Tickmill UK - ECN Broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konta swap free są skierowane dla muzułmanów, bo prawo szariatu zabrania czerpania korzyści z "lichwy" i odsetek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bankowość_islamska

Taki rachunek jest praktycznie niemożliwy do otwarcia jeśli nie masz na imię Mohammed (być może jakiś broker z małej wysepki na końcu świata się zgodzi na zrobienie wyjątku, ale możesz mieć problem z wypłatą).

Wizja hedge'a u dwóch brokerów i zbierania żniw ze swapu brzmi pięknie, ale już tego próbowano 10 lat temu... ;)

Co do swapów...
Nie ma tu jakiejś zależności w relacji swap:model realizacji zleceń. Różnice stóp procentownych wszędzie będą takie same, ale to właśnie wysokość marży powoduje, że swapy różnią się między brokerami. Mogą też zdarzać się wyjątki i np. na pewnej grupie instrumentów gdzieś swap może być korzystniejszy, niż u innych brokerów. Czyli np. na EUR/USD może być lepiej w Tickmillu, a na GBP/USD lepiej gdzie indziej. Taki los tradera detalicznego ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: brg »

Swapy na edku są teraz mocno niekorzystne. Niska zmienność na rynku, wysoki kurs USDPLN i swap na L w wysokości ok 1-1.5 pipsa u wszystkich broków, u których mam konto skutecznie zniechęcają do trzymania pozycji na tej parze przez dłużej niż kilka godzin.

Żaden renomowany broker nie da Polakowi konta bez swapu.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

brg pisze:
16 lis 2019, 12:07
Swapy na edku są teraz mocno niekorzystne. Niska zmienność na rynku, wysoki kurs USDPLN i swap na L w wysokości ok 1-1.5 pipsa u wszystkich broków, u których mam konto skutecznie zniechęcają do trzymania pozycji na tej parze przez dłużej niż kilka godzin.

Żaden renomowany broker nie da Polakowi konta bez swapu.
Czyżby? :d
Moja pozycja krótka na edku trzymana dość długo wygenerowała zysk o wysokości 1882,30 pln dla jednego lota a w dodatku 539,20 pln dodatkowego zysku ze swapu ;)
Jakże mile widziany bonus :d
I pomysleć, że to właśnie na koncie classic który do spekulowania nie nadaje sie podobno w ogóle :d :d :d

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

brg pisze:
16 lis 2019, 12:07
Swapy na edku są teraz mocno niekorzystne. Niska zmienność na rynku, wysoki kurs USDPLN i swap na L w wysokości ok 1-1.5 pipsa u wszystkich broków, u których mam konto skutecznie zniechęcają do trzymania pozycji na tej parze przez dłużej niż kilka godzin.

Żaden renomowany broker nie da Polakowi konta bez swapu.
Swap na EURUSD na L faktycznie niekorzystny, ale kto długoterminowo gra Longa na edku, jak od kwietnia trwa trend spadkowy, a na pozycjach krótkich swap jest aktualnie dodatni, czyli można dodatkowo zarobić

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
16 lis 2019, 15:34
brg pisze:
16 lis 2019, 12:07
Swapy na edku są teraz mocno niekorzystne. Niska zmienność na rynku, wysoki kurs USDPLN i swap na L w wysokości ok 1-1.5 pipsa u wszystkich broków, u których mam konto skutecznie zniechęcają do trzymania pozycji na tej parze przez dłużej niż kilka godzin.

Żaden renomowany broker nie da Polakowi konta bez swapu.
Swap na EURUSD na L faktycznie niekorzystny, ale kto długoterminowo gra Longa na edku, jak od kwietnia trwa trend spadkowy, a na pozycjach krótkich swap jest aktualnie dodatni, czyli można dodatkowo zarobić
Jak poczytasz dział DT to tam prawie każdy w L od miesięcy był lub jest :d

Awatar użytkownika
blesS
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 406
Rejestracja: 28 mar 2011, 13:45

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: blesS »

Czy trzeba w jakiś sposób weryfikować neteller u brokera żeby zlecić wypłatę? Depozyt robiłem tylko przez przelew oraz dotpay, a planuję coś wypłacić na konto neteller.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Jak wplacales przez dotpay i przelew to musisz wyplacac przez dotpay i przelew.

Awatar użytkownika
blesS
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 406
Rejestracja: 28 mar 2011, 13:45

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: blesS »

Zgadza się, kazali zrobić przez dotpay albo przelew. Zleciłem dotpay, wczoraj miałem rano maila że kasa wysłana ale u mnie wciąż 0. Jak długo się czeka? Myślałem że dotpay jest natychmiastowy w momencie realizacji przez tickmill.

Edit. Nieważne już doszło.

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Brexit za Nami, trwają negocjacje dotyczące kwestii gospodarczych, finansowych, politycznych.... a mnie ciekawi czy zmieni się dźwignia :wink:
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Tickmill UK - ECN Broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

cytrynek pisze:
05 lut 2020, 09:13
Brexit za Nami, trwają negocjacje dotyczące kwestii gospodarczych, finansowych, politycznych.... a mnie ciekawi czy zmieni się dźwignia :wink:
FCA przyjęło regulacje ESMA na poziomie krajowym (jak praktycznie każdy kraj w UE + nawet Norwegia) więc wraz z wyjściem UK z Unii napewno nie. Ale może kiedyś, za jakiś czas im się odwidzi... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ