Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

rh-fx pisze:
bartek1916 pisze:czesc,

po aktualizacji MT4 mam problem z TcikStory. Pobralem dane, ale po uruchomieniu MT4 pojawia mi sie komunikat. W testach jakosc wychodzi n/a. Mozna sobie jakos z tym poradzic? Z miesiac temu dzialalo i mialem 99%.

Obrazek


Kliknij "Lubię to " w programie , do pojawienia sie zoltej gwiazdki. Wtedy nie bedzie pojawiał sie błąd.


Witam wszystkich

dla wszystkich taka mała informacja , wszędzie tam gdzie pokazuje się ten komunikat to brakuje mu jednego małego pliku , dziwne to jest ale tak to wygląda , jak wykasowałem ten plik to pokazywał mi się komunikat , a jak umieściłem obojętnie jaki plik z tym rozszerzeniem " symbols.sel " musi być wgrany w katalog gdzie po ściągnięciu bazy utworzą się pliki hst to odpalało normalnie bez problemu

w załączniku macie ten plik pusty

może ktoś wie dlaczego ?

tu macie link do MT4 bulid 232

http://www.tickstory.com/files/MetaTrader432.7z

-- Dodano: 30 sie 2013, 13:15 --

http://www.youtube.com/watch?v=082w1xI3BMk


bardzo ciekawe polecam zobaczyć !!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

Pomocy !!! za chwile mnie cos trafi. 5ty dzien po 4 godziny trace, przy prubach odpalenia skryptu CSV2FXT na mt 4 alpari build 509 z rezultatem can't open intput file w alertach, mam pobrane dane csv dla EJ od 2007 roku kopiuje je do folderu experts/file platformy, mam plik CSV2FXT przeciagam go na wykers eja i widze caly czas ten sam komunikat. Jest mi ktos w stanie pomoc?

Prosze o to zeby mnie nie odsylac zeby przeczytac caly temat dlatego ze np teraz nie mozna odpalic demowki na wersji mt4 build starszej niz 416 bo ponoc serwery nie dzialaja

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marek8
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:17

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: marek8 »

Witam,
przy testach wszystkie pary mają spread jaki był zdefiniowany przy pobieraniu danych tylko EURUSD ma 10 pips.
czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

P.S. w poprzednich wersjach działało OK.
Mk 9.23 - "....Wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy".

kamil52
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2011, 23:47

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: kamil52 »

marek8 pisze:Witam,
przy testach wszystkie pary mają spread jaki był zdefiniowany przy pobieraniu danych tylko EURUSD ma 10 pips.
czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

P.S. w poprzednich wersjach działało OK.
Jeżeli konwertowałeś dane skryptem w mt4, to można tam ustawić sztywny spread. Spróbuj jeszcze raz przerobić csv na hst i fxt, bo moim zdaniem to tam leży problem.

Ja mam za to inne pytanie, a mianowicie jak testować okresy dłuższe niż rok? W wersji którą posiadam jest ograniczenie do 2 gb, więc stworzenie plików historii z więcej niż roku odpada, nie mówiąc o okresie 5 czy 10 lat. Można testować rok po roku, ale w przypadku optymalizacji sprawa robi się nieco bardziej skomplikowana. Póki co przychodzi mi do głowy tylko import wyników z poszczególnych lat do excela i późniejsze sortowanie, sumowanie i dalsza analiza :?

Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

marek8 i kamil52 jaka macie wersje mt4? Nie moge dojsc gdzie lezy problem i staram sie wykluczyc ewentualna usterke. Musze komus zaplacic zeby ktos pomogl mi to uruchomic,? prosze o kontakt na priv z ewentualnymi ofertami.

Awatar użytkownika
marek8
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:17

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: marek8 »

Ja mam chyba tą najnowszą MT4 509 i najnowsza wersja Tick Story ją obsługuje.
Czy instrumenty w Alpari nie mają czasem własnych nazw np. EURUSD.alp ?
Jeżeli mają to musisz przy exporcie danych do MT4 użyć opcji "Map to" i wpisać nazwę instrumentu jaki używa platforma.
Może tu tkwi przyczyna.
Albo spróbuj demo brokera , który ma takie same nazwy instrumentów jak Tickstory- np. GFTUk MT4

PS.
....albo spróbuj zamiast opcji "export to file" wybrać ""export to MT4"
- następnie wybierz okres danych, w zakładce Metatrader info ustaw żądany spread, lewar , stopout idt. i ew. Map to i zrób export . Następnie otwórz Mt4 z poziomu Tickstory Tools -> Launch Mt4 , tylko tak zrób, żeby platforma się nie połączyła z brokerem i pozostała offline (np. zmień hasło na niewłaściwe).
Potem dodaj do wykresu jakiś EA , zeby zadziałał skrót F6 Tester strategii ustaw parametry EA i można testować - u mnie tak bynajmniej działa OK.( za wyjątkiem EURUSD tam jest u mnie zawsze nie wiadomo czemu spread 10 pips)

....coś pamiętam,że przy tej opcji exportu jakiej używasz tzn. "export to file" też chyba nie mogłem uruchomić testu i dałem sobie z tym spokój.

-- Dodano: sob 05-10-2013, 20:19 --

Ciekawostką jest fakt ,że jak ustawisz spread np. 20 pips na eurusd przy exporcie do MT4 to taki później jest przy testach, ale jak ustawisz mniej niż 10 to zawsze jest 10 pips :(

-- Dodano: sob 05-10-2013, 20:23 --

......

-- Dodano: sob 05-10-2013, 21:13 --
kamil52 pisze:
marek8 pisze:Witam,
przy testach wszystkie pary mają spread jaki był zdefiniowany przy pobieraniu danych tylko EURUSD ma 10 pips.
czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ?

P.S. w poprzednich wersjach działało OK.
Jeżeli konwertowałeś dane skryptem w mt4, to można tam ustawić sztywny spread. Spróbuj jeszcze raz przerobić csv na hst i fxt, bo moim zdaniem to tam leży problem.

Ja mam za to inne pytanie, a mianowicie jak testować okresy dłuższe niż rok? W wersji którą posiadam jest ograniczenie do 2 gb, więc stworzenie plików historii z więcej niż roku odpada, nie mówiąc o okresie 5 czy 10 lat. Można testować rok po roku, ale w przypadku optymalizacji sprawa robi się nieco bardziej skomplikowana. Póki co przychodzi mi do głowy tylko import wyników z poszczególnych lat do excela i późniejsze sortowanie, sumowanie i dalsza analiza :?

Przy zmianie MT4 na OANDA problem z ze spreadem 10 pips dla EURUSD zniknął :)
Mk 9.23 - "....Wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy".

Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

marek8

sciagnolem te dane przez tickstory lite, exportowalem to do mt4, tam jest potrzebny jescze jakis path?

Awatar użytkownika
marek8
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 26 lis 2011, 17:17

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: marek8 »

rób tak jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=R-rMOen4UHg
i powinno działać, - tylko odpalaj MT4 z poziomu TickStory.
i napisz jaki masz spread na EURUSD, bo u mnie znowu ten problem wrócił tzn. 10 pips spreadu.
Mk 9.23 - "....Wszystko możliwe jest dla tego kto wierzy".

Awatar użytkownika
Nowy500
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 996
Rejestracja: 13 lip 2012, 17:16

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: Nowy500 »

marek8 pisze:rób tak jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=R-rMOen4UHg
i powinno działać, - tylko odpalaj MT4 z poziomu TickStory.
i napisz jaki masz spread na EURUSD, bo u mnie znowu ten problem wrócił tzn. 10 pips spreadu.
ja wszystko dla ej sciagam wiec niestety nie moge pomoc przy eurusd, domyslam sie ze nie mozna ustawic z poziomu testera strategii spred nie na current tylko taki jaki chcemy :/

pin54
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 sie 2010, 17:30

Re: Tick data - 99% jakość modelowania w MetaTrader 4.

Nieprzeczytany post autor: pin54 »

Pobieżnie przeleciałem cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie nurtuje. Chodzi o to, że wygenerowałem sobie pliki hst i fxt za pomocą tickstory na windowsie. W domu niestety nie używam windowsa a tickstory nie chodzi pod wine. Co zrobić żeby użyć tyć hst i fxt na build 509 bez używania tickstory?

ODPOWIEDZ