Surowce ... i nie tylko

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: highend »

Pszenica od 380 na L. Ja czekam na ten poziom.
Pisałem o nim jakiś czas temu.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: rexex »

Nowe pozycje , kawa s , kakao k
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

highend

Pszenica, kukurydza i reszta ma ujemne rolowania na Longach. Także poziom zaliczony, ale trzeba wywalić i tak, bo straci się na rolowaniu. Kolejne kontrakty średnio 7-10 USD są wyżej notowane. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: rexex »

Szwajcar pisze:highend

Pszenica, kukurydza i reszta ma ujemne rolowania na Longach. Także poziom zaliczony, ale trzeba wywalić i tak, bo straci się na rolowaniu. Kolejne kontrakty średnio 7-10 USD są wyżej notowane. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio pszenica była 22 usd więc dokładnie nie ma sensu trzymać longów . Kawa sprofitowana , kakao po 2780 druga pozycja na k

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Gdzieś czytałem (zdaje się, że na blogu Independent Trader), iż zima tegoroczna ma być surowa, czy przyszła wiosna kiepska. Nie pamiętam dokładnie, w każdym bądź razie autor bloga dowodził, że z powodu El Nino przyszłoroczne zbiory będą słabe i warto wziąć longa na zbożach. Miał zdaje się na myśli późną jesień.
Popatrzę na wykresy w październiku/listopadzie i pomyślę czy warto w to wchodzić.
Ogólnie od ponad roku nie tykam softów. Wkurzają mnie te niekorzystne rolowania. Kiedyś sporo pojechałem na rolowaniach na wołowinie i wieprzowinie i tych to już absolutnie nie tykam. O zbożach można jeszcze pomyśleć, choć raczej tylko pszenica lub soja. Kukurydza jest mniej płynna, a o ryżu czy owsie nawet nie warto wspominać.

EDIT

Znalazłem ten artykuł na blogu:

http://independenttrader.pl/surowce-rol ... siecy.html

Warto pamiętać, że bloger pisał o ETF, nie CFD.
BTW to jednak nie całkiem to. Czytałem gdzieś jeszcze o tej zimie/wiośnie, lecz teraz nie pamiętam gdzie.
Gdyby zima faktycznie była mroźna (ale w USA) to mozna pomysleć o longach na gazie ziemnym, tyle, że tam rolowania są co miesiąc (co mocno wkur**a).
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: rexex »

MarioDM pisze:Gdzieś czytałem (zdaje się, że na blogu Independent Trader), iż zima tegoroczna ma być surowa, czy przyszła wiosna kiepska. Nie pamiętam dokładnie, w każdym bądź razie autor bloga dowodził, że z powodu El Nino przyszłoroczne zbiory będą słabe i warto wziąć longa na zbożach. Miał zdaje się na myśli późną jesień.
Popatrzę na wykresy w październiku/listopadzie i pomyślę czy warto w to wchodzić.
Ogólnie od ponad roku nie tykam softów. Wkurzają mnie te niekorzystne rolowania. Kiedyś sporo pojechałem na rolowaniach na wołowinie i wieprzowinie i tych to już absolutnie nie tykam. O zbożach można jeszcze pomyśleć, choć raczej tylko pszenica lub soja. Kukurydza jest mniej płynna, a o ryżu czy owsie nawet nie warto wspominać.

EDIT

Znalazłem ten artykuł na blogu:

http://independenttrader.pl/surowce-rol ... siecy.html

Warto pamiętać, że bloger pisał o ETF, nie CFD.
BTW to jednak nie całkiem to. Czytałem gdzieś jeszcze o tej zimie/wiośnie, lecz teraz nie pamiętam gdzie.
Gdyby zima faktycznie była mroźna (ale w USA) to mozna pomysleć o longach na gazie ziemnym, tyle, że tam rolowania są co miesiąc (co mocno wkur**a).
Czytam ten blog i pamiętam , obecnie bardziej liczy na La Nina ,wystepujące zwykle po El Nino . Obecne ceny pszenicy w okolicach 400 uważam za idealne do grania na wzrosty , chociaż na razie ograniczam się do brania zysków krótkoterminowych . Ryzyko spadków poniżej 380 wg mnie minimalne , rolowania faktycznie wkurzają , zwykle czekam kilka dni po rolowaniu i cena sporo oddaje . Swoją drogą jakby policzyć te wszystkie różnice rolowania to pewnie okazałoby się że cena pszenicy jest już w pobliżu 0 co jest niezłym paradoksem .

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: highend »

dlaczego kawa S ?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: rexex »

highend pisze:dlaczego kawa S ?
Ostatni wzrost wynikał z mocnego reala brl . Zbiory nie są złe , pogoda też nie przeszkadza . Obecnie dolar powinien zyskiwać wobec reala i to powinno strącić kawę na 140 - 145

Awatar użytkownika
rexex
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:28

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: rexex »

GBPJPY - K wejście 130.79 , stop 129.95 , Target 135.00
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Surowce ... i nie tylko

Nieprzeczytany post autor: highend »

za wcześnie chyba z tym rzeźnikiem... a i kawa urosła.... cukier + kawa = trend UP
pszenica tylko jest strasznie kapryśna.... za to bawełna też leci up :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ