Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTASZ

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
robinhood200
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:23

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: robinhood200 »

inwestor2006 pisze:dlatego rozmawiamy...:)ja poszedłem o krok dalej niż pamm konta bo zdobyłem licencję jak CYCES czy FCA na zarządzanie aktywami

-- Dodano: 19 cze 2015, 13:40 --

dzisiejszy dzień trochę słabszy ale jakoś mi tu nic nie pasuje dzisiaj...tak czy inaczej około 400 PLN przytulone
Czyli reasumując są takie poziomy:

1. Własny kapitał
2. PAMM
3. Licencja na zarządzanie aktywami FCA (ile to kosztuje?)
4. Dalszy poziom?

A gdzie w tym jest prop trading jak np. tu: https://fxfinpro.com/en/prop-trading
Prostota jest szczytem wyrafinowania.
Leonardo da Vinci

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

5. Sprzedaż systemów na allegro.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

stagro
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2014, 09:26

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: stagro »

Witam
A co sądzicie o tym cudzie z alledrogo Forex Automat do handlu Złotem Myfxbook 5%-8%mies niby real wyniki ale z 2014 roku?

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

stagro pisze:Witam
A co sądzicie o tym cudzie z alledrogo Forex Automat do handlu Złotem Myfxbook 5%-8%mies niby real wyniki ale z 2014 roku?
Na allegro jak widze sa wyniki za 2015 rowniez i to live potwierdzone na myfxbook i robot jak widac codziennie zarabia na tym zlocie wiec dziala i ja tez obserwuje ta aukcje i chyba kupie go w listopadzie.

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

koalafx pisze:
stagro pisze:Witam
A co sądzicie o tym cudzie z alledrogo Forex Automat do handlu Złotem Myfxbook 5%-8%mies niby real wyniki ale z 2014 roku?
Na allegro jak widze sa wyniki za 2015 rowniez i to live potwierdzone na myfxbook i robot jak widac codziennie zarabia na tym zlocie wiec dziala i ja tez obserwuje ta aukcje i chyba kupie go w listopadzie.
Znowu coś sprzedajesz pisząc, że kupisz?

marcin76
Gaduła
Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:42

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: marcin76 »

http://www.forextrader.pl/portal/

witam

mam pytanie , czy ktoś z was korzysta może z tego wskaznika - łapacza korekt ?


ktoś coś może o nim powiedzieć ?

pozdr

Awatar użytkownika
adamForex
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2015, 10:24

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: adamForex »

Odnosząc się do tematu wątku, to chyba głównym problemem jest to, że sprzedawcy po prostu odpowiadają na prośby swojego rynku.

Większość osób zainteresowanych zakupem EA chce system, który:
-często robi transakcje,
-ma krótkie drawdowny,
-nie przyjmuje strat lub robi to bardzo rzadko,
-nie wymaga zrozumienia i modyfikacji.

Z każdą z tych rzeczy wiąże się jakiś problem, który wyklucza stworzenie dobrego EA, który spodobałby się klientom.
-Częste transakcje, to wyższe koszty => gorsze wyniki w długim okresie (koszty w ogóle mogą zniwelować całą przewagę systemu).
-Krótkie drawdowny => system stosuje szaleńcze metody zarządzania kapitałem, które w długim okresie prowadzą do wyczyszczenia konta (np. robienie bardzo dużej pozycji po serii strat)
-Nieprzyjmowanie strat => bardzo krótki tp w stosunku do sl lub martingale, lub brak jakiegokolwiek sl.
-EA dla "zielonych" => pozwolenie automatowi lub nawet sobie samemu szaleć na kapitale bez zrozumienia co się robi jest pewnym krokiem do wyczyszczenia sobie konta.

Dlatego nie ma co się oszukiwać, że pewnie 99.9% EA, które cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem, żeby znaleźć je w Internecie jest tworzone właśnie dla ogółu, który chce zapłacić za "iluzję spełnienia marzeń o natychmiastowym bogactwie" zamiast za zyskowną strategię.

CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

Przeszedłem trochę szkoleń, zakupiłem kilka systemów. Szkolenia zrobiły mi drowdown 90% a byłem ponoć u najlepszych: Seba U. ten od livetradingu, G. i D. - kiedyś jaguary. Płaciłem za ekstra livetradingi, konsltacje. W 6 lat z 200 000 zrobiło się 20 000. Potem odpalałem systemy i zostało mi koło 4 000. Każdy system początkowo zarabiał. Każdy w końcu się wysypał.

Moja rada jest taka albo kupować co pół roku nowy system, albo to olać. Średnio po 8-9 m-cach od zakupu EA robił mi kaskadę strat. Każdy sprzedawca EA zarabia na sprzedaży. Żaden nie jest idiotą i wie, że system się może po roku wysypać. Piszę to w kontekście bycia jeleniem i może moje straty kogoś uchronią.

ferdekfx6600
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 12 lis 2009, 17:47

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: ferdekfx6600 »

Pamiętaj, że nie każdy nadaje się na forex. Tak samo jak nie każdy może być prawnikiem, lekarzem, stolarzem, budowlańcem itd.
Ja zbudowałem sobie system który w miarę regularnie przynosi zyski (raz większe raz mniejsze) i założyłbym się o te twoje już stracone 200 000, że może z 5% osób obsługujących mój system było by na plusie a reszta na minusie. Według mnie dużo zależy od psychologi czyli tego co w głowie siedzi (reakcja na straty, itd). Z taką kasą to bym zrezygnował po osiągnięciu 15%. Ale to moje podejście.
Co do ea sprzedawanego ogólnie, to większość to martyginały a działającego na 100% żaden nie sprzeda.
Pozdrawiam i pipsów życzę

CarlosFX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 27 sty 2016, 08:49

Re: Systemy z allegro / ebay / itp - PRZECZYTAJ ZANIM ZAPYTA

Nieprzeczytany post autor: CarlosFX »

Wierzę w istnienie dobrych ea. Nie wierzę w ich sprzedawanie na aukcjach.

ODPOWIEDZ