[GBP/JPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

Monthly? Jakie monthly...na takie oglądasz się?

Gdybyś oznaczył to prawidłowo jak ja to miałbyś większy zysk w tym momencie...dokładnie w sam szczyt wbiłem się odejmij od tego spread i 4 pipsy.

Niezbyt często tak się udaje. Ale tutaj symetryczny trójkąt jest wręcz podręcznikowy.

No ale co mi tam. Ważna jest skuteczność.

Teraz +45.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

O przepraszam, na Daily to jest trójką, ale ani symetryczny, ani prostokątny i nadal obstaję przy swoich zaleceniach z poprzedniego posta :)

Zaznaczone poziomy L i S na daną chwilę (świecę), oczywiście dość bezpieczne i trochę teoretyczne, ale widać niezdecydowanie rynku :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

Wyszedł górą. Dobrze, że wczoraj zamknąłem sell (niestety w połowie powrotu dopiero).

Dzisiaj ładnie poszedł górą. Akurat po tym jak przebudziłem się. Zająłem pozycję no i +41 teraz.

Była formacja. Pojawiły się dobre dane dla funta...
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

Nastąpiło wybicie górą z tego trójkąta. Jaki to nie ma sensu sprzeczać się. Od mojego ramienia górnego doskonale testowało poziom i odbiło w dół - zarobiłem. Później znów do góry, testowało i przebiło. Spałem w tym czasie pozycji nie zajałem jaką chciałem, tylko +35.

Obawiam się co do wartości tej formacji która była. Z jednej strony teoretycznie jest ona istotna i silna - wybicie górą nastąpiło powinien iść do góry przynajmniej więcej niż połowę bocznego ramienia z drugiej następuje umacnianie JENA...ale dane z GBP dla tej waluty były dobre...czekam na jutrzejsze dane z Japonii...niepewność jest za duża.

Prawdę mówiąc zostaje poza rynkiem co do tej pary jak na razie.
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

bdawid pisze:no i co myslicie? ja juz sam nie wiem... wyglada na to, ze jednak buy zwyciezylo... na jenie...patrze na wszystkie kursy na jenie, i nie widze szansy na spadek... raczej na konsolidacje na wyzszych poziomach na usdjpy...
Na jaką konsolidację...dane będą za parę godzin z Japonii. Nie ma mowy o konsolidacji w tym czasie co masz na myśli chyba, że przed danymi to tak.

Chyba, że mylisz z KOREKTĄ.

Szybko popraw błąd. Zauważyłem chyba albo mi się zdaje, że korektę nazywasz konsolidacją :shock:
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

bdawid dobrze zaczynasz...trochę czasu i będziesz dobry trader ;) w sensie takim, że zwracam uwagę na to, że masz za dużo sygnałów. Wydaje mi się, że rozpraszają Cię.

Ja nie mam takich dylematów co do tej pary. Wszedłem na 231.10 wg. swojego systemu (pomijam ostatnie posty gdzie sprawdzałem formację) i trzymam pozycję nadal...jedyny problem mam - jak każdy - w którym miejscu ładnie wyjść żeby jak najmniej stracić - i na tym się skupiam.

Na + ponad 300 pips. Ok.

Co dalej z tą parą? Nie wiem. Nie wchodziłbym teraz. Nie wiem ponieważ będą dane z Japonii o 1:30. Dużo danych. To może zmienić sytuację.

Tamta formacja i wchodzenie poza sygnałem mojego systemu to wyjątek był. Nie potrafię na chwilę obecną podpowiedzieć co może być - jestem na Longu i system nie generuje sygnałów.

Doszukujesz się dzień w dzień wejścia. Daytrader? Ja nie. Raz daytrader innym razem średnioterminowy. Czasami pozycję trzymam długoterminowo ;) Zależy od sygnałów systemu. Zbyt dużo straciłem na daytradingu i gorączkowym doszukiwaniu się sygnałów dziennie...w takie coś nie bawię się już.

Poziomy oporu i to solidne wg. mnie to: 234.27 później 235.19 (z perspektywy H4).
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
Kuguar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 795
Rejestracja: 10 sie 2007, 20:12

Nieprzeczytany post autor: Kuguar »

Ja otwarłem wczoraj długą na 233.50 ustawiłem za mały Sl i wszystko poszło sie piepszyć..Jaki ustawiacie SL na tej parze na TF=1h? :D
GOD BLESS ME...-"candles absorb EVERYTHING (news, rumours, speculation, etc). candles are price. price is....everything"
Mój Journal: http://forex-nawigator.biz/forum/journa ... 17291.html

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

No tak, ze 100 pips :) przynajmniej :)

Awatar użytkownika
newuser
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 29 sty 2007, 02:13

Nieprzeczytany post autor: newuser »

:D Kto ma shorty ??? :D

Myślę od 240-239 do 235-236.

Awatar użytkownika
fenix777
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 01 paź 2006, 09:35

Nieprzeczytany post autor: fenix777 »

Ja tu widzę miejsca na longi. Tym bardziej że za chwilę opublikują dane pozytywne dla funta :)
Odradzam shorty.

edit: No i longi weszły. Nawet korekty 200-300 pipsów nie zmienią mojej opinii.
Długoterminowy i bardzo ładny trend zwyżkowy do ok. 250, a potem się zobaczy 8)

ODPOWIEDZ