Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 23 maja 2018, 16:57     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

Studia

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
  • Autor
  • Wiadomość

yurii

Uczestnik

Uczestnik

Studia

Nieprzeczytany post19 kwie 2018, 16:06

Jestem n etapie poszukiwania dla siebie dobrego kierunku studiów związanych z finansami lub szeroko pojętą ekonomią. O swoje wyniki się nie martwię, bo muszę przyznać, że trudno jest mnie zagiąć, dlatego chciałbym celować w najlepsze uczelnie ekonomiczne. A i zależy mi gdzieś na północnej części Polski. Jednak wiadomo... może i dalej bym się przeprowadził w razie W. ;)

Zależy mi też na opinii, czy te studia mają tak naprawdę sens... Nie widzę siebie w innych dziedzinach, dlatego stawiam wszystko na tę jedną kartę. Może jestem jeszcze młody, ale... tak to wygląda. :P
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Re: Studia

Nieprzeczytany post20 kwie 2018, 09:46

Jakiś tam sens mają, ale cudów nie oczekuj ;). Też jak szedłem na ekonomię na UG, to nie zastanawiałem się nawet nad innymi kierunkami. A padło na ten, bo to był akurat okres kiedy zacząłem się interesować giełdą. Myślałem też, że zdobędę na studiach wiedzę pomocną w inwestowaniu. No cóż, nic bardziej mylnego - na przestrzeni 5 lat nauki temat ten był zaledwie kilka razy zahaczony i to w totalnie nieprzydatnym w tradingu zakresie ;). Dlatego jeśli chcesz iść na studia z myślą, że nauczysz się inwestować to NIE - nie ma to żadnego sensu. Ale jeśli interesujesz się finansami czy ekonomią, to nawet jeśli przekazywana wiedza przyda się w umiarkowanym stopniu (czysta teoria, przekazywanie tylko tego, co jest zapisane w programie nauczania), to podobno warto mieć jakiś papier w razie gdybyś chciał potem szukać pracy. Podobno, bo ja nigdy nie zrobiłem z niego użytku, a po studiach jestem już dobre kilka lat ;). Ale interesując się gospodarką, lepiej studiować ekonomię, niż socjologię (chociaż i ten kierunek ma swoje zalety............. :D )

Umiesz liczyć, licz na siebie. Jak jesteś zdolny, to sobie poradzisz, a oceny ze studiów to nie zawsze dobry wyznacznik.
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB (-25%) - Dukascopy (-20%) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

jasonbournes1

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post20 kwie 2018, 11:02

yurii pisze:Zależy mi też na opinii, czy te studia mają tak naprawdę sens...

Oczywiście że mają sens, pod warunkiem że chcesz iść do pracy, a nie żyć ze spekulacji, co jest notabene bardzo rozsądnym podejściem.

morel123

Uczestnik

Uczestnik

Nieprzeczytany post11 maja 2018, 12:52

Jeżeli bardzo dobrze czujesz się z ekonomii i matematyce szczerze polecam studia na Uniwersytecie Gdańskim na wydziale Ekonomii. Jest tam bardzo dużo kierunków z tym związanych. Z własnego doświadczenia mogę polecić kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze. Bardzo dużo ekonomii już na pierwszym semestrze, wykładowcy wymagający. Jeżeli nie to to zaraz obok znajduje się wydział Zarządzania - trochę mniej o ekonomi, wiedza z wielu dziedzin, jest tam ekonomia, finanse, matematyka, informatyka.. Dla każdego coś się znajdzie.

bartka189

Uczestnik

Uczestnik

Nieprzeczytany post16 maja 2018, 12:00

Z doświadczenia wiem, że studia na WSB to też dobry pomysł. Wykładowcy nie są tylko teoretykami ale i praktykami, bardzo często dzielą się swoją wiedzą ze swoich miejsc pracy, chętnie dzielą się doświadczeniami.

Wróć do Off-topic