swap jak obliczac ile broker potrąci/doda?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
frytek
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 21 cze 2011, 10:08

Nieprzeczytany post autor: frytek »

Witam wszystkich
Jestem nowy na fx dopiero zaczynam nauke a mam rachunek w bossafx i
mam takie pytanie? w piątek zająłem krótką pozycje na eurusd i mam na zamknięciu -9 pipsów obecnie , na rachunku w pozycji swap pojawiło mi sie -7,1 co to jest czy to jest w pipsach czy w pln bo jeśli w pipsach to znaczy że mam już nie -9 ale -16,1pipsa straty? czy może mi ktoś to wyjaśnić?
pozdr

wartość 0,1lota

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Prawdopodobnie -7.1 jest w złotówkach. Myślę, że najpierw powinieneś sam policzyć ile w/g Ciebie ma wynosić swap za weekend a następnie porównać z wynikiem odczytanym w MT4.
BossaFX ma dla pozycji krótkiej EUR/USD swap równy -0.842 pipsa. Dla pozycji 0.1 lota koszt jednego pipsa to 1 dolar amerykański, czyli ok. 2 złote i 80 groszy polskich. Swap w piątek naliczany jest aż do poniedziałku, czyli za trzy dni z góry.
Liczymy: 3 x (-0.842) x 2.80 PLN = -7.07 PLN
Mniej więcej się zgadza.

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

nie liczymy 3 x bo w środę jest potrójnie !

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Prawdę mówiąc nie wiem jak liczą w BossaFX. Wiem z praktyki, że w GO4X w MT4 widzisz w piątek swap za trzy dni z góry. A tak na marginesie (jeśli ktoś jeszcze nie wie) w GO4X pary walutowe o zmiennym spread'zie mają około dziesięciokrotnie większy swap niż te ze stałym. Nie nadają się do przetrzymywania pozycji na kolejne dni.

silent

Nieprzeczytany post autor: silent »

moglbys podac przykladowe swapy na tych dziwnych walutach ze zmiennym spread ?

Awatar użytkownika
adapi
Gaduła
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: 05 mar 2009, 12:07

Nieprzeczytany post autor: adapi »

Oto tabela punktów swap -> http://www.go4x.pl/images/pliki/tabela_ ... powych.pdf
Pary ze zmiennym spread'em mają na końcu znaczek :) (dwukropek i zamknięcie nawiasu).

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

silent pisze:nie liczymy 3 x bo w środę jest potrójnie !
adapi dobrze napisał, w bossie piątkowy swap jest liczony potrójnie (za piatek, sobotę i niedzielę)
Natomiast tak jak wcześniej pisałem pozycja otwarta w niedzielę nie ma już doliczanego swapu, następny dopiero z poniedziałku na wtorek.

frytek
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 21 cze 2011, 10:08

Nieprzeczytany post autor: frytek »

adapi pisze:Prawdopodobnie -7.1 jest w złotówkach. Myślę, że najpierw powinieneś sam policzyć ile w/g Ciebie ma wynosić swap za weekend a następnie porównać z wynikiem odczytanym w MT4.
BossaFX ma dla pozycji krótkiej EUR/USD swap równy -0.842 pipsa. Dla pozycji 0.1 lota koszt jednego pipsa to 1 dolar amerykański, czyli ok. 2 złote i 80 groszy polskich. Swap w piątek naliczany jest aż do poniedziałku, czyli za trzy dni z góry.
Liczymy: 3 x (-0.842) x 2.80 PLN = -7.07 PLN
Mniej więcej się zgadza.
wielkie dzięki za wyjaśnienie
pozdr

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Orientujecie się w jakim przedziale czasowym należałoby zamknąć i ponownie otworzyć pozycję aby nie naliczyło swap-u o godzinie 00:00 czasu serwera? Ciekaw jestem czy wystarczy zamknięcie pozycji o godzinie 23:59 i ponownie otworzyć taką samą pozycję o 00:01.

ODPOWIEDZ