Szkolenia Forex?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

No i gites

Tomi833
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2018, 14:32

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Tomi833 »

Fraktal Trader...
Opiszę wam moje doświadczenia i spostrzeżenia związane z tą firmą i jak zaznaczę jest to wyłącznie moja opinia, którą mam prawo wyrazić jako, że byłem uczestnikiem szkolenia zaawansowanego...
Otóż zacznę od samego początku. Szkoleniem zaawansowanym zainteresowałem się gdy znajoma wysłała mi informację na temat tej firmy. Pojechałem na to szkolenie i jak to w większości takich szkoleń jest to czysty marketing; pełno fajnych obrazków skojarzeń tak aby ludzie dobrze się poczuli; mieli poczucie zrozumienia na luzie; fajna gadka itp...Jedno co przykuło od razu moją uwagę to reklama brokera gdzie namawiali od razu na założenie konta u danego brokera i najlepiej otworzenie od razu konta real. Jeżeli ktoś reklamuje danego brokera poprzez to, że mówi otwórzcie rachunek u tego i tego to już jest reklama i nic tu ma do tego, że ktoś mówi Ci, że on z nimi nie współpracuje...Zwykle brokerzy wynagradzają takie firmy i dostają często pewne profity...
No i co, fajne szkolenie podstawowe tylko 220zł. Faktycznie niewiele ale na koniec kurtyna opada i jest odsłona szkolenia zaawansowanego za 5990zł, ale jeżeli kupisz w przeciągu 7 dni to otrzymujesz je za 4990zł. I tu już was ostrzegam przed taką formą reklamy, żebyście zwrócili na to uwagę jeżeli ktoś zachęca Cię zmiejszonym kosztem przed upływem danego czasu do jakiegoś kursu i w tym czasie pokazuje jakie można odnieść niesłychane korzyści; a na koniec odsłania Ci realna cenę to jest to najstarszy i najskuteczniejszy chwyt marketingowy...
Kolejnym etapem było zapisanie się na szkolenie zaawansowane dwa dni wiedzy tylko i wyłącznie wiedzy i to w weekend gdzie rynek jest zamknięty i można "analizować" tylko i wyłącznie na wykresach które się wydarzyły i które jeszcze są wcześniej przygotowane. Po skończonym kursie każdy otrzymał również dostęp za tą cenę do live tradingów, które odbywały się co dziennie. I tu właśnie tylko tydzień wystarczył mi abym zrozumiał, że ich metoda jest nieskuteczna. Swój system opierają na falach Elliotta(system wymyślony w latach 30-40) Złośliwi zarzucają mi, że ne pojąłem tej metody do końca; faktycznie i tak jest. Ale tydzień na livetradingach pokazał mi i wystarczył, a żeby się przekonać jak oni bardzo się mylą i robią masę błędów i można było powiedzieć, że ani jednej słusznej oceny nie mieli. Często również analizował rynek tam Kamil który również wielokrotnie się mylił. Zaznaczam, że Fale idzie fajnie rozrysować i wszystko się elegancko pokrywa na wykresach już przeszłych tych co były ale nie wyznaczając przyszłość bo jeżeli ta metoda była skuteczna i wyznaczała pewnie kierunek trendu to pewnie każdy byłby bogaty i stosował tą metodę. W późniejszym czasie napotkałem również kogoś kto bardzo mnie krytykował za negatywne komentarze, ale w końcu stwierdził jednoznacznie i tu zacytuje "że grając samą metodą Fraktala nie idzie po prostu zarobić..."
Moje dalsze poszukiwania były już tylko potwierdzeniem tego jak bardzo jest to nie skuteczna metoda. Natrafiłem na materiały Mieczysława Siudka który jasno i wyraźnie tłumaczy o działaniu tego systemu i co tak naprawdę wywołuje ruch cen na wykresie i jak powinniśmy postrzegać rynek. Poznałem również kilka dobrych traderów z wieloletnim stażem i jeden z nich powiedział mi coś interesującego a mianowicie: "chcesz zostać dobrym traderem czy analitykiem bo szkoleniowcy to głownie dobrzy analitycy ..." a i co najważniejsze", że żaden poważny traderem nie gra takimi systemami jak Fale Elliotta bo to system który był zbudowany w latach 30. Obecnie rynek przeżył tak wielką transformację, że po prostu to nie działa..."
Przede wszystkim chciałbym was ostrzec przed tym szkoleniem ze względu, że nie ma żadnych złotych i szybkich środków do osiągnięcia celu i nie nauczycie się tego w kilka miesięcy a tym bardziej za pieniądze. Lepiej te kilka tysięcy zainwestujcie w rynek i próbować. Chociaż również nie polecam tego robić w taki sposób a otwarcie konta demo z kwotą max.1000$ i jeżeli wyjdzie wam z podwojeniem tego konta to możecie wejść i ostrożnie z małych ryzykiem inwestujcie na realu ale nie prędzej niż podwoicie te konto.
Większość szkoleniowców po prostu nie umie zarabiać na rynku dlatego uczą bo to jedyna droga dla nich gdzie mogą zarobić jakąś kasę i to tyle... Często pokazując jakie to nie osiągnęli dobre wyniki najczęściej plusowe statmenty a nikt nie wie ile czekali na taki trade i ile stracili kasy żeby nagrać tą jedną dobrą zyskowną transakcję.
Niektórzy zapytają się mnie dlaczego to piszę skoro sam byłem na kursie. I tu odpowiedź jest prosta bo nie wiedziałem tego co teraz wiem, a co niektórych chciałbym uchronić przed wywaleniem pieniędzy w błoto i to tyle. Nie ma złotych środków. Praca Tradera to ciężka i mozolna droga i siedzenie dzień w dzień na wykresach. Nie słuchajcie tekstów chcesz siedzieć godzinę dziennie po szkoleniach i zarabiać kupę kasy jak my...zobacz ile zarabiamy my i nasi studenci...pamiętajcie to jest dobry marketing...
A najlepsze to co zrobił teraz Fraktal Trader to to, że zatrudnił znanego speca marketingowego od randek tak zobaczcie sobie na kanale YouTube na pewno znajdziecie...
Polecam również śledzenie grupy TJS na facebooku jest wiele informacji na temat płatnych szkoleń itp...
Co mógłbym zaproponować wam w zamian przeglądajcie filmiki na temat najprostszych metod price action; gra z trendem i na co warto zwrócić uwagę to wolumen cenowy który jest najważniejszy na wykresie bo dzięki niemu można wiele wyczytać choćby to jak będzie rozegrany trend dzięki sprytnej relokacji pieniędzy dużych inwestorów. Poszukajcie fora związane z tematyką forexa czy giełdy itp...wiele ludzi dzieli się rożnego typu wskaźnikami ZA DARMO, które również są pomocne w wyznaczeniu trendu...instalujcie i działajcie...testujcie tylko tak się nauczycie
Ahhh jeszcze jedna bardzo ważna kwestia gdy zacząłem wystawić komentarze na temat błędów jakich robią fraktalowcy usunięto mnie od razu ze wszystkich grup Fraktal Trader. Nikt nie podjął ze mną konstruktywnej rozmowy i co najważniejsze to to, że zapłaciłem za dostęp do tych grup a mnie usunięto z nich...Tak robią ludzie szczerzy i Ci którzy nic nie ukrywają? Moim zdaniem raczej nie...Moje posty na Fraktal trader również ginęły zwykle po kilku minutach...Jeżeli nikt nic nie ma do ukrycia to po prostu nic nie usuwa i odpowiada konkretnie na zarzuty....
To na tyle i pamiętajcie to jest moja opinia i nie musicie się z nią zgadzać anie jej popierać...
Pozdrawiam
Tomek

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak mozna nawet przez sekunde pomyslec, ze 5000.00 zrobi z nas tradera. Co do fal Elliotta to wypowiem sie w dziale strategii zeby nie wygladalo zle. Za $5000.00 to ewentualnie mozna sie dowiedziec, ze nie bedziemy traderami. Powodzenia

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldeborn pisze:Jak mozna nawet przez sekunde pomyslec, ze 5000.00 zrobi z nas tradera. Co do fal Elliotta to wypowiem sie w dziale strategii zeby nie wygladalo zle. Za $5000.00 to ewentualnie mozna sie dowiedziec, ze nie bedziemy traderami. Powodzenia
Caldeborn,
czyżbyś nie doceniał wyobraźni ludzkiej? Wyobraźni pomnożonej przez pragnienia bogactwa podniesionej do potęgi chciwości?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Dokładnie, kto nie był na płatnym kursie niech pierwszy rzuci kamieniem, też pamiętam tą euforię, że zaraz, zarusieńko pieniądze zaczną mi się kocić bo ... zapłaciłem za kurs. :mrgreen:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

T-REX pisze:Dokładnie, kto nie był na płatnym kursie niech pierwszy rzuci kamieniem, też pamiętam tą euforię, że zaraz, zarusieńko pieniądze zaczną mi się kocić bo ... zapłaciłem za kurs. :mrgreen:
Ja nie byłem, ale myślę, że tak samo bym się czuł podjarany myślą, że do tej pory żyłem w tak wielkiej nieświadomości, a zaraz zacznie się prawdziwa zmiana w życiu.

Co do tych wszystkich kursów to widzę, że bardzo istotnym problemem jest brak uświadamiania ludzi, że bogactwo można osiągnąć przede wszystkim z bogactwa. Ludzie płacą za kurs nie rzadko znaczną część oszczędności po to, bo chcą mieć nadzieję na zmianę swojego marnego losu. Najlepiej z 2000 zrobić milion.
A patrząc na to bardziej realnie. Czy 40% rocznego zwrotu z inwestycji to dużo? Wg mnie bardzo dużo. Niejednen zarządzający funduszem dałby się pociąć za takie zwroty rok do roku.
Czy 40% z 1000 zł to dużo? A z 10 000?
To zależy... Zależy od ilości pracy włożonej w uzyskanie tego zwrotu. Jeżeli na te 40% ktoś realizuje 100 i więcej transakcji w roku, co przekłada się na setki godzin przed wykresami to jest to kwota nie warta poświęconego czasu.
Oczywiście, są może i ludzie, którzy robią te 40% na 5 transakcjach w roku. Pytanie tylko czy w takim wypadku mówimy o systemie, o szczęściu czy o bardzo dobrym trendzie, w który ktoś się wstrzelił.
I tu mamy kolejne pytanie: czy sposób naszej gry jest w stanie zapewnić powtarzalność w ciągu co najmniej kilku lat.
Co z tego, że w rok zarobię 40%, w drugi 40% od sumy z pierwszego roku, skoro w 3 stracę 30% od sumy z 2 lat co da mi 37% totalnego zysku łącznie z 3 lat.
Nawet przy kapitale początkowym 100 000 i przy założeniu, że robilibyśmy jednak te 40% rocznie dostaniemy 3333 zł miesięcznie brutto. -19% podatku da nam 2700 netto. Za full time stres i mocno nienormowane godziny pracy. Dużo?
Do tego trzeba dodać ubezpieczenia zdrowotne i inne koszty.
Oczywiście tutaj każdy celuje nie w 40%, ale minimum 400%, a najlepiej 4000%. Tylko coś za coś. Większe nastawienie na ryzyko to większe wahania kapitału. To większa szansa, że byle zagapienie puści nas z torbami przekreślając miesiące naszej pracy.
Poza tym, mając 1000 można celować w 4000%, ale zrobisz to samo mając 100 000?

I tu chyba leży główny problem tych wszystkich kursów. Nawet nie same techniki, które nie działają, ale brak uświadamiania ludzi czym tak na prawdę jest zajęcie, które chcą robić.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Czy kurs eurusd jutro spadnie? Czy zamkniecie kursu bedzie powyzej czy ponizej zaamkniecia z z dzis? Jak zarabiac na zmianie kursu? Co to jest analiza techniczna? I tak dalej:.. Gdyby przy rejestradcji na to forum byla taka lista pytan wtedy niektorzy mieli by wstepny kurs heh. Reszta ktora rejestrtuje sie w innym celu ominelaby to i dostala dosetp do wybranych dzialow jak off topic gzie jest moderacja przed otwarciem. Wtedy moze ten problem bylby choc troche rozwiqazany

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Załóż sobie biznes i wymyśl różne ograniczenia tak aby zmniejszyć własną bazę klientowską ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Czy to taki biznes to nie wiem, musiałbym znowu włączyć reklamy żeby to sprawdzić :mrgreen:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Szkolenia Forex?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

T-REX pisze:Czy to taki biznes to nie wiem, musiałbym znowu włączyć reklamy żeby to sprawdzić :mrgreen:
To jest działalność przynosząca zyski, forum jest jednym z filarów całego modelu biznesowego ale nie jedynym... czy to biznes wielki czy nie nie mam pojęcia, wiem że jest tu kilka osób których słucham i czytam uważnie. Są osoby które mnie irytują, staram się omijać je łukiem choć nie zawsze się mi to udaje.... nawet polubiłem to miejsce :D

ODPOWIEDZ