System czy trader ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Pierwszy dzień z wejściami dla NLA na minus ale nie to mnie martwi - niestety zawaliłem sprawę przy pierwszym wejściu bo nie pasowało to idealnie do warunków a przy drugim wszystko już wyglądało OK ale o tej godzinie nigdy nie gram. Powinienem zabierać ponad +10zł jakie miałem i uciekać. Rynek dosyć szybko wykorzystał moją słabość i doszedł to SL a potem zgodnie z kierunkiem.

Jak kilka dni wszystko wyglądało dobrze to przez jeden dzień potrafiłem pokazać amatorszczyzne :cry:
Pozostają dwa dni aby uratować twarz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Bardzo ładne wejścia Guccon
zarówno pierwsze jak i drugie powinny zakończyć się plusem ale rysuj fibosy :)

1.Dla Pierwszego wejścia można było pokusić się o wyznaczenie gdzie cena napotka na jakąkolwiek przeszkodę. Zobacz gdzie wypada 161 i mocny opór tam można było zdjąć pierwsze zlecenie (rysunek edek.png) - pamiętaj też że ten sys. był stworzony bardziej do skalpu.
2. Dla drugiego wejścia można było naszkicować kilka kresek aby ustawić dobrze stopa. Jeżeli wchodzisz na 38 to stopa postaraj się ustawiać pod 50 kilka pipsów - ten poziom powinien w mocnym trendzie wytrzymać zejście (w słabszych dobija do 61) - rysunek edek2.png

powodzenia
TeXs
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2010, 08:13 przez TeXs, łącznie zmieniany 1 raz.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

TeXs to Ty jestes specjalistą NLA ale moim zdaniem jednak pierwsze wejście nie było idealne ;)
W drugim masz racje. Ja postawiłem stopa troche poniżej wcześniejszego wsparcia i zjechało prawie idealnie do mojego SL a potem równo już w górę i teraz jest na moim TP ale razy dwa. Taka 'złośliwość' na rozpoczęcie dnia :lol:

Dzięki za wyjaśnienia na zrzutach. Może jednak uda mi się wyczuć lepszy moment przez pozostałe dwa dni. Dzisiaj mam zamiar sprawdzić inne pary niż edek.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

Zadnym specjalistą od NLA nie jestem ;)
ale jakieś elementy tego sysa wykorzystuje.

Co do pierwszego Twojego wejścia to moim zdaniem wszystko było ok,
tylko kwestia weryfikacji przed wejściem gdzie cena może napotkać na ewentualne problemy - naprawdę warto to sobie narysować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

No jakbym tam wszedł to pewnie tak ;) tylko że w tym miejscu zaznaczyłem dla mnie idealny moment według strategii ale niestety nie miałem wtedy dostępu do platformy. Ja wszedłem przy tym drugim czerwonym zaznaczeniu i to już był błąd.

Mimo wszystko chyba już co nie co załapałem tej strategii. Muszę opanować stawiany SL bo tutaj jest większy od tego który zwykle stosuje. Na spokojnie może jednak uda się kolejne wejście - pod warunkiem że akurat będę mógł je złapać.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Zastanawiałem się przed chwilą nad wejściem ale cena jest dla mnie zbyt daleko kanału. Na skalp było chyba dobre ale czas pokaże czy na dłuższe wejście też ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

No i ten skalp byłby udany. Muszę nabrać więcej przekonania do NLA. Szkoda że jutro ostatni dzień bo metoda widać że ma możliwości ale nie daje sygnałów zbyt często.

W załącznikach dzisiejsze wejścia.
1) To raczej nie powinno być bo to był moment w którym powinno się zamknąć otwartą L'ke ale stwierdziłem że przetestuje taką sytuację aby ewentualnie system mógł mi dawać dwa razy więcej sygnałów. To było dobre ale na skalp. Dosyć szybko poszło w dół i przestawiłem na BE+ (już standardowo zamknęło się na minusie) ale również szybko wróciło aby skosić mi stopa i poszło znowu w dół. Jest mały minus ale jest sytuacja do przemyślenia.
2) Wejście nie spełniało wszystkich założeń ale mi pasowało i wyglądało na dobrą okazję. Później już po każdej 1/5 części zamykałem. Ostatnią miałem zostawić ale na cena pokazywała okazję do zajęcia S dlatego zamknąłem. Jak się okazało po chwili poszło całkiem w drugą stronę i trzymana cała pozycja mogła dać minimum trzy razy więcej niż dzisiaj zgarnąłem. Nie narzekam bo mimo wszystko odrobiłem część wczorajszych strat.

Na zrzucie ze stanem nie ma salda gdyż stwierdziłem że skoro jest to konto real ale do testu i zabawy to przy okazji przetestuje sobie jeszcze inne rzeczy. Dlatego też będę oddzielnie podsumowywał wejścia z mojego eksperymentu. I na chwilę obecną to chyba ok. +40zł chociaż na całym koncie mam +130zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

TeXs pytanie do Ciebie i osób zajmujących się NLA.

Sytuacja jaką opisałem w poście wyżej dla 1) może być interpretowana jako wykorzystanie NLA ?
Wchodzę na rynek wtedy gdy:
1) był sygnał do zajęcia pozycji według standardowych założeń NLA
2) cena zatrzymała się po osiągnięciu kolejnego dołka czy kolejnej górki
3) cena oddaliła się znacznie od kanału
4) cena po wzrostach przebija od góry linię short albo po spadkach przebija od dołu buy
5) spodziewane TP na poziomie styczności z kanałem

Mogę uznać to jako moja modyfikacja NLA a raczej dodatkowe możliwości wejścia czy jest to zbyt daleko idąca nadinterpretacja :?
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Podsumowanie dzisiejszego dnia:

1) Zagranie zgodne z wcześniej opisanymi zasadami rozszerzające moją wersje NLA. TP było do kanału ale ze względu na to iż takie sytuacje są raczej pod skalp a do kanału było z 20pipsów to część pozamykałem wcześniej.

2) Zagranie pod NLA chociaż wejście zanim świeczka H1 była w odpowiednim kolorze. Zadecydowała jednak pewna elastyczność i odpowiednie poziomy fibo. Jak zatrzymało się dłużej na 38% to dałem kolejną pozycję ale zgodnie z tym co pisał TeXs często poziom ten jest przebijany i leci do 50%. Teraz było podobnie i właśnie przy tym poziomie były kolejne wejścia a poniżej tego poziomu ewentualne SL. Po powrocie do 38% 3 pozycje pozamykałem a pozostałe zamknęły się na BE+

Podsumowanie całego dnia w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

I jeszcze podsumowanie tygodnia.

1) NLA
Dzisiaj zakończyłem przygodę z tym systemem. Wrażenia mam pozytywne. Sygnały pojawiąją się sporadycznie ale można je ładnie wykorzystać. Wszystko szybciej załapałem dzięki pomocy TeXs'a więc jeszcze raz dzięki.

2) Jestem już po drugim systemie i statystyka wygląda tak:
Hilda Baker: 3 dni, +49,69 zł -> +4,97%
NLA: 4 dni, +24,29 zł -> +2,43%

3) Kolejny system: to co opisał MkubuxK. Muszę tylko to przetrawić bo pomimo prośby o jakiś screen nie doczekałem się :(

4) Następne systemy: będę potrzebował jeszcze przynajmnie 2 a może 3 i odpada INFINITE PROFIT autorstwa Marcina bo nie jest jeszcze dopracowany. Jeśli nie będzie propozycji wybiorę coś z tematu systemy na tutejszym forum. Licze jednak że znajdzie się ktoś kto poda jakąs propozycje albo chociaż tylko 2-3 jakieś wskaźniki z których już coś sam zrobię.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ