[USD/PLN]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Trading.Master
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2008, 21:50

Nieprzeczytany post autor: Trading.Master »

za wczesnie na longa. jak narazie zadnych sygnalow, przynajmniej jak dla mnie.
---------- Listen to the message of the market -------------

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Cena bid w kantorze ma się do rynku walutowego jak za przeproszeniem dziwka do damy. Międzybank będzie maił większe problemy z przebiciem strategicznego poziomu 2.0
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Wiem o tym, ale sam fakt, że znikła 2 z przodu daje do myślenia, Wiadomo że poziom 2,0000 na Forexie to bariera psychologiczna jak diabli no, ale to samo mówili o 3,000 czy 2,5000 8)
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

3.0 poddał się za 3cim razem, 2,5 też powstrzymał na miesiąc dalsze spadki. Nie mówię, że wierzę w dolara, ale prędzej czy później USA się opamięta a to spowolni aprecjacje złotego. Poza tym dla wielu Polaków mocny złoty to problem.

Ale technicznie jak i fundamentalnie wszystko wskazuje na przebicie. Tylko behawioralny pogląd na rynek może popsuć wizję.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
majek
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2006, 18:15

Nieprzeczytany post autor: majek »

goldbug pisze:
Nievinny pisze:3.0 poddał się za 3cim razem, 2,5 też powstrzymał na miesiąc dalsze spadki. Nie mówię, że wierzę w dolara, ale prędzej czy później USA się opamięta a to spowolni aprecjacje złotego. Poza tym dla wielu Polaków mocny złoty to problem.

Ale technicznie jak i fundamentalnie wszystko wskazuje na przebicie. Tylko behawioralny pogląd na rynek może popsuć wizję.
USA się nie opamięta. Są w pułapce. Jedynie co mogą obecnie robić to drukować pusty pieniądz w celu ratowania takich bankrutów jak Feannie Mea i Freddie Mac. W innym wypadku istnieje ryzyko kolapsu systemu finansowego jak to miało miejsce z Bearn Sternsem. Próby ratowania dolara zwiększaniem stóp procentowych raczej nie wchodzą w grę, gdyż cała ich gospodarka oparta jest na kredycie i to z potężnym zlewarowaniem. Na 2.0 bez walki się zapewne nie obejdzie, ale zasadniczo dolar jest skazany na kolaps i nie zdziwiłbym się gdyby to było jeszcze w tym roku. Zacznie się akcja podobna do Islandzkiej Korony, która w przeciągu 2 tygodni straciła 30% wartości.

ja bym dodał jeszcze do tego wszystkiego możliwość w niedługiej przyszłości zastąpienia dolara nową walutą, w USA nawet gdzieś w CNN mówili o AMERO - wspólnej walucie dla tworzonej unii państw Ameryki Północnej , zresztą jak mówią(li) najwybitniejsze umysły ekonomii każda waluta ma kiedyś swój kres, a jej długość czasu w obiegu zależy od tego jak silne jest państwo. Także ja jestem takiej myśli , że dożyje dnia kiedy na kwotowaniach nie ujrzę już symbolu USD.
To by było na tyle z moich bredni ;) ..... uff alee gorąco

Yankee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 577
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:22

Nieprzeczytany post autor: Yankee »

Po 1. $ to nie islandzka korona, porownanie nie na miejscu.

Po 2. te 2.1 ktore mamy juz jest zabojcze dla eksportu (trabi sie zreszta o tym juz od 2.7-2.6) i to moze byc jeszcze wazniejszy czynnik niz kryzys finansowy/nieruchomosciowy na zachodzie, a nawet rosnace stopy procentowe (a wlasciwie inflacja, bo stopy same z siebie nie rosna...) w zahamowaniu polskiej gospodarki.

Takze ja bym sie tym spadkiem az tak nie ekscytowal, a raczej martwil

Awatar użytkownika
majek
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2006, 18:15

Nieprzeczytany post autor: majek »

Yankee , ale export w Polsce i tak kuleje, a na pewno import zdecydowanie go przewyższa. Na dodatek w minionym tygodniu zarówno Tusk jak i Pawlak powiedzieli że mocna złotówka hamuje inflację z czym się zgadzam, o exporcie nasi politycy już zapomnieli ;) Myślę , że te wypowiedzi też miały duży wpływ na to wybicie się z konsolidacji w parach w jakich znajdowała się nasza złotówka.

Awatar użytkownika
ksieciunio
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2008, 14:19

Nieprzeczytany post autor: ksieciunio »

Co by nie mówić dzięki dolarowi moje konto troszeczkę się powiększyło. Moim zdaniem 2.0 to silna bariera z tym ze psychologiczna nie ma żadnych innych podstaw aby na tym akurat poziomie dolar miał jakieś silne wsparcie.
Ja w każdym razie dolara trzymam na short i jak na razie nie widzę powodu aby to zmieniać. :)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2008, 00:46 przez ksieciunio, łącznie zmieniany 1 raz.

Trading.Master
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2008, 21:50

Nieprzeczytany post autor: Trading.Master »

2.0 peknie i prawdopodobnie z nizszego poziomu dojdzie do odreagowania. jezeli do takiego w ogole dojdzie :D chyba powoli kroi nam sie euforia na PLN, a to zazwyczaj oznacza zmiane trendu.
---------- Listen to the message of the market -------------

ODPOWIEDZ