Systemy PAMM - manager

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

rob pisze:
andy11 pisze:sprawa PAMM ruszyla z miejsca czy nadal w czarnej d......?
Jeżeli chodzi Ci pod względem prawnym...to tutaj praktycznie bez zmian. Wszystko na razie działa w 'podziemiu'.
chodzilo mi o prawne podejscie...
Polscy brokerzy ograniczają się do udostępniania Social Tradingu. Który moim zdaniem jest nic nie wart, przynajmniej z punktu widzenia zarządzającego i nie widzę tutaj dużej perspektywy tej oferty w przyszłości (w takiej jak teraz postaci).
dlaczego nic nie jest wart...?
jesli zarabiasz to podpinaja sie do ciebie inni i placa ci np.50$ lub 100$ na miesiac minus bodajze 20% dla mety...
podepnie sie 100 graczy masz 5000$ za friko minus prowizja dla mety... i wsio masz w d... natomiast przy PAMM czy MAM tak juz nie jest...
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

Awatar użytkownika
rob
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:47

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: rob »

rob pisze:
andy11 pisze: dlaczego nic nie jest wart...?
jesli zarabiasz to podpinaja sie do ciebie inni i placa ci np.50$ lub 100$ na miesiac minus bodajze 20% dla mety...
podepnie sie 100 graczy masz 5000$ za friko minus prowizja dla mety... i wsio masz w d... natomiast przy PAMM czy MAM tak juz nie jest...
Myślałem tutaj o Socialu który oferuje TMS brokers oraz zapewne wielu innych brokerów, gdzie zarządzający nie otrzymuje dosłownie nic. Samo jego funkcjonowanie na rachunkach Market Maker jakimi są rachunki w TMS-owym GO4X zaprzecza celowi jakiemu ma służyć Social (oczywiście mówię o celu z punktu widzenia inwestora)
50 czy 100$ za podłączoną osobę u innych brokerów z reguły jest uwarunkowane różnymi rzeczami, między innymi minimalnym obrotem na rachunku podłączonej osoby. Wielkość tego obrotu znacznie zawęża grono podłączonych osób z których można otrzymać prowizję. Walka zarządzającego w takim wypadku o wygenerowanie obrotu, nie zawsze leży w interesie osoby podłączonej.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

rob pisze:
rob pisze:
andy11 pisze: dlaczego nic nie jest wart...?
jesli zarabiasz to podpinaja sie do ciebie inni i placa ci np.50$ lub 100$ na miesiac minus bodajze 20% dla mety...
podepnie sie 100 graczy masz 5000$ za friko minus prowizja dla mety... i wsio masz w d... natomiast przy PAMM czy MAM tak juz nie jest...
Myślałem tutaj o Socialu który oferuje TMS brokers oraz zapewne wielu innych brokerów, gdzie zarządzający nie otrzymuje dosłownie nic. Samo jego funkcjonowanie na rachunkach Market Maker jakimi są rachunki w TMS-owym GO4X zaprzecza celowi jakiemu ma służyć Social (oczywiście mówię o celu z punktu widzenia inwestora)
50 czy 100$ za podłączoną osobę u innych brokerów z reguły jest uwarunkowane różnymi rzeczami, między innymi minimalnym obrotem na rachunku podłączonej osoby. Wielkość tego obrotu znacznie zawęża grono podłączonych osób z których można otrzymać prowizję. Walka zarządzającego w takim wypadku o wygenerowanie obrotu, nie zawsze leży w interesie osoby podłączonej.
ci brokerzy ktorych wymieniles kompletnie mnie nie interesuja ( szkoda czasu mojego....)
ja pisalem o tym : http://www.mql5.com/en/signals/rules
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Po co prowadzicie tą niepotrzebną dyskusję w momencie zakładania konta u brokera internetowego zawieramy z nim umowę. już w tej umowie pojawia się zapis jakiemu prawu ta umowa podlega i na podstawie jakich przepisów i w jakim sądzie będą rozstrzygane spory. Jeżeli taki broker oferuje konto pamm i nie żąda od nas przy tym jakiejś licencji to oznacza, że nie jest ona wymagana. Zgodnie z Polskim prawem musimy się rozliczyć z podatku od naszego dochodu i to wszystko. Natomiast naszym dochodem jest to co faktycznie zarobimy i sam sposób liczenia jest nas nieistotny ogólnie przychód minus strata daje nam dochód. Raz w roku wystarczy zapłacić parę stówek dla biura rachunkowego, które policzy nam to i po sprawie.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Karus nieznajomość prawa szkodzi. Treść umowy z brokerem to jedno a system prawny to drugie. Jak na razie w poslkim systemie prawnym nie ma szans na PAMM taki jaki mamy za granicą. U nas znacząco ograniczają to przepisy dot. doradcy inwestycyjnego i całego systemu obrotu papierami wartosciowymi. Podatki to akurat zupełnie inna beczka. Natomiast jestem ciekaw jak zachowałyby sie instytucje typu KNF, sady, prokuratury, gdybyś zapłacił podatek z zysków płynących z PAMM. Jeśli przyjeliby taki podatek (w nieświadomości, że pochodzi z "procederu" naruszającego inne przepisy prawne) to byłoby to jakies tam zalegalizowanie tych "złych" dochodów. Przed sadem można byłoby sie tłumaczyć, że przecież zapłaciliśmy podatek i chcielismy podzielić się z państwem.

A tak na prawdę wszystkie problemy skończyłyby sie gdyby faktycznie doszło do liberalizacji na rynku (ryn kach) korporacji zawodowych (adwokaci, doradcy finansowi, maklerzy itp). Deregulacja zaowodów foinansowych rozwiąże problem. Raz na zawsze. A social trading to tez jakies rozwiązanie.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Jeżeli na poważnie ktoś chce się zająć PAMM i ma finanse na taka działalność to polecam wyjazd do NL.
W skrócie powiem że w NL zarobki na rynku są nieopodatkowane. Za to jest mnóstwo innych podatków ;)
Ale myślę że jak ktoś radził sobie w Polsce to poradzi sobie w NL.

-- Dodano: pn 22-07-2013, 19:21 --

Dla zainteresowanych własnym BV (sp. z o.o.) na terenie NL informuje ze od 6 miesięcy nie jest
wymagany wkład wlany. Wiec sprawa się bardzo uprościła.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
bbq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 604
Rejestracja: 10 maja 2011, 17:12

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: bbq »

Tymek pisze:
Dla zainteresowanych własnym BV (sp. z o.o.) na terenie NL informuje ze od 6 miesięcy nie jest
wymagany wkład wlany. Wiec sprawa się bardzo uprościła.


Nawet nie wiesz jak bardzo :wink:
W Belastingdienst dowiedziałem się niewiele.
Natomiast widzę, że wprowadziłem w błąd osobę, która szuka dla mnie info
Uparłem się na ZZP, a to nie tedy droga .

Dzięki!

Pzdr.
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” A. Einstein

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Będziesz potrzebował notariusza i koszt to około 1000EUR ...
Ale w dobie panującego kryzysu można znaleźć notariuszy internetowych którzy
zrobią to za polowe tej ceny ;)
Wszystko załatwisz poprzez stronę. Jak się uprzesz to nawet końcowe podpisy mogą być zrobione
poprzez kuriera ;)
Pamiętaj ze BV wymaga comiesięcznych sprawozdań do urzędu skarbowego i na koniec roku.
To można zrobić samemu ale może być to kłopotliwe więc lepiej zatrudnić księgowa z odpowiednimi
papierami. Jak masz mało papierów to w 150 mies powinieneś się zmieścić.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
rob
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 21 sty 2007, 20:47

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: rob »

Jeżeli dobrze rozumiem, to KNF już raczej nie będzie się mógł przyczepić do PAMM.....
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-str ... 98100.html

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Re: Systemy PAMM - manager

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

rob pisze:Jeżeli dobrze rozumiem, to KNF już raczej nie będzie się mógł przyczepić do PAMM.....
http://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-str ... 98100.html

Planowane zmiany związane są z projektem ustawy o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym, który ma sprawować Rada ds. Ryzyka Systemowego. Rada ma składać się z 7 członków, a jej przewodniczącym będzie prezes NBP. Oprócz niego w skład nowego ciała wejdą, jako zastępcy przewodniczącego: minister finansów oraz członek zarządu NBP. Dodatkowo w Radzie zasiądą przewodniczący KNF, prezes BFG, przedstawiciel MF oraz premier, a także z głosem doradczym prezes GUS.

"Uchylenie przedmiotowym projektem (ustawy o nadzorze makroostrożnościowym - PAP) pkt. 5 art. 137 ustawy - Prawo Bankowe, upoważniającego Komisję Nadzoru Finansowego do wydawania rekomendacji dotyczących dobrych praktyk ostrożnego i stabilnego zarządzania bankami, podyktowane jest w szczególności makroekonomicznym charakterem przedmiotowych rekomendacji" - powiedział PAP Kotecki.
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

ODPOWIEDZ