System czy trader ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
TeXs
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 886
Rejestracja: 09 maja 2007, 13:57

Nieprzeczytany post autor: TeXs »

leszczu pisze: TeXs - gdzie można znaleść te dodatkowe elementy, których nie ma w pdfie a o których mówisz?
Dzięki.
w mojej głowie ;)
ale może kiedyś napiszę jakiś dodatek do tamtego dokumentu

poszukaj też w moim dzienniku, który chwilowo zawiesiłem (nie mam pomysłu na jego kontynuację)
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 48&start=0

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Zrzuty wejść w załączniku. Brakuje nieudanego wejścia o którym wspomniałem wcześniej bo SL mnie ubiegło :) ale ponowienie już jest. Ryzyko przy obu wejściach wynosiło ok. 1% przy zakładanym 2% zysku i dla pierwszej próby SL zabrało 1,07% ale druga próba dała +4,18% i taka gra ma sens 8)

Jak pisałem wcześniej z powodu braku gry w dniu wczorajszym poświęcam jeszcze poniedziałek na obecny system. Wtedy też moja opinia o nim.

Na chwile obecną po dwóch dniach zgodnie z planem. Nic to jednak przy zakładanym miesięcznym terminie i pespektywie testów kolejnych jeszcze mi nieznanych systemów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

Guccon rozumiem,że planujesz wybrać z tego wszystkiego co będziesz testował,to co Ci najbardziej podejdzie :wink:

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Nie, przecież nie będę sobie ułatwiał sprawy aby potem nie było głosów 'ale ...' ;)
Biorę w kolejności zgłoszeń pod warunkiem że spełnia moje wymogi tzn nie jest to system, który wymaga tygodnia czytania i sprawdzania albo nie jest jasno przedstawiony - to oczywiście dlatego aby cała akcja miała sens. Nie mogę poświęcać na studiowanie propozycji systemu dużo czasu bo i tak po 3 dniach o nim zapomnę ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

TeXs pisze:
leszczu pisze: TeXs - gdzie można znaleść te dodatkowe elementy, których nie ma w pdfie a o których mówisz?
Dzięki.
w mojej głowie ;)
ale może kiedyś napiszę jakiś dodatek do tamtego dokumentu

poszukaj też w moim dzienniku, który chwilowo zawiesiłem (nie mam pomysłu na jego kontynuację)
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 48&start=0

dzięki za dziennik :)
może jak znalazłbyś chwilę, to warto zaktualizować ten poradnik o dodatkowe elementy o których wspomniałeś. Takie informacje są bezcenne (szczególnie, dla ludzi, którzy dopiero zaczynają z tym systemem) i pomagają zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki za poradnik i pozdrawiam.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Dzisiejszy dzień praktycznie 'stracony' - przez ponad połowe dnia bez możliwości tradingu. Pierwszy raz zobaczyłem wykres po 13 i wychodziło mi szukanie okazji do S. To jednak czas przed USA i na dodatek dzisiaj ważne dane ale była szansa na dobre wejście i jest ono w załącznikach. Tutaj powinienem 'ucieszyć' się z 10p i zamknąć przynajmniej 3/5 a zamknąłem tylko 1/5. Reszte ustawiłem na BE+ i oczywiście była sytuacja która nie jednego może zdenerwować :) taaaak doszło do ustawionego SL a potem ponownie w S ale lepsze coś niż nic. Ponownie nie wchodziłem bo czekałem co się wydarzy przy danych a poza tym muszę jednak coś robić w pracy.

Dane nieokreślone bo część na plus a część na minus i nawet fajnie się to ułożyło bo dalej byłem za S a cena poszła w górę ale sytuacja nie zmieniła się na tyle aby zmienić główny kierunek. Pozostało znalezienie końca zwyżek i ok.15:27 taka była - na wszystkich TP cena dobiła do któreś z MA (a dla tego systemu zauważyłem że takie sytuacje a szczególnie z MA200 dobrze zapowiadają odbicie). Dodatkowo na M5 i M15 J_TPO uformował podwójne szczyty. OsMA pokazało dywergencje i generalnie wszystko się układało aż za pięknie. Tutaj już mogłem zrobić wejście ale kierunek był jakiś niemrawy a obroty spadały więc stwierdziłem że poczekam na ewentualne jeszcze jedno wybicie które pewnie wytnie stawiane właśnie S'ki. Niestety po 5min jak zobaczyłem wykres na świeczce 15:33 już było ponad 15p niżej i dla mnie to już nie był dobry punkt do wejścia. Kolejny raz dała znać o sobie praca i fakt iż nie mogę spokojnie śledzić wykresu kiedy chcę. Cena potem bez większego problemu ładnie zrobiła 50p czyli standardowe TP jakie ustawiam - na wypadek gdybym nie mógł obserwować wykresu.

Na FX nigdy nie można być czegoś pewnym ale są raz na tydzień czy dwa sytuacje kiedy można zwiększyć daną pozycję i właśnie tutaj chciałem dać x2 a gdybym jechał w konkursie po wygraną to bym postawił wszystko do ostatniego 0.01 lota :D
Pozostaje cierpliwie poczekać kolejne tygodnie na następną taką szansę.

Resztę dnia musiałem przepracować a pomimo prostego tego ruchu na ponad 50p to potem ładnie zrobili korekte na fibo co do pipsa i dalej zgodnie z kierunkiem. Jakby takie dni na FX były codziennie to byśmy czytali o sobie w gazetach :lol:

Nie było dzisiaj zbyt dużo okazji do gry ale zgodnie z tym co napisałem kończę dzisiaj z Hilda Baker. Nie mam jednak teraz czasu na podsumowanie i przemyślenia więc będą jakoś w tygodniu.

Dzisiaj kolejny dzień na plus i chociaż jest to 'tylko' +0.4% to każdy taki dzień przez rok daje podwojenie depozytu 8)

Od jutra NLA chociaż jeszcze nie przestudiowałem dokładnie całego tematu dlatego jutro raczej rozpoznanie a gra do końca tego tygodnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
Mariusz M.
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 07 paź 2008, 00:03

Nieprzeczytany post autor: Mariusz M. »

Eee nie przesadzaj tak z tym że nie było..ja dzisiaj na edku po godzinie16 166pip na + :)
"Jedyny łatwy dzień... był wczoraj "

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Miałem na myśli to że przez większość czasu nie miałem dostępu do netu a poza tym pracuje ;)
Powrót do domu po pracy też troszkę zajmuje a poza tym odebrałem jeszcze dzisiaj 'najdroższą' książkę o FX :lol: czytaj: z konkursu BOSSAFX i nie ma to jak ćwiczyć cieprliwość na poczcie z długą kolejką i jednym okienkiem ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Pierwszy dzień z NLA bez wejścia. Niestety z powodu spread'ów w BOSSAFX jedynie na edku da się skalpować (niby też ujek może się nadawać ale tam jakoś ostatnio małe zmiany pipsowe miałem więc skupiłem się tylko na edku) a dzisiaj prawie cały dzień było odbijanie od bandy do bandy a NLA jest na duże trendy.

W załączniku sytuacja która wygląda na idealny moment do wejścia. Jest jednak 'ale' - w momencie gdy cena była w obszarze zajęcia pozycji świeczka D1 była koloru zielonego a jak zmieniła się na czerwony to już cena była po pierwsze nisko a po drugie daleko od kanału.

Pierwsze obserwacje to wrażenie iż dla tylko jednej pary może być tak że skończe się na jednej jedynej okazji wejścia w ciągu dnia. Przez prace nie obserwuje rynku cały czas ale mam nadzieje że jednak przez te 4 dni będę miał okazję na wejście :)

I jeszcze wielkie podziękowania dla TeXs'a - masz punkt za sporą pomoc w poznawaniu NLA ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Hilda Baker

Jeszcze obiecane refleksje na temat tego systemu: wydaje się on całkiem przydatny w pomocy określania momentu wejścia. Nie można jednak ufać mu bezgranicznie :) bo są też fałszywki.
Daje sporą elastyczność jeśli złamiemy zasadę aby nie grać sygnałów z niższych TF jeśli nie ma potwierdzenia na wyższym TF. Lepiej wychodzi jeśli zamienimy to na skalp dla niskich TP jeśli nie ma potwierdzenia i dłuższe wejścia w przypadku gdy takie potwierdzenie jest.
Na wykresie J_TPO warto szukać formacji podwójnych i potrójnych szczytów a na ColorOsMA dywergencji.
Przy sprawnej weryfikacji dawanych sygnałów zaryzykuje stwierdzenie iż może on być w dłuższej perspektywie zyskowny.
Gdyby tak poświęcić np miesiąc na dopracowanie strategii można by to opisać nawet dla początkujących.

Przypominam jednak iż należy pamiętać że systemy/strategie/metody nie decydują o zajęciu pozycji a jedynie pomagają w ich określeniu :!: a przynajmniej takie jest moje zdanie 8)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

ODPOWIEDZ