[USDJPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

OK, możesz mieć rację. To może być trójkąt. Niemniej obie formacje zapowiadają kontynuację trendu, a obecnie mamy raczej spadki...czy się mylę?

Załączam zrzut z wyznaczonymi poziomami Fibonacciego.

Pzdr!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

No tak, ale obecnie i JPY i USD traca na wartosci
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Filippo pisze:OK, możesz mieć rację. To może być trójkąt. Niemniej obie formacje zapowiadają kontynuację trendu, a obecnie mamy raczej spadki...czy się mylę?



Pzdr!
zalezy na jaki czas patrzysz - ale na dziennym mamy trend spadkowy pary usd/jpg czyli wybicie dołem z trójkata było by kontynuacją trendu - ale tak mocno nieprzywiazywałbym do tego wagi bo narazie to wyglada jak trójkat a poprzez długotrwałą konsolidacje moze wyjsc jeszcze cos innego ( formacja ) - za to FIBO jak najbardziej -tutaj niema mocnych -korekta musi byc ! :wink:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2007, 09:29 przez SASZA, łącznie zmieniany 1 raz.

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

jasonbourne pisze:No tak, ale obecnie i JPY i USD traca na wartosci
Możesz to rozwinąć? To, że ogólnie obie tracą na wartości nie znaczy, że nic się nie będzie działo, a z długoterminowej analizy wynika, że umocnienie Jena wobec Dolara jest bardzo realne.

Jeśli masz swoją analizę, to podziel się nią, im więcej scenariuszy, tym lepiej. Ale nie domysłów tylko analizy.

Pzdr,

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Je jestem ze wsi i rozumuje na chlopski rozum. Dopoki wykresy EUR/JPY, GBP/JPY i CHF/JPY ida mocno w gore, trudno oczekiwac powazniejszych spadkow na USD/JPY.
Jednak zgadzam sie z twoja analiza, tym bardziej ze po wczorajszych danych USD powinien mocno tracic na wartosci. Pytanie tylko, kiedy jen zacznie sie umacniac?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
NMike
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:04

Nieprzeczytany post autor: NMike »

Na wykresie widać, że niebawem rozstrzygnie się spadek lub zwyżka U/J :) Proporczyk dobiega końca i jestem ciekawy gdzie poleci :P Moze jeszcze z raz pójdzie w dół i moze sie odbije, albo przelece pod linią trendu na spadek
To takie moje spostrzezenie :P Probowalem conieco wyciągnąć z tego kursu po południu, ale sie pospieszyłem...

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

jasonbourne pisze:Je jestem ze wsi i rozumuje na chlopski rozum. Dopoki wykresy EUR/JPY, GBP/JPY i CHF/JPY ida mocno w gore, trudno oczekiwac powazniejszych spadkow na USD/JPY.
Rozumiem Twój punkt widzenia. Dlatego odnalazłem w sieci stronkę badającą korelacje par walutowych:

http://www.mataf.net/en/analysis-correlation.htm

Dane są takie:

EUR/JPY vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 75+
GBP/JPY vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 87+
CHF/JPY vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 51+

Poza CHF/JPY można więc uznać, że rzeczywiście pozostałe wykresy mają istotny wpływ na badaną parę USD/JPY, przynajmniej w ciągu ostatnich 100 dni.

Jednak w ten sposób porównujemy tylko Jena, a warto chyba byłoby zobaczyć jak skorelowany jest Dollar.

EUR/USD vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 33-
GBP/USD vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 34+
USD/CHF vs USD/JPY na wykresie dziennym za okres 100 dni: 74+

Tutaj dane są takie. Jednak zastanawiam się, czy nie byłoby prościej brać pod uwagę tylko jedną interesującą nas parę. W końcu różne pary to nic innego jak tylko porównanie konkretnych dwóch walut. Jen może być w danym momencie mocniejszy od dolara i słabnąć wobec choćby euro. Nie jestem w stanie tego rozstrzygnąć. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie?

2.

NMike: mam wrażenie, że jeśli spojrzysz na długoletni wykres jena to wynika z niego, że bardziej prawdopodobne są spadki. Wzrosty byłyby raczej niespodzianką. Wymagałyby przebicia 20 letniej linii wsparcia/oporu. Póki co zaś przebiły na krótko 10letnią linię trendu spadkowego i odbiły się dwukrotnie od wspomnianej starszej linii.

Moja analiza to tylko dywagacje początkującego, ale są inni, którzy myślą podobnie:
http://www.mizuho-cb.co.uk/TresInternet/PDF'S/jpyo.pdf

pzdr!

Awatar użytkownika
NMike
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:04

Nieprzeczytany post autor: NMike »

Też obstawiam raczej spadki, bynajmniej taka opinie dominuje w analizach. Ciekawstka, że przebiło proporczyk do góry... Raz wczesniej był juz taki skok w bok.

Sam obecnie walcze na N/U :P

Filippo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 19 lut 2007, 12:17

Nieprzeczytany post autor: Filippo »

NMike pisze:Ciekawstka, że przebiło proporczyk do góry... Raz wczesniej był juz taki skok w bok.
Właśnie, przebiło proporczyk do góry. Czy jest więc to trójkąt, albo chorągiewka?

Nie chcę naciągać teorii, ale być może źle to wcześniej narysowałem. Wziąłem pod uwagę zbyt wczesny moment do wyznaczenia górnej linii. Sami oceńcie. Być może górną linię należy wyznaczyć na podstawie dzisiejszego wierzchołka?

A propos tego wierzchołka to na wykresie dziennym pojawiła się wysoka biała świeca, czyli sygnał wzrostów. Niemniej nie zawędrowała zbyt wysoko. Dodatkowo zamieszczam zrzut z zaznaczonymi sześcioma świecami czterogodzinnymi. Z nich można odczytać, że możliwe jest odwrócenie krótkiego trendu na tym interwale (H4).

Sam nie wszedłbym na rynek w tym momencie. Na pewno bym czekał. No, ale co ja się mam mądrować z moim kontem...demo ;)

pzdr!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
NMike
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:04

Nieprzeczytany post autor: NMike »

Dalej idzie w kanale, ale coraz bardziej sie chwieje :P Na 30 min wykresie ładnie to widać.

ODPOWIEDZ