Swingi, trendy, zawahania

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Widzę, że kolejny live. Zastanawiam się tylko co słuchanie, bo raczej się chyba tego nie ogląda, daje. Tak jak na tjsie tak było, parę razy włączyłem nawet i leciało w tle i jednocześnie robiło się swoje aby nie tracić czasu na głupoty, ale szybko się znudziło. Jak ktoś ma podzielność uwagi wystarczającą to i owszem ale równie dobrze można włączyć sobie na przykład podcast kryminalny lub coś innego w zależności co kogo interesuje bo merytoryki to chyba nie ma żadnej w tych livach.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
30 wrz 2020, 11:21
Widzę, że kolejny live. Zastanawiam się tylko co słuchanie, bo raczej się chyba tego nie ogląda, daje. Tak jak na tjsie tak było, parę razy włączyłem nawet i leciało w tle i jednocześnie robiło się swoje aby nie tracić czasu na głupoty, ale szybko się znudziło. Jak ktoś ma podzielność uwagi wystarczającą to i owszem ale równie dobrze można włączyć sobie na przykład podcast kryminalny lub coś innego w zależności co kogo interesuje bo merytoryki to chyba nie ma żadnej w tych livach.
Live oznacza, że na żywo, i tak, ogląda się.
Od ok 10-11-tej rano do 23-ciej.
Można oglądać, można gadać, pisać, jak kto woli.
Jak nikt nie chce gadać, to ja też nie gadam, bo do kogo?

Ps. Ciekawe jest skąd pewność kolegi i takie wnioski, skoro kolega nie był i nie sprawdził?
Czy kolega zawsze w życiu postępuje tak, że wie jakie coś jest, bo nigdy nie widział?
Jeżeli tak, to gratuluję logiki!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Wystarczy posłuchać, stąd wiem. To jak analizy analityków w internecie. Od kilkunastu lat jestem na rynku i nie mogę zrozumieć tej chęci obserwowania jak ktoś czy analizuje rynek na żywo czy po fakcie. Świadczy tylko o zupełnym ogłupieniu osób, którzy myślą że z obserwowania cudzych posunięć nauczą się gotowej strategii. Rozumiem gdyby było kompletne szkolenie ze strategii ale ja w tych livach widzę opowiadanie bajeczek co rynek robi lub zrobi i do każdej sytuacji, w innym dniu inna bajeczka. To jak daytrading na tym forum, trzeba być chyba niepełnosprawnym umysłowo żeby myśleć, że branie udział w takiej aktywności cokolwiek wnosi do tradingu. Później pełno takich internetowych głupków dla których rynki to głównie internetowe analizy "ekspertów" i głupawe filmiki na youtube a sami nic przez lata nie potrafili wymyśleć, idealny narybek dla szkoleniowców :) . A o słuchaniu piszę bo myślałem że przynajmniej tak można do tego podejść, że się coś robi a w tle to leci jakby się słuchało radia czy podcastu. W sumie to jedyne chyba sensowne podejście, trzeba mieć jednak świadomość że to raczej rozrywka dla zabicia czasu.

I dodam jeszcze jedno. Co by nie myśleć o prowadzących te livy to gorsze mam zdanie na temat tych co myślą że się czegoś nauczą z nich. Prędzej Zaorski zarobi milion niż choć jedna osoba z 10 tys. jego poklepywaczy i przydupasow próbując się wzorować na nim.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kolega, widzę, powtarza ten sam schemat.
Wyraża swoją bezpodstawną opinię o czymś, o czym nie ma bladego pojęcia!
Opowiada o tym, co widział, lub o czym słyszał.
Ponownie, gratuluję logiki!

Ja nie robię żadnych analiz.
Ja traduję, gdy widzę okazję.

Jeżeli chodzi o tzw. szkolenia ze strategii, to co niedziela jest film, 2-4 godzinny.
Po polsku co drugą niedzielę, po angielsku co drugą.
Codziennie krótki film z podsumowania dnia.

Zapraszam.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

alinoe pisze:
30 wrz 2020, 12:16
Wystarczy posłuchać, stąd wiem. To jak analizy analityków w internecie. Od kilkunastu lat jestem na rynku i nie mogę zrozumieć tej chęci obserwowania jak ktoś czy analizuje rynek na żywo czy po fakcie. Świadczy tylko o zupełnym ogłupieniu osób, którzy myślą że z obserwowania cudzych posunięć nauczą się gotowej strategii. Rozumiem gdyby było kompletne szkolenie ze strategii ale ja w tych livach widzę opowiadanie bajeczek co rynek robi lub zrobi i do każdej sytuacji, w innym dniu inna bajeczka. To jak daytrading na tym forum, trzeba być chyba niepełnosprawnym umysłowo żeby myśleć, że branie udział w takiej aktywności cokolwiek wnosi do tradingu. Później pełno takich internetowych głupków dla których rynki to głównie internetowe analizy "ekspertów" i głupawe filmiki na youtube a sami nic przez lata nie potrafili wymyśleć, idealny narybek dla szkoleniowców :) . A o słuchaniu piszę bo myślałem że przynajmniej tak można do tego podejść, że się coś robi a w tle to leci jakby się słuchało radia czy podcastu. W sumie to jedyne chyba sensowne podejście, trzeba mieć jednak świadomość że to raczej rozrywka dla zabicia czasu.

I dodam jeszcze jedno. Co by nie myśleć o prowadzących te livy to gorsze mam zdanie na temat tych co myślą że się czegoś nauczą z nich. Prędzej Zaorski zarobi milion niż choć jedna osoba z 10 tys. jego poklepywaczy i przydupasow próbując się wzorować na nim.
Gratuluję podejścia do ludzi!
Ten tekst wiele mówi o tym, jakim człowiekiem jesteś!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2020, 14:05
Gratuluję podejścia do ludzi!
Ten tekst wiele mówi o tym, jakim człowiekiem jesteś!
Wiesz co ten tekst mówi? Mówi prawdę o ludziach i rynku. Prawdę, której unika cały ten okołoforeksowy biznes, szkoleniowcy, do których ty jak mi się wydaje zaliczasz się. Mało kto chce przyznać, że wielu ludzi na rynku (o nich właśnie pisałem w poprzednim poście) to pożyteczni idioci, których jako słuchaczy potrzebują ci wszyscy szkoleniowcy, analitycy. Ja mam odwagę to przyznać bo nie biorę od nich kasy a mój los na rynku w żaden sposób nie jest od nich zależny, przynajmniej jestem szczery wobec nich i nie jestem związany żadnym interesem z nimi. Ja nie muszę nikogo namawiać do tradingu, pisać że to biznes, praca i inne bzdury aby innych czarować. Stąd moja opinia jest taka i znacząco sie różni od opinii innych, wśród których trudno znaleźć traderów którzy:
-nie piszą blogów, analiz
-nie pracują dla portali i brokerów
-nie prowadzą szkoleń
-nie lansują się prowadząc różne nieformalne grupy
-nie sprzedają produktów, ea itp.
itd. itd. Jak zajrzeć do internetu to może się wydawać, że samych traderów NIE MA :) Może stąd moja opinia o rynku może wydawać się odosobniona i tym samym kontrowersyjna.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Napiszę jeszcze raz:
Twoja logika jest powalająca!
Wynika z niej, że:
Ludzie, którzy płacą za edukację, to idioci.
Jeszcze raz, Gratuluję!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2020, 14:43
Napiszę jeszcze raz:
Twoja logika jest powalająca!
Wynika z niej, że:
Ludzie, którzy płacą za edukację, to idioci.
Jeszcze raz, Gratuluję!
Jeśli jest to edukacja gry na walutach to jak najbardziej. :) Tak że nie musisz tego pisać jeszcze raz. Wiem, że moja logika jest powalająca i co gorsze akurat w tym przypadku jestem z niej dumny. :)

Jak zajrzeć do internetu to może wydawać się, że na jednego "tradera" robiącego "coś jeszcze" przypada odpowiednia liczba pożytecznych idiotów, dzięki którym ich biznes żyje. Oj chyba włożyłem kij w mrowisko bo zakładam, że nie wielu znajdzie się takich, którzy z czystym sumieniem nie zaliczą się do żadnej z tych grup. :)

Lynch
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:53

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Lynch »

No i widzicie Panowie na pierwszym wybiciu mialem 70$ zysku, nie brałem.. wziąłem dzis na dole konsolidacji na nizszych dolkach bo już się bałem o spadki i było to 15$ a teraz tak wyj*ebało że na oko byłoby 100$+, + miałem buy stopy i tak to jest.. ale przyskalpowalem jeszcze trochę i wynik na dziś 30$ w sumie

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No, wyjebało.
I co z tego?
Najpewniej, gdybyś o tym wiedział przed, to byś nie zmieniał zdania co 5 minut.
A, co wziąłeś, to twoje!
Na UJku też kombinowałeś, potem żałowałeś, a za chwilę będziesz się cieszył, że ci więcej nie zabrało.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ