Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

Warunki handlowe w Tickmill jest niemal identyczna jak w Vipro Markets. U obu brokerów oferta wydaje się być dość atrakcyjna. Nawet czas serwera dla kwotowań jest identyczny dla tych brokerów a jest to czas cypryjski. Dlaczego pomimo, że Tickmill jest zarejestrowany w GB i posiada regulacje FCA nie podaje kwotowań wg czasu z Londynu?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dziabdziol pisze:Warunki handlowe w Tickmill jest niemal identyczna jak w Vipro Markets. U obu brokerów oferta wydaje się być dość atrakcyjna. Nawet czas serwera dla kwotowań jest identyczny dla tych brokerów a jest to czas cypryjski. Dlaczego pomimo, że Tickmill jest zarejestrowany w GB i posiada regulacje FCA nie podaje kwotowań wg czasu z Londynu?
Niektórzy brokerzy decydują się na to, aby uniknąć świecy niedzielnej. Np. IC Markets jest z Australii, a mimo to ma serwer wg tej samej strefy czasowej co Tickmill.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

Założyłem w Tickmill rachunek powitalny z bonusem 30 USD. A więc taki realny choć bez własnego depozytu ;)
No i od dwóch tygodni testuje brokera ta tym właśnie "realnym" rachunku, oczywiście z racji niewielkiego depozytu pozycje są dość skromne bo tylko 0,01 - 0,02 lota wchodzi. Oferta i warunki brokera dość dobre, spready niskie, prowizja także. Wszystko wygląda bardzo dobrze poza egzekucją zleceń, która daje mi trochę do myślenia. Mianowicie ale zauważyłem dość duże poślizgi na SL. Wszystkie pozycje zamknięte na SL mają poślizg cenowy (oczywiście na moją niekorzyść) i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że często w normalnych warunkach handlowych (czyli nie podczas publikacji danych) zdarzają się poślizgi powyżej 1 pipsa. Choćby dzisiaj na dwóch pozycjach USDCAD zamkniętych na SL poslizgi 1,6 i 1,8 pipsa. Ciekawie też jest na pozycjach zamykanych na TP - tutaj albo brak poślizgu i pozycja zamknięta idealnie w punkt (czyli brak symetrii - skoro na SL pozycje zamykane są z poślizgiem na moją niekorzyść to oczekiwałbym, że w przypadku TP wystąpi poślizg na moją korzyść) albo zdarzył mi się przypadek, że również pozycja zamknięta na TP z poślizgiem na moją niekorzyść. To również przypadek z dnia dzisiejszego - pozycja krótka na CAD z TP na 1.32730 a zamknięta po cenie 1.32746 czyli 1,6 pipsa powyżej.

Czy też tak macie u tego brokera na realnych rachunkach?

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

U mnie poślizgi są porównywalne z innymi brokerami, zdarzają mi się na korzyść, zdarzają się na niekorzyść. Dziś było sporo danych dla CAD i mocno na nich szarpało, pewnie dlatego taka realizacja TP u Ciebie.

Symetryczności poślizgów, w szczególności na danych, nie uzyskasz u żadnego brokera, ze względu na spread.

Awatar użytkownika
Tickmill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:38

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Tickmill »

Dziabdziol pisze:Założyłem w Tickmill rachunek powitalny z bonusem 30 USD. A więc taki realny choć bez własnego depozytu ;)
No i od dwóch tygodni testuje brokera ta tym właśnie "realnym" rachunku, oczywiście z racji niewielkiego depozytu pozycje są dość skromne bo tylko 0,01 - 0,02 lota wchodzi. Oferta i warunki brokera dość dobre, spready niskie, prowizja także. Wszystko wygląda bardzo dobrze poza egzekucją zleceń, która daje mi trochę do myślenia. Mianowicie ale zauważyłem dość duże poślizgi na SL. Wszystkie pozycje zamknięte na SL mają poślizg cenowy (oczywiście na moją niekorzyść) i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że często w normalnych warunkach handlowych (czyli nie podczas publikacji danych) zdarzają się poślizgi powyżej 1 pipsa. Choćby dzisiaj na dwóch pozycjach USDCAD zamkniętych na SL poslizgi 1,6 i 1,8 pipsa. Ciekawie też jest na pozycjach zamykanych na TP - tutaj albo brak poślizgu i pozycja zamknięta idealnie w punkt (czyli brak symetrii - skoro na SL pozycje zamykane są z poślizgiem na moją niekorzyść to oczekiwałbym, że w przypadku TP wystąpi poślizg na moją korzyść) albo zdarzył mi się przypadek, że również pozycja zamknięta na TP z poślizgiem na moją niekorzyść. To również przypadek z dnia dzisiejszego - pozycja krótka na CAD z TP na 1.32730 a zamknięta po cenie 1.32746 czyli 1,6 pipsa powyżej.

Czy też tak macie u tego brokera na realnych rachunkach?
Witam

Prosimy o podanie numeru Konta Powitalnego, ewentualnie przesłanie statemenu z konta, to sprawdzimy poślizgi na pańskich transakcjach. Różnica 1.6 pipsa na niekorzyść na zamknięciu przez TP, o ile nie miała miejsca podczas publikacji danych, na pewno powinna być zbadana.
Licencje: FCA UK | FSA SC | CySEC CY | Bardzo szybka egzekucja zleceń | Bezpieczeństwo środków | Forex, CFD, surowce, metale szlachetne
WWW w profilu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Raposo
Tak z ciekawości odnośnie tego bonusu powitalnego.
Napisałeś na swojej stronie :
" Wypracowane zyski można przetransferować na normalny rachunek po spełnieniu postanowień wynikających z regulaminu."
Rozumiem, że kwota startowa jest tylko przez 90 dni, a później znika ? A jakie to trzeba spełnić warunki aby zatrzymać zyski ? Tak w skrócie . :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Tickmill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:38

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Tickmill »

MarioDM pisze: Rozumiem, że kwota startowa jest tylko przez 90 dni, a później znika ? A jakie to trzeba spełnić warunki aby zatrzymać zyski ? Tak w skrócie . :)
Poniżej akapity z regulaminu odpowiadające na powyższe pytania:

- Konto Powitalne będzie aktywne przez 90 dni od otwarcia. Po 90 dniach możliwość otwierania pozycji zostanie zablokowana, ale Konto Powitalne będzie aktywne przez kolejne 30 dni aby umożliwić wypłatę osiągniętego zysku.

- Aby transfer środków z Konta Powitalnego na rzeczywiste konto MT4 był możliwy, Klient musi spełnić poniższe warunki:

Zarejestrować się w Strefie Klienta, podając te same dane które podane zostały przy rejestracji Konta Powitalnego (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia itd.);
Przedstawić wymagane dokumenty niezbędne do weryfikacji i aktywacji Strefy Klienta;
Otworzyć rzeczywisty rachunek MT4 dowolnego typu i zdeponować minimum 100 USD (lub równowartość w innej walucie);
Po wykonaniu depozytu należy skontaktować się z Obsługą Klienta drogą mailową i poprosić o transfer środków z Konta Powitalnego na konto rzeczywiste.

Po przetransferowaniu środków z Konta Powitalnego na konto rzeczywiste, Konto Powitalne zostanie zdezaktywowane i dalszy handel nie będzie możliwy.
Licencje: FCA UK | FSA SC | CySEC CY | Bardzo szybka egzekucja zleceń | Bezpieczeństwo środków | Forex, CFD, surowce, metale szlachetne
WWW w profilu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:@Raposo
Tak z ciekawości odnośnie tego bonusu powitalnego.
Napisałeś na swojej stronie :
" Wypracowane zyski można przetransferować na normalny rachunek po spełnieniu postanowień wynikających z regulaminu."
Rozumiem, że kwota startowa jest tylko przez 90 dni, a później znika ? A jakie to trzeba spełnić warunki aby zatrzymać zyski ? Tak w skrócie . :)
Przedstawiciel Tickmill już rozwiał wątpliwości :).

Tak czy inaczej, traktowałbym konto powitalne jako pozbawioną ryzyka możliwość przetestowania warunków realnych, a nie cel inwestycyjny - if you know what I mean :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Tickmill

1 Rozumiem, że na indeksach nie ma codziennych swapów ? Na Waszej stronie jest info, że : "Prowizja za stronę
za 1 CFD***" wynosi 0 . Jakkolwiek dziwnie to brzmi, zgaduję, iż chodziło o swapy ?
2 Nadal nie macie konta w Polsce ? Widziałem informację, że niedługo już ono będzie. Tyle, że to było ponad kwartał temu. Zdajecie sobie sprawę, że konto bankowe w Polsce to dosyć wazny argument dla Polaków mieszkających w Polsce ? Nikt nie lubi ponosić opłat za wpłaty/wypłaty.
3 Dosyć długo kwotujecie np. ropę. Czy w końcowych minutach płynność nie spada znacząco i nie rozjeżdża się mocno swap ? Gram w średnim terminie i nie byłbym zadowolony gdyby w minutach małej płynności przydarzył mi się MC.
raposo pisze:
Tak czy inaczej, traktowałbym konto powitalne jako pozbawioną ryzyka możliwość przetestowania warunków realnych, a nie cel inwestycyjny - if you know what I mean :).
Wiem, wiem :lol: . Ze 120 zł choćby nie wiem jak się starać nie zrobisz dużego zysku. Nawet jeśli by się dobrze obstawiło taki ruch jak na franku kilka lat temu.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Tickmill
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 09 lis 2016, 16:38

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Tickmill »

MarioDM pisze:@Tickmill

1 Rozumiem, że na indeksach nie ma codziennych swapów ? Na Waszej stronie jest info, że : "Prowizja za stronę
za 1 CFD***" wynosi 0 . Jakkolwiek dziwnie to brzmi, zgaduję, iż chodziło o swapy ?
2 Nadal nie macie konta w Polsce ? Widziałem informację, że niedługo już ono będzie. Tyle, że to było ponad kwartał temu. Zdajecie sobie sprawę, że konto bankowe w Polsce to dosyć wazny argument dla Polaków mieszkających w Polsce ? Nikt nie lubi ponosić opłat za wpłaty/wypłaty.
3 Dosyć długo kwotujecie np. ropę. Czy w końcowych minutach płynność nie spada znacząco i nie rozjeżdża się mocno swap ? Gram w średnim terminie i nie byłbym zadowolony gdyby w minutach małej płynności przydarzył mi się MC.
Obawiam się, że teraz my nie do końca rozumiemy pytanie

1. Na wszystkich CFD mamy swapy. Prowizja za 1 CFD wynosi 0 tyczy się tego, że wszelkie koszty transakcyjne na CFD zawarte są w spreadzie, przy otwieraniu/zamykaniu pozycji nie pobierana jest prowizja.
2. Konto bankowe jest na ostatniej prostej. Uruchomienie rachunku bankowego w Polsce dla zagranicznej instytucji finansowej jest procesem długotrwałym, są rzeczy których nie przyspieszymy, chociaż bardzo byśmy chcieli.
3. Rozumiem, że pyta Pan o spread, nie swap? W mniej płynych godzinach spread może wzrosnąć, ale na pewno nie na tyle żeby spowodować StopOut. Wielu naszych Klientów gra na ropie i nie mieliśmy do tej pory żadnego takiego problemu.
Licencje: FCA UK | FSA SC | CySEC CY | Bardzo szybka egzekucja zleceń | Bezpieczeństwo środków | Forex, CFD, surowce, metale szlachetne
WWW w profilu.

ODPOWIEDZ