Szkoła Scalpingu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Uzywasz techniki skalpingu?

Tak
198
54%
Nie
57
15%
Zamierzam
95
26%
Nie mam potrzeby
19
5%
 
Liczba głosów: 369

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Dzięki za szybką odpowiedź. Jednak na Admiral Markets na mt4 jak wprowadzimy ten skrypt to system odmawia ręcznego przesunięcia linii.Wysakuje okienko z mt4 do modyfikacji i wpisania cyfrowego połozenia tej linii

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

miałem tak samo na początku aktualizacji mt4, teraz jest juz spoko.

Ogólnie to ja robię tak:
- na wyłączonej strategi lvove kupuje/sprzedaje,
- włączam strategię, aktywuje mi się na wykresie tp i sl (które wcześniej sam w ustawieniach ustawiłem),
- wyłączam strategie i bez problemu przesuwam poziom tp/sl bez okienka modyfikacji.
Trochę zagmatwane, ale na moje potrzeby wystarczy

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Sprawdzałem ten sposób na koncie demo Jednak ciągle włącza się to upierdliwe okienko modyfikacji :|

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

kupidyn pisze:Ogólnie to ja robię tak:
- na wyłączonej strategi lvove kupuje/sprzedaje,
- włączam strategię, aktywuje mi się na wykresie tp i sl (które wcześniej sam w ustawieniach ustawiłem),
- wyłączam strategie i bez problemu przesuwam poziom tp/sl bez okienka modyfikacji.
Trochę zagmatwane, ale na moje potrzeby wystarczy
Szprytny sposób :D tak samo robię. Tylko jeszcze usuwam po wyłączeniu wszystkie obiekty z wykresu
żeby przy okazji zawarcia transakcji na innej parze nie przestawiało poprzednich.

A z tym oknem modyfikacji spróbuj coś tam w opcjach za fajkować bądź odwrotnie.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Klikaniem to można aktualnie chwycić poziom otwarcia pozycji i przesunąć w górę lub w dół, wtedy odpowiednio po prawidłowej stronie ustawi się SL lub TP. Trzeba tylko w opcjach w zakładce Handel zahaczyć OneClickTrading, a w zakładce Wykres>"Pokaż poziomy transakcji" (można użyć opcji z "alt" do przesuwania poziomów bo czasami niechcący można sobie poziom przesunąć). Ja mam tak poustawiane i nie pojawia się okienko modyfikacji. Pojawia się one tylko wtedy, kiedy włączając OneClickTrading nie klikniesz "Akceptuję niniejsze warunki". Nie trzeba wtedy kombinować ze skryptami i wszystko działa płynnie, a używam tego w am i armada. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Powyższe porady faktycznie załatwiły kwestię. Dzięki.W armadzie jest ten skrypt OneClick i w ustawieniach trzeba zaptaszkować <Akceptuję warunki...> a wtedy elegancko można przestawiać same linie.

Jakie strony,blogi z PA scalping moglibyście polecić?

gervazy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 16 lut 2013, 00:07

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: gervazy »

Witam wszystkich!
Jestem początkujący i dopiero szukam swojego miejsca z tym bajzlu. :)
Próbowałem różnych metod i TFów ale jakoś do tej pory nie potrafiłem "wyczuć" rynku.
Trafiłem dziś na ten wątek i bardzo mi się spodobał (dzięki grafmax :) )
Kilka szybkich wejść i wyjść i nagle okazało się, że wreszcie mogę to kontrolować :)
Wynik taki sobie ale pozytywny. Zresztą to mało istotne teraz dla mnie. Na tym etapie większą wagę przywiązuję do tego jak czuję się z metodą i TFem. Chcę wszystkim uczestnikom wątku bardzo podziękować, a jednocześnie mam pewną sugestię. Wydaje mi się, że byłoby lepiej gdyby przy zamieszczaniu screenów z zajętych pozycji jakoś uzasadnić to co jest na screenie. Dlaczego wszedłem akurat tutaj i jak planuję wyjście lub dlaczego właśnie tu wyszedłem. Taki opis byłby pożyteczny dla wszystkich. Ktoś kto to czyta mógłby więcej się dowiedzieć a ktoś inny mógłby skomentować (wytknąć błędy lub pochwalić lub dołożyć po prostu swoje trzy grosze) z korzyścią dla autora screenów.
Samych dodatnich pipsów wszystkim życzę.

Awatar użytkownika
bfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1260
Rejestracja: 11 sty 2013, 15:49

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: bfx »

Czesc. Ten wątek umarł dawno temu.. Poszukaj innego o scalpingu jeśli Cie to interesuje. :D
"Ty też jesteś Bogiem! Tylko uświadom to sobie, sobie"

bllixu
Gaduła
Gaduła
Posty: 142
Rejestracja: 29 sty 2014, 12:57

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: bllixu »

mam pytanie moglbys opisac na jakiej podstawie wiesz ze pozycje trzeba otworzyc lub zamknac , jakich wskaznikow uzywasz , jestem poczatkujacy i wydaje mi sie ze scalping na poczatek to dobra strategia

EFFECTIVE

Re: Szkoła Scalpingu

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

bllixu pisze:mam pytanie moglbys opisac na jakiej podstawie wiesz ze pozycje trzeba otworzyc lub zamknac , jakich wskaznikow uzywasz , jestem poczatkujacy i wydaje mi sie ze scalping na poczatek to dobra strategia

a żeś temat odgrzebał... wskaźniki są na odstrzał, im wcześniej do tego przywykniesz tym lepiej.

Kazda strategia która pozwoli Ci zarabiać jest dobra. Nie ma czegos takiego ''jak na początek'' Jeśli udaje Ci się zarabiać dzięki strategii to ją ciśniesz aż milo i tyle bez większej filozofii, chodzi o kapustę a nie o ''piękne zagrania'' niech będą brzydkie, ważne zebyś zarabiał.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ