Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Panie Panowie,
przeczytałem cały wątek i zastanawiam sie jak teraz wyglada tutaj kwestia poslizgów? czy możecie sie wypowiedziec? Czy zauważyliście coś niepokojącego na zleceniach BUY/SELL STOP ?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

jak najbardziej, ogólnie zlecenia oczekujące szwankują w porównaniu do takiego IC
jak Stop loss to wali z poślizgiem kilka - kilkanaście ticków, jak zlecenie limit to to góra 1 tick na moją korzyść, ale na ogół po cenie transakcji

na przykład dziś:
pozycja SELL
stop loss na 1.12001 zrealizowało na 1.12016 a to już jakiś pieniądz

wg https://www.myfxbook.com/forex-broker-s ... ead/2512,1
o 15:28 spread był max 0.3

stop był ustawiony 15 minut wcześniej,w teorii powinno mi to dać jakieś pierwszeństwo przy realizacji?
czy za dużo wymagam od bucketshopów? :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pjoter pisze:
05 mar 2020, 18:24
jak najbardziej, ogólnie zlecenia oczekujące szwankują w porównaniu do takiego IC
jak Stop loss to wali z poślizgiem kilka - kilkanaście ticków, jak zlecenie limit to to góra 1 tick na moją korzyść, ale na ogół po cenie transakcji

na przykład dziś:
pozycja SELL
stop loss na 1.12001 zrealizowało na 1.12016 a to już jakiś pieniądz

wg https://www.myfxbook.com/forex-broker-s ... ead/2512,1
o 15:28 spread był max 0.3

stop był ustawiony 15 minut wcześniej,w teorii powinno mi to dać jakieś pierwszeństwo przy realizacji?
czy za dużo wymagam od bucketshopów? :D
Jest przynajmniej jeden broker, który gwarantuje SL, więc jak nie chcesz mieć obsuw, to handluj u niego.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

(GLS też ma swoją cenę)

Wracając do Tickmill, przejrzałem historię i na obecną chwilę średni poślizg jednego stoplossa wynosi 4,25 ticka (EURUSD)


Jak rozegram więcej trejdów zrobię jakieś zestawienie na temat jak ślizgają się limity, stopy i take profity w Tickmill.
Moja strategia opiera się całkowicie na zleceniach oczekujących (bez stop entry)

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

Z moich obserwacji, w IC i Tickmillu stopy ślizgają się podobnie, z małą korzyścią dla IC. Tam z kolei jest wyższa prowizja (jak masz konto VIP to dużo wyższa) więc ostatecznie Tickmill wychodzi korzystniej.

W ostatnich tygodniach faktycznie poślizgi u obydwu brokerów trochę większe się zrobiły, stawiam, że to przez większą zmienność na rynku.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

dzieki Panowie !
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Pjoter pisze:
05 mar 2020, 20:34
(GLS też ma swoją cenę)

Wracając do Tickmill, przejrzałem historię i na obecną chwilę średni poślizg jednego stoplossa wynosi 4,25 ticka (EURUSD)


Jak rozegram więcej trejdów zrobię jakieś zestawienie na temat jak ślizgają się limity, stopy i take profity w Tickmill.
Moja strategia opiera się całkowicie na zleceniach oczekujących (bez stop entry)
Teoretycznie, grając na zlecenia limit masz szansę na lepszą cenę przy obsuwie, ale wtedy grasz pod prąd, co może być ryzykowne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

psk89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 cze 2016, 07:39

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: psk89 »

A może mi ktoś powiedzieć ile pipsów średnio wynoszą poślizgi na DAXie i czy często się zdarzają?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

ciezko cos takiego zmierzyc wiarygodnie. musialby to robic broker i analizowac wszystkie zlecenia klientow lub trader, ktory handluje caly dzien na daxie w rozny sposob. inaczej zawsze bedzie jakies przeklamanie. jak grasz na danych i bazujesz na wiekszej zmiennosci to napewno beda wieksze niz przy spokojnym swing tradingu. teraz zmiennosc zwariowala wiec poslizgi tez beda wieksze niz np tydzien temu. jak chcesz sie naprawde dowiedziec jakie beda poslizgi przy twoim tradingu to po prostu musisz chwile pohandlowac nawet na mikrolotach.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

psk89 pisze:
10 mar 2020, 19:59
A może mi ktoś powiedzieć ile pipsów średnio wynoszą poślizgi na DAXie i czy często się zdarzają?
Jeżeli przeanalizujesz wolumeny transakcyjne, to zobaczysz, że poślizgi to normalna sprawa.
Szczególnie przy tak dynamicznym rynku, jaki jest od ok. 3-ch tygodni, gdzie ATR(14)M15 sięga momentami powyżej 100 pips.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ