[EUR/JPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Technicznie spadki ze szczytu z 27 st skorygowane w 50% wiec mozna kontynuowac.Mocniejsze wsparcie widze na 112,181 i w zaleznosci, czy zostanie zrujnowane, i w jakim tempie, bedzie zalezec dalszy rozwuj.Jezeli zostanie przeszyte bez wiekszych problemow to zjedziemy do 111,454 aby potem wrocic do wspomnianego wsparcia.Koniec korekty widze na 110,300.Wskazniki sa w takim położeniu,ze mozemy pojsc w kazda strone w dół :)
Silna korelacja pozytywna z EURUSD

W mięsiecznej perspektywie formacja swiecowa,wyjscie z kanalu,niedowartosciowanie na wsaznikach,wskazuje to wszystko na UP.Dwie proby wyjscia ponad 114 byly,czas na trzecia,ale.... :wink:
Dzisiaj decyzja w sprawie stop w EZ i Mr.T
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 12:47 przez zeuss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W chwili obecnej EUR/JPY znajduje się w ciekawej sytuacji. Z jednej strony jesteśmy w trójkącie, którego realizacja mogłaby zwiastować spełnienie się RGR i szczerze powiedziawszy na ten scenariusz osobiście liczę. Ale wybicie powyżej 112.90 otworzy drogę do góry ;). Więcej na www ;).

Dodano po 22 godzinach 6 minutach:

Mój scenariusz już zrealizowany, kto by pomyślał, że tak szybko to nastąpi... ;)
Pora na 109.60?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
rysiekmilioner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:49

Nieprzeczytany post autor: rysiekmilioner »

Hmm kiedyś częściej witałem na tej parze. Zauważcie, jaki ładny kanał trendowy wyrysował się na tej parze i całkiem ładnie chodził od bandy do bandy. Szkoda, że tak późn o przeskoczyłem na niego

http://img225.imageshack.us/i/eurojpykana.jpg/

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

krotkoterminowy wzrostowy

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

jen podobnie jak przed tsunami będzie miał tendencje do umacniania zarówno względem dolara jak i euro mimo obniżonego ratingu przez agencje Fitch z perspektywy stabilnej do negatywnej
euro natomiast pozostanie w średnim terminie pod presją medialnej nagonki związanej z deficytem greckim, niemcy mają w drugim półroczu nieco zwolnić impet rozwoju co w efekcie uniemożliwi europie szybki wzrost jak to miało miejsce w dwoch pierwszych kwartałach, wobec tego inwestorzy mogą mieć już nastawienie do długich pozycji w parach z eur
czyli jen będzie się umacniał w szybszym tempie aniżeli euro
http://www.bankfotek.pl/view/981681

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

ostatnio z zainteresowaniem przyglądam się tej parze.
wydaje mi się, że w nowym tygodniu jest duże prawdopodobieństwo ostatecznego określenia ruchu ceny na najbliższe tygodnie.
poziomy fibo, znaczący opór, górna linia kanału spadkowego - na chwilę obecną przekonują mnie bardziej do mocnego ruchu na południe (rys.).
z drugiej strony, mocne przebicie oporu i linii kanału może doprowadzić do wzrostów i osiągnięcia szczytów z początku maja... czas pokaże.
co Wy o tym sądzicie? :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
robin2003
Gaduła
Gaduła
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2010, 17:09

Nieprzeczytany post autor: robin2003 »

Trójkąt równoboczny zdaje sie wypełniać, w tym tygodniu prawdopodobnie dojdzie do wyłamania, a biorąc pod uwagę ostatnią dobra prasę euro, brak większych problemów i oczekiwana podwyżkę stóp procentowych, będzie to wyłamanie w górę o zasięgu do 130. Wcześniej test 116.20
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
robin2003
Gaduła
Gaduła
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2010, 17:09

Nieprzeczytany post autor: robin2003 »

Wydaje mi się że scenariusz wciąż może być zrealizowany. Ostatni ruch można potraktować jako 1) fałszywe wybicie dołem i powrót do trójkąta równobocznego 2) ruch w ramach spłaszczonego trójkąta, 3) ruch w kanale ;)
Zapewne jak zwykle okaże sie ze mam racje : wydaje mi się ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
robin2003
Gaduła
Gaduła
Posty: 218
Rejestracja: 03 sty 2010, 17:09

Nieprzeczytany post autor: robin2003 »

Ostatecznie doszło do wybicia górą, natomiast wybicie może nie być trwała jeżeli decyzja w sprawie wzrostu stóp procentowych euro nie będzie pomyślna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Na wykresie H4 oraz H1 powstała( tak myślę :roll: ) formacja flagi więc szansa na kontynuację trendu w góre jest poza tym podwójne dno od poziomu s/r109,545 też wydaje się mocne.Poza tym tą samą formacje można zaobserwować na eur/usd oraz gbp/usd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ