Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

DupnySystem pisze:
09 maja 2020, 19:05
Racja, wątek nie ten i zaśmiecanie nie na temat.
Piekną rzecz robicie ze pokazujecie swoje transakcje na myfxbook-gratuluje Wam wszystkim
ale do głowy by mi nie przyszło żeby kogoś krytykować nie pokazując swoich trejdów

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

sory, cofam treść bo nie na temat wątku.

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Tomasz196407 pisze:
09 maja 2020, 18:06
Pawel_FC pisze:
09 maja 2020, 10:45
Witam

Update pozycji:

- AUDCAD - niestety wyszli jednak górą, pozycja zaliczyła stopa chociaż układ świec pokazuje, że popyt traci impet. Jestem ciekawy jak to się rozwiąże, aktualnie brak transakcji na tej parze. Jeżeli cena zejdzie ponownie poniżej 0.90430 możliwe, że ponowię shorta.

- EURGBP - long - myślałem, że wróci zmienność i dalej nic. Notowania oscylują wokół strefy która jest dla mnie interesująca(0.87300-0.86900) ale dalej brak zdecydowania co do aktualnego kierunku. Mam longa i na tą chwilę jest dalej otwarty, czekam na rozwój sytuacji.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Uważam że jeszcze wybije dołek 8675
Myślisz, że aż tak nisko zejdą? Jak wybiją tą strefę to myślę że polecą mocno w dół. Jak dla mnie to ostatnia "granica" dla ewentualnych longów. Jak to pęknie zmieniam nastawienie na spadkowe.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ja was nie rozumiem.
Zajmujecie się czymś, co nie jest w żadnym trendzie, a cena jest dokładnie po środku.
Czyli, bez sensu jest tu cokolwiek przewidywać.
Jeden powie long, drugi short, któryś będzie miał rację - po fakcie, oczywiście!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Paweł jeszcze raz gratuluje wyniku i przedstawienia w dzienniku to co w temacie -strategii na koniec dnia, jasno i zwięźle.
Odpisałem wczoraj na zajęta pozycje eurgbp,
przedstawienie swojego poglądu zajeło by mi tu bardzo dużo miejsca a z szacunku dla Ciebie robić tego nie chce i
zamieszcze swój pogląd prp w dziale analiz i dam odnośnik w linku tu.
Myśle ze dla każdego bedzie jasno i przede wszystkim zrozumiale że dziennik to dziennik
a nie dowody na AT. :564:

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

ninjaproject pisze:
10 maja 2020, 01:05
Ja was nie rozumiem.
Czyli, bez sensu jest tu cokolwiek przewidywać.
A kto powiedział, że trzeba się zajmować ceną jak jest w dołku lub na szczycie, większość tym się zajmuje i nie zarabia.
Gość się zajmuję czymś co wg innych jest bez sensu i ma wyniki, pokazuje wyniki. A skoro 90% nie ma wyników to powiedziałbym że największy sens nie szukać górek i dołków. :)))

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

DupnySystem pisze:
10 maja 2020, 09:24
ninjaproject pisze:
10 maja 2020, 01:05
Ja was nie rozumiem.
Czyli, bez sensu jest tu cokolwiek przewidywać.
A kto powiedział, że trzeba się zajmować ceną jak jest w dołku lub na szczycie, większość tym się zajmuje i nie zarabia.
Gość się zajmuję czymś co wg innych jest bez sensu i ma wyniki, pokazuje wyniki. A skoro 90% nie ma wyników to powiedziałbym że największy sens nie szukać górek i dołków. :)))
To o czym piszesz, że ludzie robią, to powszechnie się nazywa "łapaniem noży".
A ja piszę o trendzie, nie o grze kontrtrendowej.
Jeżeli nie rozumiesz czym jest trend, a czym konsolidacja, to oczywiste, że będziesz oddawał więcej niż zarobisz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

EURGBP jest w tzw. trendzie bocznym, konsolidacji, i jeszcze prawie dokładnie po środku:
EURGBPDaily.jpg
Co tu można prorokować?

Fakt, że w tym kontekście Long się opłaca, bo RR potencjalnie jest dobre - i tyle na ten temat.
Natomiast, nie ma trendu, a konkretniej, nie widać struktury popytowej, ani podażowej.
Z tego wynikia, że nie wiemy co grubasy robią w tej konsoli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Co się dzieje w konsolidacji i jak odczytać, to na to jest tysiąc hipotez.
Jedna z nich każe rysować kształty, tu trójkąt opadający:
EURGBPDaily.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Konsolidacje składają się z układów szczytów i dołków, które tworzą układy, często już definiowane jako formacje klasyczne czyli konsolidacje zawierają w sobie formacje. Co więcej formacje mogą zawierać się w sobie tak jak zresztą konsolidacje. Wewnątrz konsolidacji można spokojnie grać o ile mamy system wykorzystujący układy istniejące wewnątrz konsolidacji. Co więcej można grać wewnątrz takiego układu, najczęściej formacji. Jeśli jest to gra na wybicie to wejście może nastąpić konkretnej świeczce/słupku (entry bar), tworząca się formacja jest wówczas kontekstem wyższego stopnia (stopień1), jeśli formacja zawiera się wewnątrz kolejnej formacji mamy kontekst 2 stopnia w postaci tworzącej się formacji, do tego można uwzględniać kontekst 3 stopnia itd. Podobnie można grać zleceniami limit, w tym przypadku także gramy na powstanie niektórych układów i nie chodzi o żadne spadające noże ale rozgrywanie kilkustopniowych kontekstów. Natomiast fakt, że wszystkie te układy można wpisać w jakieś konsolidacje nie ma kompletnie żadnego znaczenia bo trendy zawsze istnieją także wtedy gdy można ująć je w konsolidacje. Jak ktoś tego nie rozumie to znaczy, że nie ma pojęcia o wykorzystywaniu kontekstu. A to wszystko to tylko jeden sposób na grę, zakładam, że jest ich więcej.

Wykresu żadnego nie będę wstawiał bo nie po to testuję od kilku lat układy, żeby się nimi dzielić. Ale jak patrzę na niektóre wykresy to widzę, że to jakaś podstawówka at na poziomie Murphiego. Jeśli ktoś na podstawie Murphiego zarabia to ok, widocznie znalazł sposób. Nie dziwię się jednak, że ktoś taki później twierdzi, że at nie "działa". Zresztą to jest już reguła, praktycznie każdy komu at nie "działa" jedyne co potrafi udowodnić to brak konkretnej wiedzy, wystarczy że palnie jakieś głupstwo albo pokaże wykres. A śmiechu co nie miara. :D

ODPOWIEDZ