[GBP/JPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
afromarian
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 29 paź 2008, 16:07

Nieprzeczytany post autor: afromarian »

Ciekawy artykul:

http://waluty.onet.pl/1560561,artykul.html

Co o tym myslicie?

kojak30
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:52

Nieprzeczytany post autor: kojak30 »

Czy może mi ktoś wytłumaczyc co sie wydarzyło wczoraj (4.06.2009) i dzisiaj (5.06.2009) na parze GBP JPY czy takie nagłe skoki o 2 do 3 jenów w ciągu 3-4 sekund sa normalne?

nice123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2006, 15:33

Nieprzeczytany post autor: nice123 »

witam,
ja stawiam ze kurs dlugoterminowy dobije do 198 a pozniej 211 i wyzej prawdopodobnie przed koncem roku. To tylko moj strzal , kilka lat temu wtopilem 5tysi(dowiedzialem sie o forexie i od razu oddalem komus troche kasy) teraza gram na mikroloty.
Prosze sie nie sugerowac ze kurs napewno bedzie sie kierowal w tym kier.

Trzeba czasu aby zalapac....

ps. od 8 tygodni przebywam w UK a przed wyjazdem kupilem pare GBP/JPY , obecnie mam 1200pipow +++
pozycja byla otwarta jakies 2-3 miechy

recesja ma sie zakonczyc w ciagu najblizszych kilku miesiecy :)

dargoth
Gaduła
Gaduła
Posty: 233
Rejestracja: 21 mar 2009, 18:49

Nieprzeczytany post autor: dargoth »

nice123 pisze:witam,
ja stawiam ze kurs dlugoterminowy dobije do 198 a pozniej 211 i wyzej prawdopodobnie przed koncem roku. To tylko moj strzal , kilka lat temu wtopilem 5tysi(dowiedzialem sie o forexie i od razu oddalem komus troche kasy) teraza gram na mikroloty.
Prosze sie nie sugerowac ze kurs napewno bedzie sie kierowal w tym kier.

Trzeba czasu aby zalapac....

ps. od 8 tygodni przebywam w UK a przed wyjazdem kupilem pare GBP/JPY , obecnie mam 1200pipow +++
pozycja byla otwarta jakies 2-3 miechy

recesja ma sie zakonczyc w ciagu najblizszych kilku miesiecy :)
Doradzał bym ci zamknięcie tych pozycji i ponowne otworzenie w lipcu (pewnie na początku lipca). Moim zdaniem poważna korekta się szykuje, bo odbiliśmy się właśnie od górnej granicy kanału wzrostowego. Silną dynamikę korekty będzie dodatkowo wspierało umocnienie euro względem funta w najbliższych tygodniach oraz wzmocnienie jena względem dolara w najbliższych dniach. Jeśli też w końcu edek poleci w dół czeka nas na geju ostra jazda na południe i te 1200 pipsów może stopnieć do 0 w ciągu tygodnia czy dwóch.

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Recesja sie skonczy w mediach a zacznie realnie.

Z tego moze sie urodzic niezla lawina.
152,70 jesli peknie to 142,70 dalej podwojne dno a pozniej to juz tylko dwie cyfry :D

Wykres jest nieco powyzej EMA200 na dziennym i tworzy sie tam dywergencja,
jednakze przydaloby sie paliwo w postaci bankructwa jakiegos banku itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

karulw
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 17 sty 2009, 11:58

Nieprzeczytany post autor: karulw »

zanim zobaczymy dwie cyfry brakuje mi jakoś poziomu 167,50 i 178,50 .skoro kabel prawdopodobnie ostygł , to może usdjpy na 105 - 109 najpierw , a dopiero potem "żegnaj pieśni " ?

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Te dane krotkoterminowe nijak sie maja do poziomu ceny, ona i tak robi swoje - zle dane w dol, zle dane w gore ;)
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

nice123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 05 sie 2006, 15:33

Nieprzeczytany post autor: nice123 »

a czy przypadkiem kurs nie walczy o wybicie sie w gore?

przegladam ostatni najwiekszy dolek kursu ~130 co mialo tez miejsce w 1994) , i teraz ~158 co mialo tez miejsce w 2000 roku

jestem laikiem ale wydaje mi sie ze to ma jakies znaczenie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

Wydaje mi się, że nie ma przeciwwskazań przed dalszymi wzrostami, czekamy tylko na wybicie z sesji azjatyckiej(tz. ja :wink:) Na D1 też wygląda, że po lecimy dalej w górę. Co myślicie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Dzis sporo waznych danych dla funta to roznie sie moze dziac :)
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

ODPOWIEDZ