[USDJPY]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Pilon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2006, 16:17

Nieprzeczytany post autor: Pilon »

Witam, inflacja GDP w Japonii chyba rozczarowała? Wynik niższy od prognz, ale mimo to kurs spada. Wydaje mi się, że rynek powinien przejść obok takiego info raczej obojętnie, ale... w świetle rozmów nt. umocnienia jena taka informacja może się okazać ważna, zwiększa to bowiem prawdopodobienstwo podniesienia wartości waluty. Czy dobrze ozumuję, czy też piszę brednie (druga bezsenna noc :roll:)?

PS. Obstawiam spadek kursu w oklice 116,30, może 116,20. Jak myślicie?

Awatar użytkownika
murkins
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2006, 16:17

Nieprzeczytany post autor: murkins »

Pilon pisze:Witam, inflacja GDP w Japonii chyba rozczarowała? Wynik niższy od prognz, ale mimo to kurs spada. Wydaje mi się, że rynek powinien przejść obok takiego info raczej obojętnie, ale... w świetle rozmów nt. umocnienia jena taka informacja może się okazać ważna, zwiększa to bowiem prawdopodobienstwo podniesienia wartości waluty. Czy dobrze ozumuję, czy też piszę brednie (druga bezsenna noc :roll:)?

PS. Obstawiam spadek kursu w oklice 116,30, może 116,20. Jak myślicie?
a pomyśl dlaczego tak często rynek nie reaguje na dobre/złe infiormacje z danego kraju albo nawet idzie w odwrotnym kierunku ??hę?? a no dlatego że wszystko jest w "cenach"??na długo zanim się pojawi wynik danego wskaźnika czy indexu

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

Aktualizacja - nowe targety.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2006, 16:57 przez Gandalf, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

krzh pisze:Co oznaczaję te "czerwone fale" ?
To są Target Clusters, wyznaczają kierunek i poziomy wsparć/oporów, żółte pola między nimi - powinno przejść gładko. Trójkąty - stopy, kwadraty - cele. Program - Elwave.
Obrazek

Awatar użytkownika
Above
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 27 lis 2006, 08:00

Nieprzeczytany post autor: Above »

Ludzie czegoś nie rozumiem.

Mam SELL na USD/JPY od wczoraj i cały czas jestem w strachu. Poraz kolejny słyszało się dzisiaj o "Zapowiedź rychłej podwyżki stóp w Japonii, jen wciąż droższy". Wciąż droższy...ale wykres idzie do góry. Czyżby takie lekki wzmocnienie dolara miało większy wpływ na Jena który staje się droższy w świetle zapowiedzi naokrągło podwyżek stóp?

Czy osiągnie w końcu 114.00? Bo S/L mam na 115.60...

Ok Jen drożeje, niebawem podwyżka stóp pewna ale ten dolar...w piątek ważne dane będą...

Jak to będzie z tą parą w końcu? Dlaczego pomimo solidnego umacniania się Jena i jasnych przesłanek, wykres idzie w górę (bo co, bo dolar z powodu przeciętnych przesłanek umocnił się?) :/
"...It's amazing. You've got it all on only...three pages.
You know what would happen if this fell into the wrong hands?
...
You named me?!
Right there along with the rest of them?!..."

Awatar użytkownika
SASZA
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 29 cze 2006, 17:40

Nieprzeczytany post autor: SASZA »

Above pisze:Ludzie czegoś nie rozumiem.

Mam SELL na USD/JPY od wczoraj i cały czas jestem w strachu. Poraz kolejny słyszało się dzisiaj o "Zapowiedź rychłej podwyżki stóp w Japonii, jen wciąż droższy". Wciąż droższy...ale wykres idzie do góry. Czyżby takie lekki wzmocnienie dolara miało większy wpływ na Jena który staje się droższy w świetle zapowiedzi naokrągło podwyżek stóp?

Czy osiągnie w końcu 114.00? Bo S/L mam na 115.60...

Ok Jen drożeje, niebawem podwyżka stóp pewna ale ten dolar...w piątek ważne dane będą...

Jak to będzie z tą parą w końcu? Dlaczego pomimo solidnego umacniania się Jena i jasnych przesłanek, wykres idzie w górę (bo co, bo dolar z powodu przeciętnych przesłanek umocnił się?) :/
witam

kurs pary usd/jen spada juz od miesiaca z małymi korektami -pozycja short od wczoraj -czyli przy mocno wyprzedanym rynku moze faktycznie byc ryzykowna z uwagi na dotarcie pary do waznych wsparc i odbicie korekcyjne w górę
-ale generalnie pozycja ok -stop tez dobry - test 114 wydaje sie nieunikniony patrzac na górne cele euro -wydawało by sie tylko czekac :wink:

jezeli chodzi o stopy juz są wliczone w cene -reakcja jest duzo wczesniejsza
jest jeszcze inna sprawa z japońcem i ogólnie z azjatami -ich export do .......
patrz na komunikaty BOJ - mogą sporo namieszac chociazby lekko dając do zrozumienia o zblizającej sie interwencji na rynku

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

ale teraz to juz chyba nie jest korekta, tylko poczatek trendu wzrostowego

jak myslicie, pojdzie w poniedzialek do gory?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Sell na jenach ;))
z malutkim SL-em 120.40 :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

i po stop loss :) jen rośnie i będzie rósł. ja wtopiłem wczoraj :(
Money Never Sleeps

cr1234
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 13 lut 2005, 17:05

Nieprzeczytany post autor: cr1234 »

MACIEK408 pisze:i po stop loss :) jen rośnie i będzie rósł. ja wtopiłem wczoraj :(
Wedle ścisłości to jen spada ( jest od dłuższego vzasu w trendzie spadkowym) ...

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ