Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Dlatego na razie sobie obserwuje prace tego robota na dwoch statmentach z myfxbook a decyzje kupna podejme do miesiaca. Jest tez caly statment pracy za rok 2014 ale tak jak wspomnialem obserwuje sobie ta aukcje bo zle nie wyglada.
Duzy zysk a male obsuniecie DD. Nie ma nigdzie na allegro takich aukcji aby ktos udostepnial realne wyplaty i myfxbook live z realnego konta. Dlatego ta aukcja sie zainteresowalem.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jeśli kupisz to znać na forum albo na PW jak ida inwestycje.
"Choise, the problem is choise"

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

Dobiera pozycje w kierunku strat. Ciekawe jaki- jeśli ma - SL na kapitale?

paki
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 12 paź 2011, 05:04

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: paki »

Sam fakt, że dla 0.01 zalecany kapitał to 5000$...

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Jedyna sluszna strategia ktora daje pewne zyski ale musi byc odpowiedni depozyt. Uwazam ze inne systemy i strategie mozna sobie wsadzic miedzy ksiazki bo zachowanie rynku to najlepiej wychodzi w teorii ksiazkowej a nie w praktyce na zywo. Rozmawialem z gosciem od automatu i ten automat nie stawia co 30 lub 50 pips na pale pozycji. On stawia je w nowych utworzonych strefach podazy i popytu a jak jest nagly duzy spadek ceny i spore momentum to automat w ogole nie dodaje pozycji stratnych, tylko czeka az rynek sie uspokoi i zacznie tworzyc sie nowa strefa podazy i popytu oraz wsparcia i oporu wiec to moim zdaniem idealne rozwiazanie. Jesli chodzi o depozyt $5000 na kazde 0.01 to dlatego aby obsuniecie kapitalu bylo srednio na poziomie do 5-6% max. Takie rozwiazanie pozwala na wyeliminowanie nerwow i stresu z trading'u. Po osiagnieciu 10% obsuniecia automat zaczyna robic Hedge a stop out jego jest na 30% z tym ze podobno wszystko mozna sobie samemu ustawic wedle wlasnego uznania i akceptacji ryzyka inwestycyjnego.
JAREK67 pisze:Dobiera pozycje w kierunku strat. Ciekawe jaki- jeśli ma - SL na kapitale?
-- Dodano: 28 sty 2015, 03:51 --

Jak kupie i zaczne testowac to zaraz opisze jak dziala u mnie. Ja bede inwestowal depozytem $5000

Arturro pisze:Jeśli kupisz to znać na forum albo na PW jak ida inwestycje.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

koalafx pisze:Jedyna sluszna strategia ktora daje pewne zyski ale musi byc odpowiedni depozyt. Uwazam ze inne systemy i strategie mozna sobie wsadzic miedzy ksiazki bo zachowanie rynku to najlepiej wychodzi w teorii ksiazkowej a nie w praktyce na zywo. Rozmawialem z gosciem od automatu i ten automat nie stawia co 30 lub 50 pips na pale pozycji. On stawia je w nowych utworzonych strefach podazy i popytu a jak jest nagly duzy spadek ceny i spore momentum to automat w ogole nie dodaje pozycji stratnych, tylko czeka az rynek sie uspokoi i zacznie tworzyc sie nowa strefa podazy i popytu oraz wsparcia i oporu wiec to moim zdaniem idealne rozwiazanie. Jesli chodzi o depozyt $5000 na kazde 0.01 to dlatego aby obsuniecie kapitalu bylo srednio na poziomie do 5-6% max. Takie rozwiazanie pozwala na wyeliminowanie nerwow i stresu z trading'u. Po osiagnieciu 10% obsuniecia automat zaczyna robic Hedge a stop out jego jest na 30% z tym ze podobno wszystko mozna sobie samemu ustawic wedle wlasnego uznania i akceptacji ryzyka inwestycyjnego.
JAREK67 pisze:Dobiera pozycje w kierunku strat. Ciekawe jaki- jeśli ma - SL na kapitale?
-- Dodano: 28 sty 2015, 03:51 --

Jak kupie i zaczne testowac to zaraz opisze jak dziala u mnie. Ja bede inwestowal depozytem $5000

Arturro pisze:Jeśli kupisz to znać na forum albo na PW jak ida inwestycje.
Powiem tak. Autor tego EA nie kłamie, nie wciska kitu bo ten robot jak wiele jemu podobnych potrafi w pewnym okresie zarabiać. Ale to co zaznaczyłem boldem na końcu twojej wypowiedzi to tylko dowód, ze sam autor nie ma żadnej pewności że się to wszystko nie rozsypie kiedy przyjdzie prawdziwie silny trend. To że EA nie stawia "na pałę" kolejnych pozycji tylko "po przemyśleniu sytuacji" raz może być zaletą a raz gwoździem do jego trumny. Nigdy nie wiadomo co w danym czasie uratowałoby sytuację. I dlatego jest hedgowanie. I dlatego jest stop out przy 30 %. I w dodatku sam możesz sobie wszystko poustawiać. ;)
Teraz sobie wyobraź, że gdybyś stop out ustawił nie na 30% tylko np. na 31% to może robot wyszedłby ze straty i jeszcze zarobił. Ale wcale tak nie musi być. Może to jednak nie 31% a np. 49% uratowałoby sytuację.
Reasumując. Robot jak każdy inny. Owszem ma dosyć zachowawczy na pozór MM. Ale wież mi jak rynek ruszy w jedna stronę to niczego nie możesz być pewny za wyjątkiem tego, że wynik będzie lewitował między stop outem a wyjściem na minimalny plus. Bardzo mało komfortowa sytuacja, która może trwać tygodniami.
Przerabiałem to na wiele sposobów.
16 miesięcy na koncie real najdłużej grałem robotem w podobny sposób.
Dobrze jest mieć w takich przypadkach paczkę Pampersów w zasięgu wzroku. :)

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Jarek to co podkresliles boldem w moim poscie to moje zdanie a nie autora. Inwestuje podobnymi robotami od lat.
Jedyne co sie przejechalem to wtedy gdy mialem male depo oraz stosowalem martingala a to jak pewnie wiesz sam czym sie konczy. Tutaj nie ma martingala i jest odpowiednie mm. Nie mniej jednak zawsze nalezy co $200 lub $500 zysku wyplacac sobie pieniadze i ja tak robie. Uwazam tez ze waluty nie maja sie nijak do zlota. Zobacz jak dziala Edek, jak kabelek ze skoki czasami takie ze hej i to po danych. Zloto tak nie szaleje. No nic, trzeba obserwowac prace automatu a pozniej na wlasnej skorze testowac. Nie ma ryzyka, nie ma pieniedzy :-) Automat ma jeszcze inne funkcje jak wychodzenie na BEP itp wiec mysle ze nie jest taki glupi...Co najwazniejsze okresla trend otwarcia i otwiera z trendem a jesli chwilowo pozycja idzie w inna strone to wtedy wlasnie doklada. Jesli zamknie koszyk zlecen a trend by sie zmienil to wtedy otworzy nowy z trendem wiec to nie sa siatki zlecen pod trend jak w 99% automatow.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

koalafx pisze:Jarek to co podkresliles boldem w moim poscie to moje zdanie a nie autora. Inwestuje podobnymi robotami od lat.
Jedyne co sie przejechalem to wtedy gdy mialem male depo oraz stosowalem martingala a to jak pewnie wiesz sam czym sie konczy. Tutaj nie ma martingala i jest odpowiednie mm. Nie mniej jednak zawsze nalezy co $200 lub $500 zysku wyplacac sobie pieniadze i ja tak robie. Uwazam tez ze waluty nie maja sie nijak do zlota. Zobacz jak dziala Edek, jak kabelek ze skoki czasami takie ze hej i to po danych. Zloto tak nie szaleje. No nic, trzeba obserwowac prace automatu a pozniej na wlasnej skorze testowac. Nie ma ryzyka, nie ma pieniedzy :-) Automat ma jeszcze inne funkcje jak wychodzenie na BEP itp wiec mysle ze nie jest taki glupi...Co najwazniejsze okresla trend otwarcia i otwiera z trendem a jesli chwilowo pozycja idzie w inna strone to wtedy wlasnie doklada. Jesli zamknie koszyk zlecen a trend by sie zmienil to wtedy otworzy nowy z trendem wiec to nie sa siatki zlecen pod trend jak w 99% automatow.
Wiem, że to była twoja wypowiedź. Dlatego ją zaznaczyłem.
Jedno czego ci nie zabiorą to wypłaconych zysków.
powodzenia.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Dzieki Jarku.
Plik konfiguracyjny automatu ze szczegolowym opisem w ebook oraz z bardzo cennymi wiadomosciach jak zwiekszyc zyski z automatu do maksimum dzisiaj zakupilem wiec od jutra lub od poniedzialku jak zloto wyjdzie z konsolidacji uruchomie robota na vps i po kilkunastu dniach opisze jak dziala. Wolalem teraz kupic za 695 zl niz pozniej za 888zl.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

koalafx pisze:Dzieki Jarku.
Plik konfiguracyjny automatu ze szczegolowym opisem w ebook oraz z bardzo cennymi wiadomosciach jak zwiekszyc zyski z automatu do maksimum dzisiaj zakupilem wiec od jutra lub od poniedzialku jak zloto wyjdzie z konsolidacji uruchomie robota na vps i po kilkunastu dniach opisze jak dziala. Wolalem teraz kupic za 695 zl niz pozniej za 888zl.
Coś mi to twoje pisanie galopującym marketingiem zalatuje.
A ja mam nosa ostatnio. :wink:

ODPOWIEDZ