Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Afiliat
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 21 paź 2014, 23:56

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: Afiliat »

CarlosFX pisze:Przeszedłem trochę szkoleń, zakupiłem kilka systemów. Szkolenia zrobiły mi drowdown 90% a byłem ponoć u najlepszych: Seba U. ten od livetradingu, G. i D. - kiedyś jaguary. Płaciłem za ekstra livetradingi, konsltacje. W 6 lat z 200 000 zrobiło się 20 000. Potem odpalałem systemy i zostało mi koło 4 000. Każdy system początkowo zarabiał. Każdy w końcu się wysypał.

Moja rada jest taka albo kupować co pół roku nowy system, albo to olać. Średnio po 8-9 m-cach od zakupu EA robił mi kaskadę strat. Każdy sprzedawca EA zarabia na sprzedaży. Żaden nie jest idiotą i wie, że system się może po roku wysypać. Piszę to w kontekście bycia jeleniem i może moje straty kogoś uchronią.
Urbański ? Przecież każdy kto choć trochę działa na tym rynku wie ,że to zwykły naganiacz.Grosza nie zarobił na forexie.

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

ciekawe EA , tylko szkoda że taka krótka historia zleceń , ale zapowiada się ciekawie .
Zobaczymy po 3 miesiącach jaki będzie wynik

http://allegro.pl/forex-automat-ppea-un ... 25307.html

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: green7 »

marcin76 pisze:ciekawe EA , tylko szkoda że taka krótka historia zleceń , ale zapowiada się ciekawie .
Zobaczymy po 3 miesiącach jaki będzie wynik

http://allegro.pl/forex-automat-ppea-un ... 25307.html
Taa... ciekawa szkoda tylko, że skuteczność 100%. Wiadomo, że to nie realne - pytanie więc czym się skończy zabawa jak któregoś dnia kurs nie wróci .....wszystko zależy od tego jak wygląda MM a tego nie wiemy bo wielkości pozycji są prywatne.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

Raczej się ciekawie nie zapowiada.
Średnia długość transakcji to 5 dni, czyli czekanie, aż kurs wróci i pozycja wyjdzie na plus. Poza tym tylko trochę ponad 23 pozycji, to tyle to nie jest żadna reprezentatywna próba.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Słowo oświecenia.

Każde EA można napisać tak, że osiągnie 100% skuteczności na testerze na danych historycznych.
Jest tak dlatego, że tester korzysta z pliku (np .hst w MT4), w którym jest zapisana historia kwotowań
aż do ostatniego pakietu ticków, które przyszły z serwera brokera.
Z tego wynika, że programowo możemy odczytać wartości z dowolnego momentu w tzw. przyszłości w przeszłości.

Normalnie EA-roboty osiągają skuteczność na poziomie 25% - 30% w najlepszym wypadku.
Czy mogą zarabiać?
Tak, tylko trzeba mieć bardzo długie konto, bardzo wielką cierpliwość i bardzo silne nerwy.
EA może tracić konsekwentnie przez kilka tygodni, żeby w kilka dobrych dni wyjść na plus.
A potem znowu stracić większość, lub wszystko.
Zupełnie analogicznie jak na wykresie: np. jest +40 Pips, nie bierzemy, a zamyka nam +5 TS.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Fakt, każde EA można dopasować pod dane historyczne tak, że w jakimś okresie będzie zarabiać. Dlatego testuje się je w bardziej złożony sposób. Ale oczywiście testy historyczne to tylko początek początku roboty.

Skuteczność to niekoniecznie wyznacznik. Pamiętam do dziś Stompera, który miał skuteczność 90% i zarabiał w długim terminie ale jak spadła 80% to już tracił ;).

EA można ocenić po zróżnicowanych testach zrobionych na różnych okresach, które będą się na siebie nakładać i zaliczy przynajmniej 100-200 transakcji przy day-tradingowym podejściu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Zbyszek1234
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2016, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: Zbyszek1234 »

Witam,

Czy ktoś może testował ten system? niby wszystko pięknie cała historia statementu ale czy to naprawdę może działać za 650zl? czy ściema i naciąganie? ( juz raz natknąłem się na taki "złoty system na ebay`u... może ktoś go kupił i ma opinie?)

Link do aukcji:


http://www.ebay.pl/itm/FOREX-Strategia- ... Sw8-tWYJYt

dzięki pozdrawiam

Awatar użytkownika
ConsiliumFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 21 lip 2015, 13:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: ConsiliumFX »

Zbyszek1234 pisze:Witam,

Czy ktoś może testował ten system? niby wszystko pięknie cała historia statementu ale czy to naprawdę może działać za 650zl? czy ściema i naciąganie? ( juz raz natknąłem się na taki "złoty system na ebay`u... może ktoś go kupił i ma opinie?)

Link do aukcji:


http://www.ebay.pl/itm/FOREX-Strategia- ... Sw8-tWYJYt

dzięki pozdrawiam
Zdecydowanie odpuść sobie temat kupowania złotych systemów.
Strata czasów i nerwów. Kto miałby i po co sprzedawać skuteczny system za tak małą kwotę 650 zł.

Lepiej zainwestuj w naukę własną.

jackub

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zbyszek1234 pisze:Witam,

Czy ktoś może testował ten system? niby wszystko pięknie cała historia statementu ale czy to naprawdę może działać za 650zl? czy ściema i naciąganie? ( juz raz natknąłem się na taki "złoty system na ebay`u... może ktoś go kupił i ma opinie?)

Link do aukcji:


http://www.ebay.pl/itm/FOREX-Strategia- ... Sw8-tWYJYt

dzięki pozdrawiam
Błagam nie bądź naiwny..... nie daj się ładować

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

ConsiliumFX pisze:Zdecydowanie odpuść sobie temat kupowania złotych systemów.
Strata czasów i nerwów. Kto miałby i po co sprzedawać skuteczny system za tak małą kwotę 650 zł.

Lepiej zainwestuj w naukę własną.
O ile z pierwszą częścią trudno się nie zgodzić, to mówienie o inwestycji w naukę własną jest trochę słabe... Tym bardziej, że sami prowadzicie szkolenia... Szkolenia są tak samo bezwartościowe jak te systemy, a nawet jeszcze mniej, bo "złoty system" można bardzo szybko zweryfikować. A cała wiedza dostępna jest za darmo w Internetach.

ODPOWIEDZ