Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeżeli potrzeba umieć rozróżniać konteksty, których jest mnóstwo i nie można ustalić żadnych precyzyjnych metod, to znaczy, że nie można stworzyć modelu rynku (a to się żadnemu naukowcowi nie udało), to znaczy, że AT nie działa, a wyniki uzyskiwane przez daną osobę, która akurat AT stosuje są czysto subiektywne.
Zwykle, gdy osoba stosująca AT zarabia, to się okazuje, że taka osoba ma sporą wiedzę i mnóstwo dupo-wykreso-godzin, i jego/jej sukces nie jest oparty na tym, że AT działa, tylko na wielu czynnikach włącznie z prawidłowym zarządzaniem zarówno ryzykiem jak i kapitałem.
"Śmiech to zdrowie, każdy wariat ci to powie."
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Mi się wydaje że w ten sposób to nic na świecie nie działa bo nic nie jest na 100 %. wymaganie żeby jakaś analiza działała na 100 % jest bez sensu. Nawet na wikipedii jest napisane że at to prognozowanie i nic więcej.
Chodzi tylko czy ktoś zarabia prognozując w ten sposób.
Mi się wydaje że człowiek który chce wszystko podważyć zawsze powie że cos nie działa. AT to narzędzie i w rękach niektórych pomaga.
Nawet nie ma możliwości żeby wyobrazić sobie że at z naukowego punktu działa, bo jak wejdzie jedna pozycja z at, to można powiedzieć że działa albo można powiedzieć że nie działa, bo może następna pozycja nie wejdzie. Jak wejdzie pierdyliard pozycji pod rząd to też można powiedzieć że nie działa bo to za mała próba i może następna nie wejdzie.
Twierdzenie że AT nie działa jest bez sensu i taką samą głupotą jak powiedzenie, że AT działa.
Jak ze skalpelem i fortepianem.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Jedyna korzyść z takiego sporu jest taka, że forum ma klikalnośc i to już jest powód do zadowolenia :)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

DupnySystem pisze:
10 maja 2020, 18:17
Jedyna korzyść z takiego sporu jest taka, że forum ma klikalnośc i to już jest powód do zadowolenia :)
Coś w tym jest na prawde
a z uśmiechem to może tak :)
Najbardziej ci do twarzy z uśmiechem.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Update pozycji:

- EURGBP - long - pojawia się powoli zmienność i popyt zaczyna odbijać w górę. Możliwe, że dzisiaj przesunę take profit na min plus, ale dam jeszcze cenie "trochę miejsca". Albo skończy się na małym zysku na tej pozycji, albo złapie większy ruch w górę.

-USDCHF - short - doszła pozycja krótka na USDCHF. Ostatnio również na tej parze było trochę niezdecydowania, ale jak dla mnie dalej główny sentyment jest spadkowy. Główna strefa to 0.97450 i później okolice 0.97550. Dopiero trwałe wybicie tej drugiej, zmieni mój scenariusz na wzrosty.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Szybki update. Dalej otwarte te same dwie pozycje.

- EURGBP - long - popyt nabiera rozpędu. Przesuwam take profit jeszcze wyżej i zabezpieczam część zysku.

- USDCHF - short - dalej brak rozwiązania na tej parze. To co dzisiaj zaobserwowałem, to w pewnym momencie popyt silnie się aktywował, ale finalnie i tak nie zdołali pokonać okolic 0.97450. Świeczka dzienna praktycznie nie ma korpusu, ale dla mnie niczego to nie zmienia. Konsekwentnie trzymam shorta i liczę na silniejszy ruch w jedną ze stron. Albo będzie fajny zysk, albo stop loss.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Pawel_FC pisze:
18 maja 2020, 22:43
Witam

Szybki update. Dalej otwarte te same dwie pozycje.

- EURGBP - long - popyt nabiera rozpędu. Przesuwam take profit jeszcze wyżej i zabezpieczam część zysku.


Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
:564:
Gratuluje i trzymaj tak dalej
oczywiście z wynikami

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Tomasz196407 pisze:
19 maja 2020, 12:12
Pawel_FC pisze:
18 maja 2020, 22:43
Witam

Szybki update. Dalej otwarte te same dwie pozycje.

- EURGBP - long - popyt nabiera rozpędu. Przesuwam take profit jeszcze wyżej i zabezpieczam część zysku.


Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
:564:
Gratuluje i trzymaj tak dalej
oczywiście z wynikami
:564:
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

- EURGBP - take profit zrealizowany. Zaznaczyłem na wykresie miejsce gdzie pozycja została zamknięta.

- USDCHF - wyszli ładną podażową świeczką i znowu aktywacja popytu. Jak dla mnie dalej brak rozstrzygnięcia. Wcześniejszego shorta już nie mam (zamknięty + 1 % konta). Zobaczymy jaka będzie świeczka w poniedziałek. Poziom 0.97450 dalej nie jest przełamany więc możliwie, że spróbuje wejść jeszcze raz.

- AUDJPY - short - doszła nowa pozycja na AUDJPY. Ruch zaznaczony na żółto to dla mnie główny impuls. Dojście do oporu i cofka. Czekam i obserwuje.

- USDJPY - short - podobna sytuacja jak na AUDJPY z tym, że tutaj ruch jest powiedzmy nieco bardziej "szarpany". Aktualnie patrzę na poziom w okolicach 108.055. Przełamanie nie zmieni jeszcze mojego scenariusza na wzrosty, ale update będę robił na bieżąco w zależności od tego co będę widział na wykresie.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ten trejd na eurgbp bardzo ładny ci wyszedł. Ale co do zagrań na umocnienie gbp w krosie z czterema innymi walutami powieliło strate wynikłą z osłabienia gbp. Na tych wszystkich krosach. I tak jak pisałem wcześniej uważaj na zagrania par ze sobą skorelowanych. Bo zyski/straty mogą się pomnożyć ;)
Udanych trajdów życze ;)

ODPOWIEDZ