[GBP/USD]

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
adk
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:06

Nieprzeczytany post autor: adk »

Wykres zassany z jakiejś strony, nie pamiętam, H1, narysowałem wszystko w pracy w paincie bo nie mam dostępu do swojej platformy, grunt ze widać co nieco, linie startuja z najniższego dołka o wartości ok. 1.6110, nazwijmy go "X"

Wyrysowałem też linie z lokalnych dołków, czyli X, 2 i 4 do wierzchołka 5.
Opiszę po krótce co tam da się zobaczyć:
Zniesienie X-5 (czyli całej nadrzędnej fali 1) - 50% wartość 1.6350
Zniesienie 2-5 - 56,4% wartość 1.6350
Zniesienie 4-5 - 100% wartość 1.6345

Są to wartości uśrednione, ale na tyle dokładne że można sądzić iż korekta całej nadrzędnej fali 1 dotrze własnie do tego poziomu, a po tym strzał w górę z nadrzędna falą drugą.

Poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kubape
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2011, 11:51

Nieprzeczytany post autor: kubape »

Wczoraj około godziny 16 nastąpiło przełamanie wsparcia 1.6430. Po pokonaniu tego poziomu można było zauważyć przebudzenie niedźwiedzi i kurs w błyskawicznym tempie znalazł się w okolicach kolejnego wsparcia umiejscowionego na poziomie 1.6345. W tym momencie mamy do czynienia z badaniem owego poziomu. Prawdopodobnie zostanie on obroniony, ponieważ dzisiejszy kalendarz jest ubogi w dane dotyczące pary GBP/USD. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót do kanału 1.6430 – 1.6615 i spokojne oczekiwanie na to, co wydarzy się ostatniego dnia tygodnia. Piątek będzie kluczowym dniem jeżeli chodzi o dalsze losy tej pary walutowej. Spodziewamy się publikacji danych dotyczących PKB zarówno Stanów Zjednoczonych jak i Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie to właśnie w ostatnim dniu bieżącego tygodnia przekonamy się, w którym kierunku będzie poruszał się kurs w ciągu najbliższych tygodni.
Ważne poziomy:
Opór: 1.6430 ; 1.6615(!)
Wsparcie: 1.6345(1) ; 1.6230

Jakub Pałka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
luki791
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 28 sie 2011, 12:59

Nieprzeczytany post autor: luki791 »

Jak myślicie jak może się zachować ta para w ciągu najbliższych 3 dni?
Kupiłem po kursie 1,6471 i na razie jestem w d.... :/

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Jak myślicie jak może się zachować ta para w ciągu najbliższych 3 dni?
Kupiłem po kursie 1,6471 i na razie jestem w d....
W oparciu o woodie na D1
Wiele nie pomogę - moja szybka wizja na D1 .
Gwarancji nie daje :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

wg mnie zrealizowala sie wlasnie formacja glowy i ramion...wszystko zakonczylo sie mniej wiecej w okolicach oporu i w piatek odrobine odbilo do gory. co bedzie dalej mysle, ze nie wiadomo i okaze sie niedlugo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Przewiduje ktoś z was spadki na tej parze do poziomu 1.6330? Sprzedałem po 1.6390 z TP ustawionym na 1.6342 i jestem ciekaw czy zostanie on osiągnięty bo narazie za ciekawie to nie wygląda... :?

Awatar użytkownika
adk
Gaduła
Gaduła
Posty: 263
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:06

Nieprzeczytany post autor: adk »

Moją oceną dość silnym oporem jest 1.6255 i od tego poziomu należałoby zapinać sell, pod warunkiem że w najblizszych dniach wykres go nie przebije.
Mam teorię, a w zgodzie z nią rysuje sie motylek z dnem w okolicach 1.4700 i taki TP zakładam z SL niewiele powyżej wspomnianego wcześniej oporu.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
murdock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 12 lip 2011, 12:52

Nieprzeczytany post autor: murdock »

W mojej natomiast opinii na wykresie dziennym 17 sierpnia doszło do potwierdzenia formacji odwróconej głowy i ramion z modelowym zasięgiem 1.72. Poziom (zamknięcie poniżej niego) negujący ową formację, to 1.6108, czyli prawe ramię owej formacji.
Zgodnie z ekspansją Fibonacciego (wykres H4), cień wykresu dziennego dojść może nawet w okolice 1.6044 skąd cena powinna dynamicznie się odbić.
Jest to wariant optymistyczny do wyżej przedstawionych. W wypadku negacji owego poziomu, powyższe analizy mogą nabrać racji bytu. Byki mają jeszcze parę możliwości aby pokazać swoją siłę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

zeby dyskutowac o tej parze, moze zaczniemy od miesięcznego :?: :!:

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

ja zawsze zawsze myslalem ze modelowy rgr to przeciecie linii szyi retest i wystrzal, a cala reszta to dorabianie teorii zaby pasowala do sytuacji, dlugofalowo mam nadzieje na wzrosty, funt powyzej 5zl jak kiedys byloby spoko:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

ODPOWIEDZ