System hedge

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To co tu, niektórzy opisywali to nie jest żaden hedge, lecz samooszukiwanie się przy kiszeniu stratnych pozycji.
Prawdziwy hedge polega na czym innym.

Przykładowo :
1 Przeciwne pozycje na różnych seriach tego samego towaru.
Czyli np. długa pozycja na ropie na kontrakcie sierpniowym i krótka na listopadowym. To tylko przykładowy przykład, bo nie sprawdzałem cen na tych seriach.
2 Ktoś posiada akcje jakieś firmy i z jakiegoś powodu nie może ich sprzedać, a obawia się, że cena akcji spadnie. Wówczas hedguje je szortem na kontrakcie na tą akcje.
3 Producent surowca obawia się spadku cen tego surowca, więc otwiera krótkie pozycje na najdalszej serii na wielkość wydobycia. Wówczas z góry wie po jakiej cenie sprzeda surowiec bo zagwarantował to sobie poprzez hedge.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

RyszKo
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 31 sie 2013, 20:55

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: RyszKo »

Dorzucę swoją obserwację. Otwieram dwie przeciwstawne pozycje kilkanaście sekund przed ważnym wydarzeniem z małym tp i nieco większym sl. Najczęściej otrzymuję dwa tp. Od czasu do czasu mam tp i sl. Wtedy jest niewielka strata. Statystycznie jest plus. System hedge działa. Aktualnie poszukuję EA dla MT5 otwierającego pozycję o określonej godzinie, minucie i sekundzie. Nie muszą to być dwie przeciwstawne pozycje. Wystarczy jedna. Dodana do dwóch wykresów załatwia sprawę. Niestety nie nauczyłem się MQL5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

RyszKo pisze:
17 gru 2021, 14:55
Dorzucę swoją obserwację. Otwieram dwie przeciwstawne pozycje kilkanaście sekund przed ważnym wydarzeniem z małym tp i nieco większym sl. Najczęściej otrzymuję dwa tp. Od czasu do czasu mam tp i sl. Wtedy jest niewielka strata. Statystycznie jest plus. System hedge działa. Aktualnie poszukuję EA dla MT5 otwierającego pozycję o określonej godzinie, minucie i sekundzie. Nie muszą to być dwie przeciwstawne pozycje. Wystarczy jedna. Dodana do dwóch wykresów załatwia sprawę. Niestety nie nauczyłem się MQL5.
EA napisać to nie jest żaden problem.
Problem jest w tym, że nie rozumiesz jak to działa.
EA nie otwiera pozycji.
EA wysyła zapytanie o cenę na serwer brokera.
A broker albo realizuje to zapytanie, albo nie.
Najczęściej realizuje po innej cenie niż jest zapytywana.
No i, nie ma praktycznie możliwości, żeby to zapytanie zostało zrealizowane dokładnie o określonej sekundzie.
Nawet nie można zagwarantować, że EA wyśle zapytanie o określonej sekundzie, jeżeli broker nie daje możliwości trejdingu asynchronicznego, a zwykle taki broker detaliczny nie umożliwia takiego trybu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Cblondyn pisze:
26 paź 2019, 09:30

Wiem, że "wyznawcom" hedge trudno sie z tym faktem pogodzic ale matematyka z poziomu szkoły podstawowej jest nieubłagana :)
W końcu znalazłem jakiegoś wyznawcę, który kombinuje podobnie jak ja. 8)
https://www.youtube.com/watch?v=46voScF9VCQ

W sumie nie tak podobnie, ale generalnie to oto kaman
Obrazek

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: System hedge

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Już się nie mogę dopisać więc nowy post. Kiedyś szukałem o hedgeach to nic nie było, a teraz raz poszukałem i YT wypluwa kolejne filmy
https://www.youtube.com/watch?v=Fzh4dNhYga0

Ciepło, cieplej ale jeszcze nie to. Gostek nie jest świadomy tego, że uwolnił pewną część buy i cały sell, możę więc tym co mu zostało zgrać buy albo się odwrócić i walnąć np. cały sell.
Druga rzecz jeżeli by zagrał Buy taką wartością jak poprzedni buy żeby uśrednić ale mu nie wyszło i rzuca sell = 2xbuy ( tam to było około 40%buy z pierwszego hedge i 40% żeby uśrednić więc 80%sell) Kiedy to spadnie, powinien za zysk odkupić ten buy, który jest dalej od ceny, a ten bliżej zostawić.
Obrazek

ODPOWIEDZ