[USD/CHF]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Witam wszystkich zainteresowanych

The USDCHF has not budged since yesterday - “the pair is currently in the C wave position of the A-B-C correction. Although the pair has bounced this morning at the 50% fibo of 1.1878-1.2575 at 1.2227, the intraday charts suggest that the decline has more to go. Watch the 61.8% fibo of 1.1878-1.2575 at 1.2145 for a bottom.” Price has rallied over 60 pips off of the low at 1.2144 but price needs to rally above the 2/20 low at 1.2312 to more confidently say that at least a near term low is in place. Still, downside risk is limited

na wykresie dziennym jak widac ponizej kwadraty narysowałem poprzez obliczenia srednie zmiennosci dziennej na oscylatorze rsi połaczonego ze stochastikiem ( zauwazcie te samą ilosc swiec -zauwazcie takze zmiennosc towarzyszacą po osiagnieciu lini poziomych )

- to wszystko na dziś -dobrej nocy życzę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Trepifajksel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 20 wrz 2006, 22:56

Nieprzeczytany post autor: Trepifajksel »

Witam,
SASZA pisze:rally above the 2/20 low at 1.2312
O co chodzi z tym 2/20?.

SASZA pisze:The USDCHF has not budged since yesterday - “the pair is currently in the C wave position of the A-B-C correction. Although the pair has bounced this morning at the 50% fibo of 1.1878-1.2575 at 1.2227, the intraday charts suggest that the decline has more to go. Watch the 61.8% fibo of 1.1878-1.2575 at 1.2145 for a bottom.” Price has rallied over 60 pips off of the low at 1.2144 but price needs to rally above the 2/20 low at 1.2312 to more confidently say that at least a near term low is in place. Still, downside risk is limited
Kapitalny komentarz. Gdzie moge poczytac takie ciekawostki. Jesli mozesz Sasza to podaj stronke, please.

Trepifajksel

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Hi

franek wrócił narazie do lini dolnej przebitego w poprzednim tygodniu kanału -konsolidacja na poziomie 50% z wybiciem w górę moze osiagnac poziom 12289-12300 -....powstaje nowy kanał korekcyjno wzrostowy -( 4h)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

witam

siedzę nad azjatycką właśnie
dla franka zaistniały wszelkie podstawy do SHORT 1.2153

1.SMA8 spada [kolor różowy]
2.przebicie linii fibo144 [linie liczone od MA55, risk 2]
3.RSI14 przecięło MA21 w górnej połówce BB20
4.ADX14 pokazuje sell

SL opieram na SMA8
TP na następnej linii fibo tj. 233

ostatnio prognozując LONG nie poczekałem na zmianę koloru SMA8 - no i oczywiście kurs spadł. teraz wszystkie parametry wydaja się poprawne.

pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Witam
obraz na franku jak widac ponizej - tak jak wspomniałem wczesniej konsolidacja na 33-37 moze doprowadzic do wybicia z pierwszym celem do 72 i nastepnie do duzego oporu w okolicach 12300-12310 gdzie przebiega linia czarna trendu i wazne poziomy fibo zarówno całej fali jak i tej ostatniej ,moim zdaniem kurs franka bedzie poruszał sie w czerwonym kanale spadkowym -stop nad górną czerwoną linią dla shortów , pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

Trepifajksel pisze:...Macku, tak sobie mysle, ze jesli dajesz reco albo otwierasz pozycje to podawaj rowniez sl. Nie to ze sie wymądrzam, ale lepiej nie grac bez stopa. Ja tak naprawde to jestem zielony ciagle, ale stop to podstawa. Wydaje mi sie, ze nawet wazniejszy od otwarcia pozycji. Jesli mam sygnał do zajęcia pozycji i nie ma fajnego miejsca na stopa... nie wchodze.

Pozdrawiam, Trepfajksel
SL robię na SMA8. Napisałem. Generalnie jak kurs przebija SMA8 to czas na zamknięcie. Z reguły robię TS bo nie siedzę przed kompem jak zajmę pozycję. No i wtedy często się kurs odwraca :) Wogóle z SL to mam największy problem, jak już go rozpracuję to myślę, że będzie 90% sukcesu.
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

mysle ze rysunek wam wszystko podpowie
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

The [SWISS NATIONAL BANK] raised rates by the widely f/c 25 bp today, after its latest quarterly monetary policy assessment, taking the key 3m Swiss Libor target to 2.25% and the symmetrical band up to 1.75-2.75%
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

siema

franek narazie w kanałach - jezeli wsparcie przy dolnej lini ewentualnie przy 61,8 (12087) sie obroni bedzie mozliwosc podejscia do 12199-12230 gdzie sa wazne opory min. 61,8 ostatniej duzej fali spadkowej-narazie skalp w kanałach oczywisty -samo przebicie cieniem kanału nieprzekresla jego waznosci tylko zamkniecie swiecy- pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

marecek83 pisze:
SASZA pisze:siema

franek narazie w kanałach - jezeli wsparcie przy dolnej lini ewentualnie przy 61,8 (12087) sie obroni bedzie mozliwosc podejscia do 12199-12230 gdzie sa wazne opory min. 61,8 ostatniej duzej fali spadkowej-narazie skalp w kanałach oczywisty -samo przebicie cieniem kanału nieprzekresla jego waznosci tylko zamkniecie swiecy- pozdrawiam
lol ja mam całkiem inne świeczki
bardzo mozliwe- jak była zmiana czasu w stanach to sie troche przesuneło i zamkniecie na 4h mogło inaczej wygladac w zaleznosci od twojego ustawienia na platformie GMT - jest to faktycznie dosyc istotna i nieraz mylaca sprawa -ale mysle ze dla takiego dobrego tradera jak Ty niema to wiekszego znaczenia- pozdr.

ODPOWIEDZ