Szukam aktywnego forum o robotach

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb ale spójrz z innej perspektywy - MaRCHeW napisał, że ktoś musi zaprosić... Ty piszesz, że są różni użytkowinicy potrzebni i jest wiele różnorodnych zajęć... teraz powstaje pytanie jak dokonać tego aby ktoś nas zaprosił? ;)

ps. nie gniewajcie się, że wiercę dziurę w brzuchu... lubię proste zasady.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 14:46 przez Ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Trzeba wyróżnić się w tłumie :)

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb pisze:Trzeba wyróżnić się w tłumie

Kurdę konkret. Sypiesz ogólnikami. :) Jak mam się wyróżnić jak np chcę być testerem... jak mam się wyróżnić jak mam pomysły? dawać je na forum za free? przecież to niezgodne z Waszą koncepcją to dlaczego ja niby mam tak robić?

ps. rozumiesz gdzie tkwi problem? :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ja tam nie widzę żadnego problemu ;-)

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb pisze:Ja tam nie widzę żadnego problemu
I tymi miłymi słowami powinniśmy chyba zakończyć tą sympatyczną pogawędkę :) Ewidentnie z tego wynika że jesteście zamknięci przez duże Z i nie chce wam się przyjmować świerzaków no bo po co... no chyba, że ktoś na forum będzie rzucał koncepcjami i do realizacji którejś będzie wam po prostu niezbędny :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Rozumiem że masz na myśli forum o którym wspominał Green tak ? Z resztą, pomijając nazwę to chyba nie do końca pojmujesz idee zamkniętych for.
Skoro są one zamknięte to zapewne po to by wiedzą na nich zawartą nie szastać na lewo i prawo. To rodzi automatycznie problem zaufania pomiędzy ludźmi. Bo musi być pewność ze ktoś nie skopiuje całej wiedzy w pierwszy dzień i nie wrzuci tego w net. A to z kolei ogranicza mocno przyjmowanie nowych ludzi.
Po drugie z tą niezbędnością to bym nie przesadzał - zauważ że w takim układzie bardziej korzysta osoba mająca jakąś koncepcję. Bo to ona potrzebuje pomocy a nie forum.

A z tą zamkniętością to też bez sensu argument. Bo skąd możesz wiedzieć jakie jest jakieś forum skoro Cię tam nie ma ?

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb pisze:Rozumiem że masz na myśli forum o którym wspominał Green tak ? Z resztą, pomijając nazwę to chyba nie do końca pojmujesz idee zamkniętych for.
Skoro są one zamknięte to zapewne po to by wiedzą na nich zawartą nie szastać na lewo i prawo. To rodzi automatycznie problem zaufania pomiędzy ludźmi. Bo musi być pewność ze ktoś nie skopiuje całej wiedzy w pierwszy dzień i nie wrzuci tego w net. A to z kolei ogranicza mocno przyjmowanie nowych ludzi.
No widzisz a można było tak odrazu :) Ciężko Ci nie przyznać racji
Cyb pisze:Po drugie z tą niezbędnością to bym nie przesadzał - zauważ że w takim układzie bardziej korzysta osoba mająca jakąś koncepcję. Bo to ona potrzebuje pomocy a nie forum.
Tu mamy inne zdanie - korzystają OBIE strony. No chyba, że na zamkniętych forach są sami milionerzy którzy już tylko tłuką jeden i ten sam swój pomysł który daje duże zwroty....
Cyb pisze:A z tą zamkniętością to też bez sensu argument. Bo skąd możesz wiedzieć jakie jest jakieś forum skoro Cię tam nie ma ?
No chyba to dość łatwo ocenić... jak? np poprzez próbę uzyskania konkretnych odpowiedzi co do warunków wejścia...

ps. Green również nie odpisał... to chyba świadczy, że jest zamknięte przez duże Z ;)
przy tym abyś dobrze mnie zrozumiał - zamknięte dla większości wcale nie znaczy przecież zamknięte całkowicie ;)

ps. dla mnie to oznacza ni mniej ni więcej, że nie przedstawiam żadnej wartości dodanej jako potencjalny nowy forumowicz....
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 18:44 przez Ciekawy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ja nie napisałem że druga strona nie korzysta. Napisałem że ta pierwsza korzysta bardziej bo ma szanse zrealizować swój pomysł. A czy będzie on coś warty czy nie to już inna kwestia.
A co do warunków to przecież uzyskałeś odpowiedź. Wystarczy się wyróżnić z tłumu czy też tak jak pisał Marchew - pokazać że ma się coś do zaoferowania... Jakich więcej odpowiedzi oczekujesz ?

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

Cyb pisze:A co do warunków to przecież uzyskałeś odpowiedź. Wystarczy się wyróżnić z tłumu
Cyb ja Ciebie naprawdę bardzo lubię :) ale Ty sobie chyba ze mnie teraz żartujesz... to tak jak ja na Twoje pytanie np. co trzeba zrobić aby projektować samochody dla BMW odpowiedziałbym: wyróżnić się z tłumu projektantów.
Odpowiedź niby prawdziwa lecz nie zawiera innych drobnych szczegółów np. w jaki sposób? wyróżnić się można robiąc nawet głupie miny.... ;)
Ja to tak rozumiem, że najpierw muszę się chwalić wszystkim na np tym forum a później ktoś mnie wyłowi... tylko skąd mam mieć choć cień nadziei, że nie będę tym który oddaje np pomysły innym za free nic z tego nie mając? tak jak napisałem wcześniej i Ty to potwierdziłeś - WY chronicie swoją wiedzę/pomysły to czemu ja mam tego nie robić? Jakie mam gwarancje przy tak rozmytym systemie wejścia w nowe szeregi? Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.

ps. nic osobistego - to taka moja refleksja na ten temat.

Jedyne co do mnie dociera to to co napisałeś odnośnie zaufania i idei for zamkniętych. Z kolei z tego wynika, że jeśli chcemy rozwijać się w tym temacie to musimy robić to sami nie licząc na pomoc...

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ale przecież jest też opcja taka którą podał Marchew. Jeżeli uważasz że masz coś co zainteresuje społeczność forum, lub jesteś w stanie udowodnić że Twoja osoba naprawdę coś wniesie to śmiało możesz się zgłosić. I nikt nie każe wykładać Ci wszystkiego, wystarczą ogólniki które w razie odmownej decyzji nie ujawnią Twoich tajemnic....

ODPOWIEDZ