie tyle mają na celu pobudzenie samej gospodarki, co pobudzenie konsumpcji.
Gospodarka USA jest w bardzo złym stanie, o czym może świadczyć ich bilans handlowy pomimo słabego dolara. Opiera się ona na popycie wewnętrznym kreowanym przez łatwy dostęp do taniego pieniądza. Taki stan rzeczy może funkcjonować jedynie dzięki krajom trzecim finansującym coraz większy deficyt USA. Kiedyś bedzie sie to musiało skończyć, a jak sie skończy to dolar bedzie tyle warty co papier na, którym został wydrukowany.
Wiem, że takie zmiany nie zachodzą szybko i dolar może jeszcze mieć swoje 5 minut, ale fundamentalnie już jest trupem i nie widzę szans na reanimacje.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ale cugan musi mieć rację, bo jest bogiem rynków. On zawsze ma rację. Tylko K.C. jest w stanie go pokonać.

Jakby nie było oczywiste, że nie trzeba mieć racji by zarabiać.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
forexday
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2010, 21:24

Nieprzeczytany post autor: forexday »

Długie kreski dla usdpln. Trwa korekta trendu spadkowego (albo już korekta się skończyła). Potwierdzeniem kontynuacji trendu spadkowego będzie przełamanie wsparcia w okolicy 2.80 (linia czerwona) i wybicie kolejnego dołka. Wybicie się górą z pitchforka (linie zielone) będzie oznaczało kontynuację korekty wzrostowej.
Źródło: http://forum.forexday.pl/viewtopic.php? ... p=310#p310
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________________

Analiza i komentarze forex
kliknij w button "www" poniżej
_________________________

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Nievinny pisze:Ale cugan musi mieć rację, bo jest bogiem rynków. On zawsze ma rację. Tylko K.C. jest w stanie go pokonać.

Jakby nie było oczywiste, że nie trzeba mieć racji by zarabiać.
Zrewiduj swoje poglądy okres K.C już minął a Twoje prognozy roku 2008/2009 o EUR/USD =1,17 mogą się o dziwo sprawdzić lepiej teraz niż wcale.
Tym razem Ci się uda jestem pewien - do 3 X sztuka :lol:
dargoth
"Bajdury" o mocy USD już przerobiłem EUR/USD] Analizy, prognozy - wątek I i II
teraz słyszę wywody o słabości USD i to że będzie wart tyle co .....
Ja uważam że "jak świat światem " USD zawsze będzie od momentu zaistnienia i raz się będzie miał lepiej a raz gorzej tylko ludzie będą się zmieniać którzy raz o nim będą mówić źle a drugi raz dobrze.
Taki już świat ot co... :!: :!: :lol:

Awatar użytkownika
carius
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2006, 01:14

szansa na ruch do góry

Nieprzeczytany post autor: carius »

Jesli nie wybije dołem to szansa na 500 -600 pips do góry
-mamy 2 zniesienia fibo
- 2 expansje fibo
- butterfly
- równe korekty one to one
- i linie wsparcia
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
CaRiuS

Awatar użytkownika
forexday
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2010, 21:24

Re: szansa na ruch do góry

Nieprzeczytany post autor: forexday »

carius pisze:Jesli nie wybije dołem to szansa na 500 -600 pips do góry ...
To jest prawdopodobne. A w średnim terminie zakładam konsolidację pomiędzy liniami poziomymi na wykresie czyli od 2.70 lub 2.76 do 2.95.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________________

Analiza i komentarze forex
kliknij w button "www" poniżej
_________________________

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

USDPLN technicznie potwierdził trend wzrostowy . 15 kwietnia kurs odbił się od linii trendu , co było jego potwierdzeniem . Wczorajsza sesja była bardzo ważna z długoterminowego punktu widzenia , ponieważ zamknęła DL powyżej chmury , a świeca na D1 zakryła doji z 19 kwietnia . Jednocześnie w rejonie 2.90 powstało ważne wsparcie wynikające z połowy wysokości wczorajszego korpusu na D1 . Krótkoterminowo tj. max. 1 tydzień , kurs powinien zaliczyć okolice 2.9650-2.9700 i tam powinna odbyć się walka o to czy to koniec czy dopiero zapowiedź większych wzrostów . Opór tworzy 2.9682 tj. 10% wzrostu od dołka z grudnia 2009 oraz 2.9652 jako 100% projekcji fali XY na dołek Z (wiem , że oznaczenia niepoprawne , ale kij z tym) . Trzeba brać pod uwagę to , że TL i DL będą lada chwila podjeżdżać pod 2S i mogą się uwolnić z chmury . Ich wyjście może się stać ostatecznym potwierdzeniem dla trendu wzrostowego . Jeżeli się zagłębić w to jak są liczone TL i DL to można przypuszczać , że kontakt z 2.96 w najbliższych dniach musi spowodować takie ich wyjście . To będzie oznaczać tylko jedno , że poniżej 3.00 jest zbyt tanio i powinniśmy być raczej w strefie 3.02-3.12 . Kredytobiorcy z CHF nie powinni panikować , ponieważ USDCHF się także umacnia , co się pozytywnie przekłada na CHFPLN .
P.s. Kto nie wie co to chmura , DL , TL ,1S i 2S , to zapraszam do zapoznania się z Ichimoku . Do znalezienia na forum lub googlach .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
forexday
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 14 sty 2010, 21:24

Nieprzeczytany post autor: forexday »

Kurs USDPLN testuje opór na wysokości 2.95. Od grudnia ubiegłego roku notowania usdpln znajdują się w korekcie (konsolidacji) to jednak trudno uznać, że trend umacniania złotego za zakończony. Myślę, że nie należy się spodziewać się, aby kurs złotego wzrósł powyżej 3.05, chyba, że sytuacja na rynkach zdecydowanie pogorszy się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
_________________________

Analiza i komentarze forex
kliknij w button "www" poniżej
_________________________

ODPOWIEDZ