Szkolenia - Czy warto?

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2337
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

PatrykKrupinski pisze:Samemu pracowałem w advanze i HFT Brokers, w każdej firmie na stanowisku DTW (departament transakcji własnych) i odszedłem z pracy 04.05.2015. Jak tylko odszedłem to pojawiły się osoby które zaczęły wypisywać ze zostałem wylany z pracy... ludzie którzy mnie w życiu an oczy nie widzieli, wiedzieli o mnie więcej niż ja sam jak zrobiłem szkolenie.

Tak więc czy warto kupować szkolenia? Jak ktoś chce samemu dochodzić latami to szkoda czasu bo i tak wszystkiego się nie nauczy. Jak ktoś chce się czegoś nauczyć i zaoszczędzić kupę czasu to polecam ale nie szukajcie jednodniowych szkoleń o systemach. Na rynku są systemy i style grania a wam chyba chodzi żeby wyrobić sobie swój własny styl czy nie?
Szkolenie to droga do celu a nie sam cel ;)
Problemem szkoleń w PL jest cena do jakości no i co tu dużo mówić; szkolenie na danych historycznych. Powiem wam tak gdy znacie angielski tam jest inaczej szkolenia są droższe ale w większości przypadków szkoleniowiec ma swoich ludzi którzy pracują z wami przez 24H bo są rozsiani po całym świecie i trejduą LIVE dla post-szkoleniowców. Dziwne co ? Ktoś zapyta dlaczego tak nie u nas... bo jak ja walczę z pseudo szkoleniowcami razem z innymi kolegami to mi sie wydaje że macie to w dupie i myślicie sobie co tam wie taki koleś jak ja. Większość z was płaci kokosy za szkolenie a później szkoleniowcy się chwalą jak łatwo zarobili 1 MNL na polaczkach, i to jest do hucpa. Pamiętajcie że oni tylko szkolą - tzn że na tych danych historycznych które wam prezentują nie zawarli ŻADNEJ TRANSAKCJI - ŻADNEJ - nie zaryzykowali ani grosza... ale twierdzą że Wam się uda. I mają wyjeban. na to bo już zapłaciliście
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ConsiliumFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 21 lip 2015, 13:14

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: ConsiliumFX »

Na podstawie tego artykułu to wątpię czy jest to rozsądne rozwiązanie.

http://fxmag.pl/artykul/i/nabici-w-szkolenia

Chyba lepiej inwestować samemu.

Awatar użytkownika
Yaco77
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:03

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: Yaco77 »

Proba odpowiedz na pytanie czy warto brac udzial w szkoleniach i wydawac kase na platne szkolenia http://www.tradingportal.pl/czy-szkolen ... potrzebne/.
Trading Portal, Dla Traderów i Nie tylko
Adres WWW w profilu

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

wyzwanie dla wszystkich szkoleniowców z Polski:
https://www.youtube.com/watch?v=xBlIFicwvsk
nominowano:
1. Robert Smug (Profit Trader)
2. Rafał Glinicki (VSA Trader)
3. Tomasz Rozmus (Smart Trader)
4. Sebastian Urbański (Szkoła Forex)
5. Tomasz dubiński (Akademia Forex)
6. Piotr Gut i Krzysztof Daleki (HQ trader)
7. Michał Wiśniewski (forex yes trader)
8. Maciej Goliński (trading educators)
9. Jerzy Jarowy i jego team (Profit point)
10. Łukasz Fijołek (Fibionacci team)
11. Patryk Krupiński
12. Michał Zbróg
13. Robert Gawęda
14. Marcin Tuszkiewicz (Investio)
15. Piotr Głowacki (Infoinwestor)
16. Mieczysław Siudek
17. Paweł Zakrzewski
18. Dawid Augustyn

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Już widzę jak się rzucą ^_^ organizator trochę naiwny chyba.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Najpierw niech pokażą podgląd do historii swoich rachunków z 5 ostatnich lat. Powinno byc tam wszystko od Japonii 2011, poprzez pierwszą i druga interwencję na franku.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Przekaz jest jasny. Kto podejmie rękawicę to chwała mu za to. Jeśli szkoleniowiec nie ma nic do pokazania to się nie zjawi w czerwcu na "ringu". W rezultacie czego do kilku set osób trafi informacja, kto podjął wyzwanie i z jakimi wynikami. Resztę można skreślić. Trzeba jakoś oddzielić plewy od ziaren.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trochę to prowokacyjne, tak mimo wszystko ;). Z tego co pamiętam idea jest taka, że mają się gdzieś spotkać i przez tydzień handlować w jednym miejscu. Co by nie było, tydzień to nic. Trafi się komuś dobry mini-trendzik na jego ulubionym instrumencie to oznacza, że co? Jest super szkoleniowcem? Trafi się zły i wtopił konto ale zdecydował się podjąć wyzwanie - to też jest dobry? :)

Drugi problem - dla scalpujących i day-traderów luz ale przy systemach średnioterminowych (i wyżej) może być sytuacja, że trafi się tydzień, który do handlu nadawać się (dla niego?) nie będzie. Sam handluję day-tradingowo ale czasem przez kilka dni np. nie otwieram nic - to dobrze czy źle w takiej sytuacji?

Ale faktem jest, że z drugiej strony szkoleniowcom powinno zależeć na rozgłosie i dobrym PR-rze, tylko pytanie czy właściwa forma? Zobaczymy po reakcjach ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jamesfisher pisze: Resztę można skreślić. Trzeba jakoś oddzielić plewy od ziaren.
Pytanie czy w ten sposób można oddzielać ziarno od plew. Jeśli szkoleniowiec oznajmi, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie z powodu krótkiego czasu takiego testu czy też stwierdzając, że nie na tym polega ich trading aby zamykać się na całe dni i gapić w monitory to jest to zrozumiałe. Myślę, że wielu oleje tą rywalizację, bo sam jej charakter jest mało zachęcający. Gdybym prowadził szkolenia na pewno nie wziąłbym udziału w czymś takim bo to urąga pewnym zasadom, jakimi kieruję się w tradingu, nie każdy gra tak jak Zaorski i trzeba to uszanować.
Lepsza byłaby rywalizacja przez rok czasu, zrobienie konkursu tak jak to robią brokerzy z podglądem dla wszystkich w internecie, to byłaby szansa na wykazanie się bez względu na styl inwestycyjny i charakter tradingu.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Szkolenia - Czy warto?

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

alinoe pisze:
jamesfisher pisze: Resztę można skreślić. Trzeba jakoś oddzielić plewy od ziaren.
Pytanie czy w ten sposób można oddzielać ziarno od plew. Jeśli szkoleniowiec oznajmi, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie z powodu krótkiego czasu takiego testu czy też stwierdzając, że nie na tym polega ich trading aby zamykać się na całe dni i gapić w monitory to jest to zrozumiałe. Myślę, że wielu oleje tą rywalizację, bo sam jej charakter jest mało zachęcający. Gdybym prowadził szkolenia na pewno nie wziąłbym udziału w czymś takim bo to urąga pewnym zasadom, jakimi kieruję się w tradingu, nie każdy gra tak jak Zaorski i trzeba to uszanować.
Lepsza byłaby rywalizacja przez rok czasu, zrobienie konkursu tak jak to robią brokerzy z podglądem dla wszystkich w internecie, to byłaby szansa na wykazanie się bez względu na styl inwestycyjny i charakter tradingu.
Zgadza się. Warunki są narzucone i wielu szkoleniowcom to się nie spodoba. Dlatego warto będzie zwrócić uwagę na tych, którzy się stawią.

ODPOWIEDZ