Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Cblondyn pisze:
23 maja 2020, 13:15
Ten trejd na eurgbp bardzo ładny ci wyszedł. Ale co do zagrań na umocnienie gbp w krosie z czterema innymi walutami powieliło strate wynikłą z osłabienia gbp. Na tych wszystkich krosach. I tak jak pisałem wcześniej uważaj na zagrania par ze sobą skorelowanych. Bo zyski/straty mogą się pomnożyć ;)
Udanych trajdów życze ;)
Wzajemnie wielu pipsów i samych dobrych transakcji.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Dzisiaj tylko szybki update dla USDCHF:

- USDCHF -short - tak jak pisałem wcześniej poziom w okolicach 0.97450 dalej nie został pokonany. Zdecydowałem, że spróbuje jeszcze raz rozegrać tego shorta. Wejście i stop loss widoczny na wykresie. Podaż nie odpuszcza, zobaczymy czy na zamknięciu świeczki coś się zmieni. Czekam i obserwuje.

Reszta pozycji na tą chwilę bez zmian.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Tomasz197604
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2020, 11:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz197604 »

Co tam sie stalo z daxem, otwarta za duza pozycja? Nie widac u Ciebie wczesniej takich obsuniec po 1 transakcji...

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Tomasz197604 pisze:
28 maja 2020, 11:37
Co tam sie stalo z daxem, otwarta za duza pozycja? Nie widac u Ciebie wczesniej takich obsuniec po 1 transakcji...
Siemanko.
Tak powiedzmy "winny" jest DAX. Nie tyle za duża co chciałem przy okazji coś przetestować(otworzyłem min wolumen jaki mogłem u mojego brokera) i byłem w stanie zaakceptować obsunięcie jak pozycja nie wyjdzie. Generalnie uważam, że DAX jest w bardzo ciekawym miejscu i możliwe, że spróbuje jeszcze go rozegrać.
Czasami musimy coś poświęcić (w tym wypadku cześć zysku) żeby później coś zyskać :). Nie znaczy to, że teraz będę lewarował na maksa, ochrona kapitału rzecz kluczowa nic się nie zmieniło. Lecimy dalej.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Było kilka dni przerwy w publikowaniu, przyszła pora na kolejny update aktualnie otwartych pozycji. Na rynku ostatnimi czasy dzieje się mega dużo.

Aktualnie otwarte:

- USDCAD - sell - wybite zostało 1.34900, które dla mnie pierwotnie było właśnie tym poziomem na którym możliwe było podbicie do góry. Stało się inaczej, teraz klasyczna zmiana biegunów(było wsparcie jest opór), gram na kontynuację ruchu w dół.

- USDJPY - sell - tutaj głównie patrzę na strefę w okolicach 108.630. Mocny spadkowy swing przełamał ten poziom, zobaczymy czy cena będzie kontynuować ruch na południe.

- GBPCHF - sell - poziom 1.22140 dojście i od razu cofnięcie. Jeżeli chodzi o tą parę na tą chwilę główny scenariusz dalej pozostaje spadkowy. Jeżeli mimo wszystko pójdą w górę, kolejnym poziomem na który będę patrzył będą okolice 1.23950.

- GBPCAD - sell - tutaj sytuacja jest najbardziej skomplikowana. Moim zdaniem cena jest na "granicy" zmiany trendu. Cały czas widzimy próbę przełamania 1.70780, jak do tej pory nieudaną. Dużo wyjaśnią najbliższe dni, jeżeli dojdzie do wybicia. Na tą chwilę sell.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam
Aktualnie otwarte:

- GBPUSD - sell - to na co patrze to poziom w okolicach 1.26700. Początkowo doszło do lekkiego przełamania, utworzył się spadkowy pinbar po czym cena wybiła w dół mocnym swingiem. Od tego czasu miałem sell limit. Cena zrobiła retest i pozycja krótka w grze.

- GBPJPY - sell - podobna sytuacja jak na kablu. Generalnie jak dla mnie tendencja spadkowa. Patrzę na dwa poziomy 137.650 i 135.980. Pierwszy jest daleko ale rozegrałem drugi na reteście. Spadkowy swing, przebicie i aktywacja pozycji krótkiej.

- AUDJPY - buy - jedyna pozycja długa na tą chwilę. Patrzę na strefę w okolicach 73.100. Dopóki cena jest wyżej, nie zmieniam scenariusza. Najbliższe dni pewnie pokażą kierunek.

- EURAUD - sell - główny poziom na który patrzę i od którego w mojej opinii będzie sporo zależeć to okolice 1.65060. Aktualnie jesteśmy niżej ale widzę, że popyt próbuje "wyciągać". Możliwe, że dzisiaj przesunę take profit. Albo będzie mniejszy zysk, albo te świeczki to fałszywka i ruszą mocniej w dół.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
e$co
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 22 cze 2020, 13:50

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: e$co »

Dobrego dziennik :)
Brawo, piękny wynik :)
💵💶💴💷💰📉📈💱🇵🇱🇳🇱

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

GBPUSD, GBPJPY - zamknięte na take profit. Na GBPUSD mam jeszcze jedno sell limit, może uda się kolejny raz rozegrać pozycję krótką.

Aktualnie otwarte:

- EURJPY - sell - cena balansuje na granicy 120.510. Na D1 mamy długi górny i dolny cień. Czekam oczywiście na zamknięcie świeczki, ale na tą chwilę przynajmniej dla mnie wygląda to bardziej pro - spadkowo (decyduje zamknięcie).

- EURCHF - sell - rozgrywam opór w strefie 1.06990. Na D1 widać cofnięcie. Jeżeli ruch w dół ma być kontynuowany jest możliwe delikatne przebicie, ale generalnie cena nie powinna podejść znacznie wyżej. Stop ustawiony jak na screenie.

- AUDJPY - buy - na żółto zaznaczony główny impuls. Patrzę na poziom w okolicach 73.150 jest to lokalne wsparcie.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam wszystkich.
Trochę mnie nie było. Postaram się co jakiś czas wrzucić coś ciekawego,a może uda się również wrócić do regularnego publikowania. Konto cały czas to samo(zero wypłat i wpłat tylko transakcje - cały czas podpięte pod myfxbook).
Aktualnie rozgrywam dwa longi na parach z JPY.

EURJPY - buy - pozycje otwierałem już w rejonach 122.200(jest tam ciekawa strefa wsparcia). Mamy bardzo dynamiczny ruch w gorę. Aktualnie take profit już przesunięty wysoko. Pewnie na tym się zamknie ale możliwe, że jeszcze ponowię longa.

AUDJPY - buy - analogiczna sytuacja. Polowałem na pozycję długa w rejonach 74.310. Doszło do wybicia i klasycznego retestu. Popyt bardzo ładnie wyciągnął cenę do góry.

Ciekawie na tą chwilę wygląda jeszcze ROPA. Pokazuje tu realny trading, jak uda mi się rozegrać tą pozycję, wrzucę na bloga.

Wyniki jak zawsze tutaj: http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/7423893

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

ODPOWIEDZ