Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
jackub

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual tradi

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pełnomocnik pisze:Kochani chłopcy :)
Mam pytanie - Jak mogę pobrać dane z MT4 a dokładniej HH LL z dnia z tym ze nie chce wartości cenowej a wynik w pipsach...? (range z D1 w pipsach)
Od razu mówię że excel i jemu podobne mnie gryzie więc łopatologicznie proszę :D
Dziękuję
wysłałem Ci PW....

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual tradi

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Senkiu :)

Awatar użytkownika
Pjoter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 07 maja 2018, 07:24

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual tradi

Nieprzeczytany post autor: Pjoter »

Cześć,
Czy jest jakiś tester, któremu na historii, ręcznie pokażę miejsca otwarcia i zamknięcia pozycji ("tu bym wszedł, tu bym wyszedł")
A algorytm mi wyliczy optymalny SL przy którym były by największe zyski.
?

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual tradi

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pytanie czy masz jakąś skomplikowaną strategię czy w miarę prostą. Jeśli w miarę prostą, to podrzuć dane, to Ci zrobię EA, to sobie będziesz testował. Ze skomplikowaną nie bardzo mi się chce siedzieć.

psk89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 cze 2016, 07:39

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual tradi

Nieprzeczytany post autor: psk89 »

Witam,
Poszukuję sposobu na testowanie strategi.
Chodzi mi o to aby wykres rysował kolejną świecę po wciśnięciu przycisku.
Również ważnym elementem dla mnie jest to aby można było zmieniać w trakcie tego TF.
Nie zależy mi na tym aby tester otwierał i pokazywał wyniki transakcji.
Wrzucałem na mt4 jakieś ściągnięte ea ale niestety nie znalazłem żadnego, który miałby możliwość rysowania całej świeczki po wciśnięciu przycisku. Ten suwak i sam w sobie tester wbudowany w mt4 to dla mnie jakaś porażka( brak możliwości zmiany TF). Może macie dla mnie jakieś rozwiązanie? Jeśli mt5 ma coś takiego to też jestem zainteresowany.
Pozdrawiam

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Znalazłem informację, że Admiral Markets ma dodatek Supreme Edition. Pozwala on zapodać do mt4 jakiś indyk czy puścić sobie goły wykres z historii i zawierać na testerze ręcznie transakcje. Czyli bez EA. Nie automat tylko ręcznie zawierane transakcje. I pojawił się problem opisany w załączniku.
Windows 7, odblokowana zapora systemowa. Nie wiem, wywalić mt4 i zacząć od nowa?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Zrobiłem u siebie format C:. Zainstalowałem od nowa demo admirala i dodatek supreme i w EA jest opcja puszczenia strategii z ręcznym zawieraniem transakcji. Działa i jest git. Wcześniej była widna na windzie (bez formatu dysku) i się krzaczyło. Stąd problemy.
Pozdrawiam i 3majcie się.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

lekarz
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 06 maja 2010, 07:53

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Nieprzeczytany post autor: lekarz »

Kiedyś korzystałem z tego programu od Admirala. Ma on poważną wadę która polega na tym, że po szybkości zmian zachodzących w świecy można było wyczytać jak zachowa się kurs (na dzień dobry mamy przeświadczenie o posiadaniu Holly Graila). Co oczywiście na realnym rynku nie ma miejsca.
W związku z zaistniałą sytuacją stworzyłem swój własny program do ręcznej gry oczywiście znacznie bardziej okrojony gdyż nie potrzebowałem wszystkich funkcji. Jakby ktoś chciał to mogę za parę PLN poświęcić dzień i dopisać parę linijek kodu tak aby wszystko działało pod danego tradera.

wdw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 21 maja 2019, 09:20

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Nieprzeczytany post autor: wdw »

lekarz pisze:
08 lip 2020, 07:10
łą sytuacją stworzyłem swój własny program do ręcznej gry oczywiście znacznie bardziej okrojony gdyż nie potrzebowałem wszystkich funkcji. Jakby ktoś chciał to mogę za parę PLN poświęcić dzień i dopisać parę linijek kodu tak aby wszystko działało pod danego tradera.
Hej, a da się zrobic tak, by były trzy lub cztery wykresy otwarte równoczesnie (różne TF ta sama para), chodzi o to, że sygnał pojawia się gdy kilka rzeczy układa się na kilku TF równoczesnie.

MomentW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 26 kwie 2022, 13:06

Re: Symulacje MT4 - ręczne testowanie systemów (manual trading)

Nieprzeczytany post autor: MomentW »

wdw pisze:
15 sie 2020, 17:08
lekarz pisze:
08 lip 2020, 07:10
łą sytuacją stworzyłem swój własny program do ręcznej gry oczywiście znacznie bardziej okrojony gdyż nie potrzebowałem wszystkich funkcji. Jakby ktoś chciał to mogę za parę PLN poświęcić dzień i dopisać parę linijek kodu tak aby wszystko działało pod danego tradera.
Hej, a da się zrobic tak, by były trzy lub cztery wykresy otwarte równoczesnie (różne TF ta sama para), chodzi o to, że sygnał pojawia się gdy kilka rzeczy układa się na kilku TF równoczesnie.
troche po latach ale da sie trzeba mie odpowiedni software koszt takiego softu to 133 $ soft nazywa sie soft4x :)
https://www.myfxbook.com/members/warszawa/gpt/10469449

ODPOWIEDZ