Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam
Ogólnie na rynku nie dzieje się teraz zbyt wiele(przynajmniej na walorach które obserwuje) ale doszła jedna nowa pozycja.

- USDJPY - short - konsekwentnie szukałem okazji żeby podłączyć się do spadków. Uważam, że ciekawym miejscem mogą być okolice 108.055. Po czwartkowej wzrostowej świeczce z ubiegłego tygodnia cena dotarła właśnie w te rejony, po czym w piątek poziom został odrzucony i świeca była już podażowa. Na tą chwilę zmienność niewielka, czekam co przyniosą kolejne dni.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Update pozycji:

- USDJPY - short - dalej trzymam pozycję krótką - poziom 108.055. Zmienność w tym tygodniu była bardzo niska, nic nie jest jeszcze przesądzone.

- EURGBP - long - ruch zaznaczony na żółto to dla mnie główny impuls. Cena zrobiła sporą korektę i dotarła w okolice 0.87200. Jest to interesujący poziom i wsparcie. W minionym tygodniu popyt podjął już próbę odbicia. Stopa ustawiłem nieco niżej.

Wynika na żywo jak zawsze tutaj:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
xlusiv
Gaduła
Gaduła
Posty: 274
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:07

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: xlusiv »

Rzetelny transparentny blog, ładna krzywa przyrostu kapitału - gratuluję.
Może nie doczytałem, ale dlaczego wybierasz takie, a nie inne pary walutowe?
Kilka razy tylko EURUSD, gdzie prowizja jest najniższa...
Nic na zewnątrz nie daje spełnienia. Co najwyżej może je aktywować.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

xlusiv pisze:
25 kwie 2020, 12:21
Rzetelny transparentny blog, ładna krzywa przyrostu kapitału - gratuluję.
Może nie doczytałem, ale dlaczego wybierasz takie, a nie inne pary walutowe?
Kilka razy tylko EURUSD, gdzie prowizja jest najniższa...
Dzięki.
Co do par walutowych to na co dzień obserwuje powiedzmy +- 20 instrumentów. Wiadomo edek, kabel, niektóre crossy, niektóre pary z jenem, złoto, srebro, ropa, z indeksów np dax. Co do wyboru konkretnych, nie ma tu jakiegoś specjalnego klucza. Dobra strategia powinna działać na każdym rynku. Tam gdzie widzę w danym momencie ciekawy sygnał, zgodny z założeniami, tą parę staram się rozgrywać.
Co do edka tak prowizja jest niska, ale przez to, że "grają" na tym dosłownie wszyscy, nie zawsze chodzi technicznie. Jak dla mnie ta para jest mocno przereklamowana :wink:

Pozdro
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Podsumowanie po pełnych 6 miesiącach jest już dostępne. Ma trochę inną formę niż dotychczas, wrzuciłem więcej statystyk:
https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... ysk-61-85/

Wyniki na żywo tak jak zawsze tutaj:
https://forexclub.pl/strategia-forex-na ... ysk-61-85/

Mam nadzieję, że wróci już "normalna" zmienność, ostatnie świeczki z minionego tygodnia pokazują, że jest na to szansa.

- AUDCAD - short - aktualnie w grze jedna nowa pozycja. Para wygląda ciekawie. Ostatnie kilkanaście dni to mocne wzrosty. Cena na początku pokonała nieznacznie strefę którą obserwowałem w okolicach 0.90800 - 0.90430. Świeczka z czwartku miała długi dolny cień, ale jak widzimy w piątek podaż momentalnie zepchnęła notowania w dół. Dla mnie na tą chwilę jest to sygnał, że ta strefa nie wytrzymała i cena może jeszcze zejść niżej. Short w grze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Awatar użytkownika
Pawel_FC
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:16

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Pawel_FC »

Witam

Update pozycji:

- AUDCAD - niestety wyszli jednak górą, pozycja zaliczyła stopa chociaż układ świec pokazuje, że popyt traci impet. Jestem ciekawy jak to się rozwiąże, aktualnie brak transakcji na tej parze. Jeżeli cena zejdzie ponownie poniżej 0.90430 możliwe, że ponowię shorta.

- EURGBP - long - myślałem, że wróci zmienność i dalej nic. Notowania oscylują wokół strefy która jest dla mnie interesująca(0.87300-0.86900) ale dalej brak zdecydowania co do aktualnego kierunku. Mam longa i na tą chwilę jest dalej otwarty, czekam na rozwój sytuacji.

Wyniki na żywo:
http://www.myfxbook.com/members/Pawel_F ... fc/3595828
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pawel_FC pisze:
25 kwie 2020, 13:30

Co do edka tak prowizja jest niska, ale przez to, że "grają" na tym dosłownie wszyscy, nie zawsze chodzi technicznie. Jak dla mnie ta para jest mocno przereklamowana :wink:

Pozdro
Potwierdzam. Co z tego, że spread najmniejszy kiedy najczęściej dla tej pary sa publikowane dane fundamentalne :)
Co nie jest sprzymierzeńcem traderów opierających sie o AT.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
09 maja 2020, 11:07
Pawel_FC pisze:
25 kwie 2020, 13:30

Co do edka tak prowizja jest niska, ale przez to, że "grają" na tym dosłownie wszyscy, nie zawsze chodzi technicznie. Jak dla mnie ta para jest mocno przereklamowana :wink:

Pozdro
Potwierdzam. Co z tego, że spread najmniejszy kiedy najczęściej dla tej pary sa publikowane dane fundamentalne :)
Co nie jest sprzymierzeńcem traderów opierających sie o AT.
Kolejny dowód, że AT to bzdura i bajka wyssana z palca.
Coś albo działa, albo nie działa.
Tak samo, jak kobieta albo jest w ciąży, albo nie jest.
Jeżeli coś czasem działa, a czasem nie działa, to znaczy, że taka metoda jest nieprzydatna.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

ninjaproject pisze:
09 maja 2020, 14:59
Kolejny dowód, że AT to bzdura i bajka wyssana z palca.
Coś albo działa, albo nie działa.
Tak samo, jak kobieta albo jest w ciąży, albo nie jest.
Jeżeli coś czasem działa, a czasem nie działa, to znaczy, że taka metoda jest nieprzydatna.
A ja uważam, że bzdura to być przekonanym że działa lub nie działa. Kobieta w ciąży to już w ogóle zły przykład.
AT to narzędzie, jak nóż, czy skalpel, żeby zrobić operacje można się wspomóc narzędziem lub nie, rozważanie czy skalpel uleczy chorego czy nie jest bez sensu. Leczy lekarz, a wykorzystuje narzędzie np skalpel. Skalpel nie uleczy chorego od ataków szału. Uleczy lekarz który zrobi lobotomię czyli przecięcie istoty białej w mózgu i uwolni chorego od ataków szału, posługując się skalpelem.
I u większości nas skalpel nie zadziała jak będziemy chcieli powtórzyć to co zrobił chirurg, i co będziemy krzyczeć że to bzdura i skalpel nie działa??
Ja sam nie potrafię posługiwać się AT żeby działała, ale wiem że to narzędzie i jeśli ja nie potrafię to nie będę krzyczał że to bzdura.
Jak ktoś nie potrafi posługiwać się at to wiadomo że nie działa, trzeba umieć się posługiwać, jak skalpelem albo rzeźbiarz dłutem.
Co ja wyrzeźbie dłutem, wielkie G najwyżej. :)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Strategia Forex "Na Koniec Dnia"

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Skalpel zawsze działa, gdy go użyć w celu, do którego został stworzony.
AT, niestety nie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ