Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
R33
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2011, 13:40

Nieprzeczytany post autor: R33 »

W skrócie - Maringale to najkrótsza droga do strzału w stopę, owszem na początku można trafić na euforię, ale zawsze przychodzi moment katastrofy, z reguły na duzym juz locie,

EA w sieci - allegro, ebaj, sajty. Tak zarabiają. Jak to juz ktos tuaj napisał - w zależności od ilości sprzedanych kopii EA :twisted:

Jednyna droga, to opracować swoja strategia i nią grać , czy to z ręki czy napisać własne EA.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

R33 pisze:Jednyna droga, to opracować swoja strategia i nią grać , czy to z ręki czy napisać własne EA.
Tą drogą może być również opracowanie martyngału. Im więcej pracy w to włożysz tym lepsze efekty. Równie dobrze, kiepski Trend Follower czy jakikolwiek inny sposób gry z taką samą skutecznością potrafi wyczyścić konto. Z dużym prawdopodobieństwem można znaleźć również na Allegro i takie EA, które po ustawieniu racjonalnych parametrów (zorientowanych na ochronę depozytu w pierwszej kolejności a nie na zysk) mogą pracować długie miesiące ku zadowoleniu swego nabywcy.

R33
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 02 wrz 2011, 13:40

Nieprzeczytany post autor: R33 »

JAREK67 pisze:
R33 pisze:Jednyna droga, to opracować swoja strategia i nią grać , czy to z ręki czy napisać własne EA.
Tą drogą może być również opracowanie martyngału. Im więcej pracy w to włożysz tym lepsze efekty. Równie dobrze, kiepski Trend Follower czy jakikolwiek inny sposób gry z taką samą skutecznością potrafi wyczyścić konto. Z dużym prawdopodobieństwem można znaleźć również na Allegro i takie EA, które po ustawieniu racjonalnych parametrów (zorientowanych na ochronę depozytu w pierwszej kolejności a nie na zysk) mogą pracować długie miesiące ku zadowoleniu swego nabywcy.
Heh, znasz kogos kto jest zadowlony z martyngału w długim okresie?. Bo ja nie. A swojego czasu testowałem 50 Ea's w jednym czasie :D .Vps'y i jechane + z wlasnej infstruktury. Kupne tez przerabialem. predzej czy pozniej, strzal w stope. TrednFollower, of kors, moze takze zabic. Ale zrobi to znacznie wolniej, niz martyngal. A wiekszosc z tego co jest sprzedawane tu czy tam samo żongluje wielkościa lota. I to jest zabójstwo. Zauważ, ze ludzie chca isc najkrotszą drogą - kupic, odpalic i kosic zyski. Jaka optymalizacja :D ? . Ludzie, którzy mogliby pomyslec o optymalizacji pisza sami. Uzywasz jakiegos zakupionego EA? A moze sam je puszczasz w obieg? :roll:

Uprzedzając Twoje pytanie - ja pisze sam EA'sy. Nie sprzedaje ich, pomimo ze niektóre okresowo naprawde dawaly rade, aczkolwiek w pewnym momencie zawsze zgon. Przydałby się Ea dobierajacy ea w zależnosci od zmiany rynku :D . Ale to , tak jak Analiza Techniczna. Swietnie dziala tylko do tylu :D
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, 20:56 przez R33, łącznie zmieniany 1 raz.

ferdekfx6600
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:47

Nieprzeczytany post autor: ferdekfx6600 »

Myśle, że niektóre EA co są za darmo w sieci po dopracowaniu dają też jakiś profit w długim okresie czasu. Zresztą zauważyłem, iż 3/4 EA sprzedawanych na Alledrogo to są darmowe EA tylko pod inną nazwą (Jak ktoś nie potrafi zarobić na fx to próbuje zarobić handlem EA) :roll:
Pozdrawiam i pipsów życzę

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

R33 pisze:Heh, znasz kogos kto jest zadowlony z martyngału w długim okresie?. Bo ja nie. A swojego czasu testowałem 50 Ea's w jednym czasie Very Happy .Vps'y i jechane + z wlasnej infstruktury. Kupne tez przerabialem. predzej czy pozniej, strzal w stope. TrednFollower, of kors, moze takze zabic. Ale zrobi to znacznie wolniej, niz martyngal. A wiekszosc z tego co jest sprzedawane tu czy tam samo żongluje wielkościa lota. I to jest zabójstwo. Zauważ, ze ludzie chca isc najkrotszą drogą - kupic, odpalic i kosic zyski. Jaka optymalizacja Very Happy ? . Ludzie, którzy mogliby pomyslec o optymalizacji pisza sami. Uzywasz jakiegos zakupionego EA? A moze sam je puszczasz w obieg? Rolling Eyes

Uprzedzając Twoje pytanie - ja pisze sam EA'sy. Nie sprzedaje ich, pomimo ze niektóre okresowo naprawde dawaly rade, aczkolwiek w pewnym momencie zawsze zgon. Przydałby się Ea dobierajacy ea w zależnosci od zmiany rynku Very Happy . Ale to , tak jak Analiza Techniczna. Swietnie dziala tylko do tylu Very Happy
W moim porfelu na Myfxbook jest konto Kasa. To jest EA napisane przeze mnie. Właściwie dopiero ostatnio przestałem przy nim dłubać. Jednak podstawowe założenia są niezmienione od ponad roku. Oczywiście gra jest na koncie real. To można z pewnością podciągnąć po martyngałowy sposób gry. Sposób budowania pozycji jest efektem setek, prób back testów, sprawdzania kolejnych pomysłów. Mniej więcej od pół roku próbuję podkręcić w nim tak metodę gry żeby więcej zarabiał bez pogorszenia dotychczasowych założeń związanych z ochroną depozytu. Średnio to się udaje. Ale nie czarujmy się. Nie jest to maszynka, która robi 1000% rocznie. Dodatkowo wymaga sporego kapitału. Ale stopa zwrotu jest kompromisem między strachem a chciwością :lol: Jego największą zaletą jest to, że z bezwzględną konsekwencją realizuje to co ma zapisane w algorytmie. Ale oczywiście też nie mogę powiedzieć, że do Końca Świata będzie zarabiał. No chyba, że tego końca w grudniu 2012 :wink:
Ponieważ mówimy o realnych pieniądzach i jak dla mnie niemałych, to staram się mieć robota "na oku". Wiem kiedy mogą powstawać sytuacje niebezpieczne dla depo i nie zawaham się interweniować jeżeli będę uważał, że to jest konieczne.

Awatar użytkownika
Mateusz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:37

Nieprzeczytany post autor: Mateusz »

http://allegro.pl/show_item.php?item=2315520674

Ten Pan sprzedaje systemy z 100% skutecznością. Jestem ciekaw czy tak naprawde te systemy zarabiają , parę osób już kupiło. Co mnie ciekawi skoro ten system zarabia tak dobrze to po co go sprzedawać innym? Dobroduszność? Na pytanie dlaczego sprzedaje tak dobre systemy odpowiedział
"Witam,
To, że sprzedaję system to nie znaczy, że już nie będę mógł z niego korzystać. Na FX nie ma konkurencji."

Mając już tyle gotówki ze sprzedaży może spokojnie inwestować i brać 100% zysku.

Pozostawiam do waszego rozważenia.

PS Nie jestem zainteresowany kupnem , wolę sam do czegoś dojść!

Awatar użytkownika
Robek86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:14

Nieprzeczytany post autor: Robek86 »

Witajcie śmigając sobie po odmętach forexowego internetu natknąłem się na ten dość ciekawy temat.
Oczywiście, że systemy na allegro są tylko po to by nabrać niedoinformowanych ludzi na kasę i tyle, najpierw kasa na fałszywy system, potem strata w grze (no chyba, ze ktoś gra na demo) i potme słychać niepochlebne opinie o tym rynku.
Ktoś kupi taką ściemę, transakcja przebiegnie pomyślnie więc da dobry koment , więc jak straci kasę będzie już po zawodach, pewnie przy odbiorze jest dopiero informacja, że system nie gwarantuje zysków.

A obiecywanie 1000% zysku jest totalnie żałosne, kto wierzy w takie pierdoły??
Fakt faktem na Forex CUP ktoś tyle wyciągnął, ale to na jednym koncie siedziało kilka osób więc było obsadzone 24h i to byli doświadczeni wieloletni gracze utrzymujący się z tego.

Same automaty istnieją, roboty nie wiem - podobno tak.
By zdobyć automat trzeba znać odpowiednie osoby, posiadać wolne środki w ilości kilkudziesięciu tysięcy Euro, więc pewnie większość z Was na nie niestać działajcie tradycyjnie, a jak ktoś kiedyś będzie chciał zainwestować w kase myślę że warto ja używam i nie żałuję, najpierw tydzień na ogarnięcie tego systemu, potem wystarczy dobry komputer i spokojnie mozna się cieszyć systemem. Ja uważam, że warto, ale to kosztuje i nikt Ci tego nie da ot tak poprostu bo sam na tym zarabia.

Na koniec, słyszałem, że w holandii takie automaty chodzą po 100 000 euro, więć jak ktoś chce kupić nastawcie sie nie tylko na poznawanie rynku, ale też małe nadszarpnięcie portfela.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Mateusz :arrow:
Cytat:
Stop Loss: jest ustawiany sztywno na poziomie 30 pipsów

A na wykresie zamkniete na -8 ....
Ja tam nie wiem czy ten robot zarabia ale wierze ze sa takie ktore zarabiaja ...
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

tonyxxl
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2012, 18:49

Nieprzeczytany post autor: tonyxxl »

Mateusz pisze: Ten Pan sprzedaje systemy z 100% skutecznością. Jestem ciekaw czy tak naprawde te systemy zarabiają , parę osób już kupiło.
pewnie, że zarabiają, jak się sprzeda jeden to sprzedawca zarabia koło 500zł :roll: pomyśl, jak ktoś wymyśliłby system który ma 100% skuteczności to znaczyłoby szybki koniec rynku forex. Tutaj jest jak wszędzie, żeby ktoś zarobił, ktoś musi stracić 8)

Awatar użytkownika
Robek86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:14

Nieprzeczytany post autor: Robek86 »

Mam kumpla który naprawdę profesjonalnie zajmuje się Forexem. Zna branżę dość dobrze, ludzi też, zna też gościa który kilka dni temu kupił taki system (zapłacił kilka set razy więcej niż te oszustwa na allegro), jako, że znamy się dosć blisko poprosiłem go by zrobił dla mnie wyliczenia, okazało się to dość proste bo prowadzi statystyke i na mniej więcej dwa dni tak wygląda sprawa:

Gra na koncie demo by wyczuć i nauczyć się systemu, depozyt 5 000 000 zł

18 pozycji z czego 1 była stratna co daje 94,5 trafności systemu
zarobek 15 661,44 zł
co daje około 0,3% zarobku dziennie (przy bardzo dużej ilości otwartych pozycji)
miesięcznie wychodzi 300 000 zł
czyli 6% miesięcznie

Tyle w teorii w praktyce kilka błędnych decyzji (źle wybrana transakcja, zła para walutowa, źle ustawiony T/P itd) czyli około 12 000 zł straty, realne zyski to około 1350 zł dziennie. Fajna kaska można za to wyżyć.

Wniosek jak masz kupę kasy, nie masz czasu/ochoty/chęci/czasu/inteligencji do nauki własnej możesz kupić taki system, chodź ucząc się samemu możesz osiągnąć 2x większy zarobek, zaletą najistotniejszą jest to iż nauka moze zająć pewien czas (niektórym miesiąc, innym 2 lata) a tutaj zarabiasz praktycznie od razu.

Jak widzicie miedzy bajki można włożyć teorie że za 2000$ mozesz mieć 1 000% zwrotu miesięcznie i zarabiać na tym 10 000 (czy ileś tam) miesięcznie) odradzam allegro, chcecie system? No to idzcie na szkolenie i w głowie będziecie mieć ten system znacznie taniej (jak ktoś chce na PW mogę wysłać linka do dobrych i sprawdzonych szkoleń).

ODPOWIEDZ