Tajemnica dolara z Hongkongu

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post.

USDHKD od tej pary właściwie zaczynałem swoją przygodę z forexem w marcu tego roku. Teraz jest IMHO dobry moment na obserwację i szykowanie się na longi, ale zakładanie longa i czekanie na wybicie nie jest dobrym pomysłem ze względu na swap, który przynajmniej w fxpro jest w obydwie strony ujemny (ciekawe dlaczego :D), podobnie na oandzie. Fxpro promuje longi kosztem shortów a oanda odwrotnie.
Dodatkowo po dotarciu do bariery 7.75 fxpro podwyższyło minimalny spread do ośmiu punktów, chociaż w tabeli pozostała stara wartość 5 punktów:(.

W załączniku na wykresie miesięcznym zaznaczyłem dlaczego, moim zdaniem, wybicie będzie do góry.

Na wykresie dziennym zobaczcie na świecę z 20 kwietnia (zdarzyło się po północy:D). To moim zdaniem uświadamia dlaczego stawianie SL w okolicach 7.7497 to zły pomysł.

Najlepiej poczekać na wybicie z marazmu i dopiero wtedy zajmować pozycję, ale żeby zarobek był sensowny to musi być przynajmniej parę lotów.

Pozdrawiam serdecznie!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

N_Tesla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 lis 2008, 15:48

Nieprzeczytany post autor: N_Tesla »

Mój osobisty wskaźnik kierunku na eurusd pokazuje umocnienie dolara.
USDHKD podszedł do poziomu 7.76.
Obrazek

A jeśli to będzie fałszywe wybicie, to czekamy dalej :).


Jeśli ktoś chce zarobić na USDHKD polecam brokera UWCFX dla tej pary, ponieważ za pozycje długie naliczane są swapy dodatnie.
Obrazek
Obrazek



Zasada jest prosta.
Otwieramy długą pozycję jak najbliżej dolnego ograniczenia pary czyli poziomu 7.75 (jest to poziom broniony przez Centralny Bank Hongkongu poprzez osłabianie HKD). Dopóki kurs jest przy wspomnianej granicy zarabiamy na swapie (swoista lokata z dosyć wysokim procentem), a w dłuższym terminie czekamy na powrót kursu do wahań pomiędzy poziomami granicznymi czyli 7.75 - 7.85 .

Aby było to opłacalne należy skorzystać z dźwigni 1:500. Wówczas zarobek na swapie wychodzi w okolicach 70kilku % rocznie, licząc od kwoty zablokowanej na transakcję, a my czekamy na dojście kursu do górnej granicy w celu realizacji zysku.

Oczywiście jest kwestia stopa. Należy go ustawić w miejscu gdzie kurs może znaleźć się tylko w sytuacji utraty kontroli nad poziomem 7.75 przez Bank Centralny. Po paru miesiącach trzymania otwartej pozycji naliczony swap pokryje ewentualną stratę.
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
tarfue
Gaduła
Gaduła
Posty: 269
Rejestracja: 29 maja 2011, 22:28

Nieprzeczytany post autor: tarfue »

38 pipsów do dna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-BARON-
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 02 lip 2012, 15:50

Nieprzeczytany post autor: -BARON- »

Hm a gdzie teraz jest dodatni swap na tę parke, bo ja nie wiem. Swoja drogą bardzo ciekawa para emocje niczym w grze w golfa.

skrzat
Gaduła
Gaduła
Posty: 244
Rejestracja: 23 sie 2011, 12:14

Re:

Nieprzeczytany post autor: skrzat »

-BARON- pisze:Hm a gdzie teraz jest dodatni swap na tę parke, bo ja nie wiem. Swoja drogą bardzo ciekawa para emocje niczym w grze w golfa.
W Dukasie swap na longu to 0,01 :)

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Re: Re:

Nieprzeczytany post autor: xpep »

skrzat pisze:
W Dukasie swap na longu to 0,01 :)
hm jedna setna pipsa? to raczej na sam swap nie ma co grac, ale ogolnie pomysl na long term wydaje sie byc sure betem :D

ODPOWIEDZ