Strategia Jaguar Trend

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Z całym szacunkiem ale nie zgodzę się z Tobą. Nawet najlepszy manualny system w każdych rękach będzie dawał inne wyniki. Dowodem na to może być grupa "Żółwi". Wracając do Twojego eksperymentu, nie sądzisz, że grupa 3 osób to trochę za małe grono aby wyciągać takie wnioski?

Cała strategia, której się nauczyłem oczywiście bazuje na uznaniowości i dlatego napisałem, że ktoś może się jej nauczyć a i tak nie zarabiać. Nie wszyscy zobaczą korektę w korekcie, nie wszyscy uznają daną formację świecową, nie wszyscy zaakceptują dane zgrupowanie zniesień, powodów jest cała masa.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

[quote="KMichal"]Z całym szacunkiem ale nie zgodzę się z Tobą. Nawet najlepszy manualny system w każdych rękach będzie dawał inne wyniki.

- a z jakiego powodu jeśli można wiedzieć ? chyba że utożsamiasz system manualny z uznaniowym znowu ?
jeżeli mam jednoznaczny sygnał na ekranie , zobrazowany np za pomocą strzałki - tu kup a tu sprzedaj to czy to automat czy manual będzie to samo , może różnica będzie że ktoś zaspał albo zasiedział się w wc - ale nie az taka aby jeden twierdził że system zarabia a drugi że nie zarabia
bo to wtedy łatwo znaleźć przyczynę dlaczego nie zarabia i co trejder robi źle
przy uznaniowym nie da się tego tak zrobić


Wracając do Twojego eksperymentu, nie sądzisz, że grupa 3 osób to trochę za małe grono aby wyciągać takie wnioski?

-absolutnie wystarczy , 3 osoby bo tyle potrzebowałem , ale pewnie jakbym udzielał szkoleń :) to i 3000 musiałoby mieć wyniki prawie identyczne jeżeli tylko trzymali by się algorytmu - nie ma innego wyjścia , chyba ze ktoś daltonista, kłopoty ze wzrokiem itd i nie widzi sygnału na ekranie , albo celowo nie zauważa - ale to już siła wyższa

Cała strategia, której się nauczyłem oczywiście bazuje na uznaniowości i dlatego napisałem, że ktoś może się jej nauczyć a i tak nie zarabiać. Nie wszyscy zobaczą korektę w korekcie, nie wszyscy uznają daną formację świecową, nie wszyscy zaakceptują dane zgrupowanie zniesień, powodów jest cała masa.

dlatego ja nie dyskutuje o tej strategii bo jej nie znam więc nie mam prawa się wypowiadać - albo inaczej - znam metodę ale nie znam czego ktoś uczy więc nie oceniam
nie zgodziłem się z twierdzeniem że jest strategia w dosłownym znaczeniu , czyli pełna , sformalizowana i ktoś może nią zarabiać a ktoś nie -
uważam że jeżeli n osób wypełnia dokładnie założenia nieuznaniowej strategii to wyniki muszą być porównywalne


pozdrw

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Jeżeli wszyscy Twoi trejderzy uzyskiwali podobne stopy zwrotu to cały system musi być bardzo dokładny. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, na jakiej podstawie dokonujesz wejść? Co z zarządzaniem otwartą pozycją skoro każdy postępuje tak samo?
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Tak samo postępują tylko roboty albo ludzie wyprani z człowieczeństwa....

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Strategia JTF (czy też obecnie rebranodwana HQT) wg statystyk które prowadziłem i przesyłałem do oceny jej Twórcom wychodziła na minus. Dla mnie były to pieniądze wyrzucone w błoto pod kątem zyskowności. Plusem natomiast były bardzo dobrze przygotowane materiały (teoria o falach, korektach, mierzeniach, fibo).

Wiem, że Twórcy strategii próbowali zautomatyzować jeden z najprostszych schematów ale bezskutecznie. Nie wiem czy powodem tego było wysokie skomplikowanie kodu, czy też to że po zautomatyzowaniu schemat okazał się stratny.

Jeśli chodzi o wyniki Panów z JTF, to mimo wielokrotnych ponagleń nigdy ich statystyk z rachunku rzeczywistego nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2014, 21:27 przez jamesfisher, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

A mógłbyś te statystyki opublikować na forum...?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

KMichal tak z ciekawości pytam. Czy uczyliście się mierzyć także RX (reverse cross) czy tylko korektę prostą...?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Jaguar Trend powinni pokazywać wyniki Live na kontach rzeczywistych. Jak na razie to pokazywanie co można było zrobić na historii.

Wg mnie ta strategia korekty ABCD może działać, ale ma bardzo duże minusy:
-trzeba siedzieć bez przerwy i czekać na sygnał typu koniec fali C w korekcie ABCD taki jak świeca typu młotek, gwiazda poranna czy inna odwracająca tendencję
-konsolidacja daje wycisk temu systemowi (poniedziałek i wtorek to prawie same BE, SL bądź małe TP)
-jak przegapi się sygnał to nie warto już wchodzić na ich zasadach

Da się ponadto zautomatyzować ten system do pewnego stopnia. Chodzi mi o korektę ABCD. Jak byłby jakiś chętny informatyk to mogę podać założenia, żeby to zarabiało na M5 EurUsd czy H4 EurJpy, bo sam sprawdzałem, że da radę.
Kod EA będzie trochę skomplikowany, bo wejście jest ze świeczki odwracającej trend, SL pod tą świeczką, TP nie ma a jest przesuwanie SL, stawianie na BE jest po 70% razy 3SL a potem podstawianie pod lokalne extrema przeciwtrendowe. Pozycja jedna w danym czasie na parę. Potrzebny jest robot, bo szkoda czasu na niepotrzebne siedzenie.

Na screenie widać co trzeba byłoby zrobić i zaprogramować. Dodam, że nie byłem na szkoleniu a widziałem tylko ich filmy z kanału YT. Wywaliłem wszelkie Fibo a wejście polega tylko na odwróceniu fali C w korekcie ABCD.

Dodatkowo załączam wyniki w pipsach już po odjęciu spreadu od każdego 2 pips.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Nie ma to nic wspólnego ze strategią Krzyśka i Piotra ale wygląda ciekawie.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
jokerdsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 13 paź 2012, 13:21

Re: Strategia Jaguar Trend

Nieprzeczytany post autor: jokerdsp »

Witam jestem na szkoleniu HQ Trader, co prawda jestem dopiero w trakcie, ale też jestem zdania że schematy EAGLE I JAGUAR działają, rozpisałem to na danych historycznych 7 podstawowych walut i wyniki są imponujące pod warunkiem że przestrzegasz wszystkich zasad. Jak ukończę kurs i poznam resztę schematów to napiszę coś więcej
HQ TEAM

ODPOWIEDZ